Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? A kislányom 15...

Mit tegyek? A kislányom 15 éves. És elment a barátnőivel egy kertibuliba. és ivott de nem rugott be. Hazajött éreztem rajta a piát de letagatta jó akkor eltiltottam a barátnöitöl.

Figyelt kérdés

aztán a kisasszony csinált egy 40 ezres telefon számlát..

Akkor vége lett mindennek nem birtam tovább mindentöl eltiltottam barátok,számitógép,telefon..,de szegény mindennapa sirás hatásán van szerintettek oldjama büntit vagy ne?


2011. júl. 16. 00:07
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
12%

Itt egyes válaszadók nagyon lazán úgymond ultra liberálisan gondolkodnak. 15 évesen lehet hogy már nem kislány vagy kisfiú valaki, de azért álljon már meg a menet! Hogy elmegy egy kerti partira, ahol piát is ihatnak.. hát nem semmi.

A kisebbik fiam is 15 éves ő úgynevezett "ott alvásra" /kiderült hogy nem aludtak, hanem egész éjszaka gépezetek /ment a haverjaihoz és bevodkáztak a fiúk. Annyi a különbséggel, hogy az én fiam legalább őszintén bevallotta, hogy egy kicsit ivott. Viszont arról a szülőkről is meg volt és meg van a véleményem akiknek a tudtával történik mindez.

FELHÍVOM MINDENKINEK A FIGYELMÉT AKI NEM ÍTÉLI EL HOGY EGY KISKORÚ SZESZES ITALT FOGYASSZON, HOGY GONDOLKODJON EL AZON, VAJON MIÉRT VAN 18 ÉV ALATT AZ ALKOHOL FOGYASZTÁSA TÖRVÉNYILEG LESZABÁLYOZVA, HA FOGYASZTÁSA NEM VESZÉLYES?

Sajnos azt lehet mondani egyre több a degenerált, liberális gondolkodású szülő aki ezt természetesnek tartja

a pia mellé cigit, füvet is ad annak érdekében,hogy jól teljen a hangulat.

2011. júl. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
5%
Felne old! ha rendes lányt akarsz nevelni belőle és nem mai napi ribancot akkor tartsd meg! nagyonis helyesen tetted, ha feloldod akkor meg látni fogja h akármit tehet úgy is felfogod oldani 1 hétig legalább tartsd fent, hogy többet ne csináljon iet! :)
2011. júl. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
11%

folytatván: Én megértem az Anyuka aggodalmát. Én is elmondtam fiacskámnak a véleményemet.Kifejtettem neki gondolataimat...

Tudom nagyon nehéz nekik ebben a korban mert megfelelni szeretnének a fiatalok.. a tiltások sem vezetnek mindig jóra. Talán amit az anyuka tehetne : elbeszélgetni a leányzóval az esetről, felhívni a figyelmét a káros szenvedélyekre és kiépíteni egyfajta bizalmat.

Az én fiam szerencsére nem hazudozik, bevallja ha elkövet valamit és képes belátni ha hibát követ el. Én meg megbízok benne. Addig amíg el nem játssza a bizalmat.

Ezért nincs szükség tiltásokra.

2011. júl. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
25%

Oruljon a szulo hogy nem reszegen ment haza a gyerek? ma mar az a ritkasag hogy valakinek nem iszik a 15 eves gyereke?ne mar...

Ez a 40ezres szamla komoly?? Ha en ezt megcsinalnam anyam nem is tudom mit csinalna velem.Szerencsere neki konnyebb dolga van,nekem meg se fordult soha a fejemben hogy igyak ennyi idosen -most 16 eves vagyok-,nem mintha nem lett volna ra lehetoseg... na most jon az h Te nem tudsz elni! :D

2011. júl. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
50%
Egyet értek az előttem szólókkal. Arra figyelj, nehogy elveszítse a bizalmát. Kicsit (nah jó! nagyon) szigorú voltál.
2011. júl. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
30%

hát szerintem sem normális, hogy 15 évesen igyon valaki, ebben a korban még annyira befolyásolható, hogy hihetetlen és ezzel kezdődik, 17 évesen már sokkal durvábban fog inni ha már most meg van neki engedve. Szerintem se kell azért mindentől eltiltani, érezze, hogy szereted, mindig állj mellette, hogy elmondhasson neked mindent, de azért legyen következménye az ilyen dolgoknak. Ne tiltsd el a barátaitól, csak az ilyen buliktól, meg vegyél neki kártyás telefont.

Szerintem egyébként tiltások helyett egyéb esetekben a jutalmazást kell használni sűrűbben ha valamit jól csinált, mindig jutalmazni kell és idővel kialakul nála, hogy jól viselkedjen és egyszerre érezni fogja azt is, hogy értékes és szeretik.

2011. júl. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
51%
Magamból kiindulva, ha eltiltottak volna vmitől, már csak azért is azt csináltam volna. Ez így szokott lenni. Úgy is inni fog, mert fiatal, haverok, buli, fanta.. nem értem, mi ebben olyan nagy probléma. De ha ennyire tiltod, akkor azzal azt éred el vele, h nem fog elmondani semmit, mert tudja, h büntetést kap stb.
2011. júl. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
12%

a 15 éves még gyerek-lásd 40ezres telefonszámla- piálni se kéne. jól tetted h eltiltottad,de mindenképpen beszélgess vele amig büntiben van. telefon,net nuku. 2hét sztem elég. de utána se engedném még egy ideig buliba, telefon meg max egy kártyás, töltsetek rá vmi minimális összeget és mondjátok meg neki,h ez van egész hónapra. ha ledumálja,akkor sincs. ha elmegy valahová,ragaszkodj a megbeszélt időhöz,és h semmi pia,cigi. ha késik vagy megint nem fogad szót,akkor újabb bünti.


fontos h következetes legyél,mert akkor nem fog tisztelni

2011. júl. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
81%
Hát persze. Az ilyen -semmit nem engedek meg- című neveléstől lesznek az olyan emberek, akik vagy amint betöltik a 18at húznak el otthonról, mindegy hogy hova, vagy elmegy egy másik városba egyetemre, és ott majd szanaszét bulizza az agyát, mert eddig nem volt semmi megengedve. Nem azt mondom, hogy 15 évesen az a cél, hogy igyon, mert nem is. De azért van különbség a között, hogy megiszik két vörösboros kólát, és a földön fetrengve hányásnál. Igen is meg kell tapasztalnia, hogy milyen inni és berúgva lenni, hogy aztán ne egy egyetemi buliban próbálja ki először sok vadidegen között. Ivott egy kicsit, jól érezte magát, és ennyi. Nem lett semmi baja, most fiatal. Nem azt mondom, hogy részegedjen le minden hétvégén, de nyár van, egyszer kétszer belefér ez is.
2011. júl. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
0%

ma 00:26


És szerinted miért cinikus? 40 ezeres számlát csinált, szerinted ez természetes? Fél hónapot én ugyan nem dolgoznék egy ilyen afférért.

2011. júl. 16. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!