Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek hány éves gyerekne...

Szerintetek hány éves gyereknek való már mobiltelefon?

Figyelt kérdés
13 éves lányom mobiltelefont kér karácsonyra. Eddig nem volt telefonja. Most valami iponet akar ami 200.000ft körül van. Lenne rá keret de nem vagyok biztos benne hogy meg kéne neki venni.
2010. nov. 20. 15:13
1 2 3 4
 21/33 bumbi02 ***** válasza:
51%

teljesen felesleges 200 ezerér vagy akár csak 50 ezerér venni neki telefont. a telefon arra való hogy telefonáljunk vele, és egy 200 ezres telefonon se sokkal jobb a hangminőség mint egy 10 ezer forintoson.

én speciel 13-14 évesen kaptam talán az első telefonom, de az se volt nagy szám...

jelenleg egy 4000 forintos telefonom van mindenre jó, netezek rajta ha kell vmi, zenét hallgatok, telefonálok smsezek, és ha van vmi amit muszáj le is tudom fényképezni. 4000 forintért.. (ugy volt 4000 forint h egy uj előfizetést nyitottam és igy akciós volt 2 éves hüségnyil.-el) az összes ilyen kütyü hogy érintőképernyős legyen, meg 100gb nyi zene legyen rajta, vagy tudomisén mit tudnak a mai telefonok, teljesen felesleges, és csak azért kéne neki hogy hencegjen vele.. egy telefon fő funkcióit (ebbe vegyük bele az sms, beszélgetést, kamerát meg zenét) manapság 2000-3000 forintos telefonok is tudják. tehát ha rám hallgatsz nem veszed meg neki, 200 000 forint érték meg nem is kell, egy telefont a legkönnyebb ellopni, öltözöben hagyja, benn felejti padban mert óra közepén facebookozik stb...

ha megsértődik, akkor is meg fogja érteni belül.. ha nem akkor majd évek multán megérti.

2010. nov. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
50%
De a kinézet is számít már. Most az érintőképernyős telefonok a menők. És elég jók :) Ja és nincs több 50.000-nél. De kapsz olcsóbban is.
2010. nov. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Első mobilom tíz éve egy használt Nokia volt, apám barátjáé volt eredetileg. Annyira megszerettem, hogy csak Nokia mobiljaim voltak, a mostani is az. De tényleg felesleges iPhone egy 13 éves gyereknek. El fogják tőle lopni, vagy ami még rosszabb, megzsarolják, hogy "cserélje el" olcsóbbra. Érintőképenyős Nokia vagy Sony: ilyet vegyél.
2010. nov. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Ugyanmár...alapteló kéne egy 13 évesnek, amin már az valaminek számít, ha van benne mp3 meg kamera? istenem...

13ésfél éves vagyok, 2 hónapja van Samsung s8500 Wavem...úgy vigyázok rá, mint valami karcra, egy karcolás sincs rajta, nem viszem aznap suliba, ha tornánk van, ha nem használom, tokban van.

7-8 évesen kaptam az első telefonom, de egyáltalán nem használtam. Aztán 10 évesen egy Nokia 7373at, majd egy Nokia 6300at [két telefonom volt egyszerre...nem tudom miért, apám vette a másodikat nekem, pedig nem kellett].

És már azokra is úgy vigyáztam... a 7373 még mindig úgy néz ki, mintha full új lenne, mert a 3 év alatt még egyetlenegyszer sem ejtettem le a földre [vagy talán 1x...]

Szerintem, ha tud rá vigyázni, akkor vehettek neki egy drágább telefont is. Egyébként nálunk mindenki elsőáldozáskor kapta az első telóját [ami ugye 9-10 éves korunkban volt], nemhogy 13 évesen :D


13,5/L

2010. nov. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Én első osztályos koromban kaptam az első telefonomat. Most 15 éves vagyok érintőképernyős telefonom van. A húgom 11 éves, hatodikos és az ő osztályában több mint tíz gyereknek van érintőképernyős telefonja, szóval szerintem biztos, hogy nem lenne túlzás.
2010. nov. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 bumbi02 ***** válasza:
75%

szerintem, ha tud rá vigyázni, akkor vehettek neki egy drágább telefont is.


de van rá szüksége? nem igazán. érthető ha egy motorra valaki elkölt 200 ezer forintot, vagy elkölt egy zongorára, dobfelszerelésre, viszont egy mobilra nem igazán érthető. valószinüleg most megveszik 200ért, 3 év mulva 50et fog érni 5 év mulva 10ér dobják utánad.. és ami a fő, nincs rá szüksége. ha telefonra van szüksége (és nem menőzni akar) akkor megérti hogy 10-20ért is már olyan telefont kaphat aminek a funkcióinak felét nem fogja kihasználni.

2010. nov. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

bumbi:


a mai kislányoknak ezt hiába mondod,nekik az a lényeg hogy facebook-ozni tudjanak vele meg a rengeteg zene meg a képek.

2010. nov. 22. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:

tudod, sok múlik a telefonon. mindig felsőkategóriás telefonjaim voltak, és nekem most htc desire telefonom van. hidd el, jobb mint az iphone. szerintem vehettek drágább telefont, ha tud rá vigyázni, nekem sem volt soksem bajom a drágább telefonokkal, bár én midnig magamnak vettem, így máshogy értékeltem a dolgot.

L/17

2010. nov. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

látom 11 évesen is lényeg a rongyrázás

akinek nem érintőképernyős a mobilja, az már nem is ember

Akin nem a legdrágább ruha van nem ember

Milyen egyszerű a gyerekek világa! főleg, hogy nem a saját verejtékükkel szerzik meg a hőn áhított vackaikat


dolgozzon az iphonért otthon 200 órát (na jó legyen csak 100 óra házimunka) és add oda neki a 200k-t

figyeld meg, hogy amint az ővé, mégsem fogja elkölteni iphonra

2010. nov. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Szerintem,akármilyen furcsán is hangzik vedd meg neki mert hát én mondjuk az találom érdekesnek hogy ha van rá keret,,akkor eddig hogyhogy nem kapott telefont.

Ha kérte és ha megérdemli akkor ne hagyd hogy csalódjon benned...

2010. nov. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!