Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? A kislányom 15...

Mit tegyek? A kislányom 15 éves. És elment a barátnőivel egy kertibuliba. és ivott de nem rugott be. Hazajött éreztem rajta a piát de letagatta jó akkor eltiltottam a barátnöitöl.

Figyelt kérdés

aztán a kisasszony csinált egy 40 ezres telefon számlát..

Akkor vége lett mindennek nem birtam tovább mindentöl eltiltottam barátok,számitógép,telefon..,de szegény mindennapa sirás hatásán van szerintettek oldjama büntit vagy ne?


2011. júl. 16. 00:07
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%
sokkal inkább egyetértek azokkal, akik azt mondják, nem nagy baj. persze a számlát egyenlítse ki némi házimunkával. de tényleg ne friss 18 éves libuskaként szabaduljon ki a világba, mert annál nagyobbakat fog bukdácsolni eleinte. láttam már nem egy ilyet és hálát adok a sorsnak, hogy nekem jóval szabadabb fiatalkorom volt, mert még korán kicsiben elkövettem azokat a hibákat amiknek felnőttként már nagyobb súlyuk lett volna.
2011. júl. 16. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim válasza:
2%
Jól tetted, hogy megbüntetted. A telefonszámlát meg fizesse ki, utána oldhatod a büntit. Van még 1,5 hónapja sulikezdésig dolgozni. Többet nem fog hazudni.
2011. júl. 16. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
86%
15 évesen szerintem már megbeszélni kell dolgokat, nem tiltani. Azzal csak plusz teszel a tűzre. A 40e számlát is beszéld meg vele, vonj valamennyit a zsebpénzéből (de nem az egészet), hogy érezze a súlyát.
2011. júl. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
23%

Elképesztő, hogy sokak szerint nem baj, ha egy 15 éves lány iszik. Bár ezek gondolom a kamaszok válaszai.

Én egyszerűen nem engedném el sehova, mert bebizonyította, hogy tökéletesen megbízhatatlan. Nem tud magára vigyázni, felelőtlen. Így csakis felnőtt felügyelete alatt lehet, mert így van biztonságban.

A számlát pedig ledolgoztatnám vele, bár érdekes, hogy tudott 40ezer forintnyit beszélni úgy, hogy senki nem vette észre.

2011. júl. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%
Elengeded buliba és csodálkozol hogy ivott? azt hitted ott majd narancs levet fognak inni? ennyire nem lehetsz naiv. Ahol mindenki iszik ott az is inni fog aki amúgy nem inna, de a lányod tudta hogy hol a határ, tehát semmi gond nincs vele, ennyiért megbüntetted? Akkor ne csodálkozz hogy mostantól egyre jobban csak hazudni fog és titkolózni. A 40ezres telefon számlát mondjuk mindeképp kifizettetném vele, mert az sokkal komolyabb dolog mint hogy ivott egy keveset.
2011. júl. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nagyon rendben van a lány,ha nem rúgott be,viszont akkor sem kellene innia.Kis mennyiségben sem egészséges az alkohol,de olyan tinédzser ritkán van,akinek nem adtak még a szülei pld. szilveszter,karácsony,szülinap alkalmából egy kevés alkoholt.Vagy a barátai.Nyilván ha nem rúgott be,az okot ad a BIZALOMRA!Ezért ennyire nem kellett volna súlyosan megbüntetni,vagyis a módszert tartom rossznak.

Szerintem ha valaki unatkozik,akkor iszik leginkább alkoholt,vagy ha mástól már nem tudja jól érezni magát.A füvezést meg nehogy elengedd majd a füled mellett,ha esetleg az is előjön,akkor aztán tényleg szobafogság 3 hónapra,mert arra rászokhat,az durva!

Szerintem a büntetés a következő legyen,legalábbis szerintem ez még reális:

1.2 napra legyen eltiltva a telefontól(csak a telefontól!),utána magyarázd meg neki,hogyha továbbra is a telefonnal ekkora számlát mer csinálni,akkor le kell dolgoznia azt az összeget,amekkora telefonszámlát csinált-DIÁKMUNKA!Vagy otthoni munka.Vagy rokonoknál munka.

2.Otthon előző este kapjon feladatokat,amik nem is annyira könnyűek,de nem is megerőltetőek!

3.Este 2 órányit beszélgess vele normális hangnembe az életről..

15/L

2011. júl. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:

ma 11:18

Érdekes kínáltak, de 18 éves koromig nem fogadtam el, se szülinapon se szilveszterkor

2011. júl. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
Miért 18 év alatt illegális,vagy mi ez hogy 18 éves korom elött nem ittam dolog?
2011. júl. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
Már csak elvből sem, persze néha ittam.
2011. júl. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
Amúgy igen, az. Nem véletlenül van az, hogy 18 éven felülieknek.
2011. júl. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!