Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? A kislányom 15...

Mit tegyek? A kislányom 15 éves. És elment a barátnőivel egy kertibuliba. és ivott de nem rugott be. Hazajött éreztem rajta a piát de letagatta jó akkor eltiltottam a barátnöitöl.

Figyelt kérdés

aztán a kisasszony csinált egy 40 ezres telefon számlát..

Akkor vége lett mindennek nem birtam tovább mindentöl eltiltottam barátok,számitógép,telefon..,de szegény mindennapa sirás hatásán van szerintettek oldjama büntit vagy ne?


2011. júl. 16. 00:07
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
74%

Attól még hogy egy kicsit ivott attól még nem kellett volna eltiltani a barátnőitől. Gondolom ezért csinálta a 40.000-res számlát. Szerintem fel lehet oldani azt a büntit simán. Csak dolgozza le azt a 40.000-ret.


Mielőtt még leszólnától: 13 éves vagyok és nem hogy piát nem akarok inni még energiaitalt sem ittam soha. Nem is tervezek.

2011. júl. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
42%

Először is NEM A KISLÁNYOD, kb. semmi közöd hozzá!


Amúgy meg mit képzeltél, h narancslevezik ott? Nem rúgott be, csak ivott pér pohárral. La. tudja, hol a határ, és azért nem mondta, mert tudta, h így reagálsz majd. Sajnállak, h ez az alap bizalom nincs meg köztetek. :(

2011. júl. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
56%
Hát ha tényleg te vagy a 15 éves lány anyja/apja akkor gratulálok a helyesírásodhoz
2011. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
46%
nem értem én ezt a felfogást, Magyarországon nagy gondok lehetnek ha örülni kell, ha egy 15 éves csak keveset ivott. Én Amerikában élek, ahonnan elvileg megy a fertő mindenhová, de itt 21 alatt tényleg nem lehet piát venni, én 25 vagyok és minden egyes alkalommal kérnek tőlem igazolványt. Persze mindent meg lehet oldani de akkoris trükközni kell vele eléggé. Se étteremben se szórakozóhelyen nem lehet venni semmi alkoholt 21 alatt, sőt éjszaka szórakozóhelyre be se mehetnek. Lehet mondani, hogy ez meg tulzás és nyilván ki lehet játszani néhány helyen, de legalább próbálkoznak rendes úton tartani a fiatalokat.
2011. júl. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
53%

Még vagy 2 éve, mikor valami rosszat, vagyis inkább oltári nagy hülyeséget csináltam, apám engem is eltiltott mindentől, ami csak fontos volt. Elsősorban a barátaimra gondolok. Ez volt akkor a legrosszabb, amit csak tehetett. Totál kikészültem tőle. 4 fal között. bezárva, barátok nélkül.. és amúgy sem voltam épp jó állapotban.

A lányod nem csinált hú de nagy katasztrofális hülyeséget. Ivott. 15 éves.. korral jár. Letagadta.. érthető, hisz' tudta, hogy nem örülnél neki.

A számítógép és a teló eltiltása még oké (pláne a telefonszámla miatt), de a barátokat ne vedd el tőle. Főleg akkor ne, ha tényleg igaz barátok.

L/17

2011. júl. 17. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
24%

Kedves 06:05 válaszoló!

Az elmúlt két év alatt te nem sokat változhattál felfogásod ugyanolyan gyerekes mint akkor.

Megdöbbentő számomra, hogy a mai fiatalok szerint az hogy valaki alkoholt fogyaszt egy bulin ez elfogadott és a korral jár. Ezek szerint a többi káros szenvedély kipróbálása is ezzel magyarázható? Vajon bele gondolnak e egyesek hogy ezzel a tettükkel melegágyat vetnek az elé, hogy szenvedélyük később kórosabbá is válhat?

Megdöbbentő számomra,az is hogy a hazugságot (önbecsapást) ilyen könnyedén kezeled. Erre szoktam a fiaimnak azt mondani: Hogy engem vagy mást becsaphatnak,lehet hogy soha sem fog kiderülni hogy hazudtak, de a saját lelkiismeretük az amit nem lehet kijátszani. Nem tudom miért, de ez a fajta nevelés nálunk bejött. A fiúk őszintén be tudják vallani, ha valamit rosszat elkövetettek. Én vagyok az első aki megtudja, hogy mi történt velük. Annak ellenére hogy igen is ki szoktam nekik fejteni a gondolataimat, ha kell kő keményen bírálom őket. Ha kell, leszidom őket ha éppen nem tetszik amit csinálnak.

Mint gyakorlott, sokat tapasztalt szülő úgy érzem ha a családtagjainkat nem is, viszont a barátainkat igen is meg lehet, meg kell tudni választani.

Nagyon jól tudom, hogy ebben a mai modern világban az a tuti befutó aki minél deviánsabban viselkedik, követi a trendi irányzatokat és még sorolhatnám. Ebben országban különösen elveszett az ifjúság.Médiáknak köszönhetően jellemző a tudatos h.lyítés , akik úton-útfélen arra sarkallják az ifjúságot, hogy csak úgy tudsz talpon maradni ha követed az irányelvüket és egy másik marhaság: Carpe diem(Élj a mának) Fellazult erkölcsök, értékrendek mind-mind lyukat hagynak a be foltozhatatlan hálón.

Aggasztónak találom, hogy mennyi viselkedészavaros, nevelhetetlen,kezelhetetlen, káros szenvedélyekkel rendelkező fiatal él közöttünk. Vajon ők milyen példával fognak szolgálni az utókor számára.

Vajon Te! Kedves kérdező és a többiek is gondolkodjanak el azon, hogy ti milyen szülők lesztek? Hogy fogtok viszonyulni leendő gyermekeitekhez, amikor teljes bizalommal elengeditek egy ártatlannak tűnő kerti partiba, ahol a jó hangulat feltétele, az hogy legyen alkohol. ( és itt tök mindegy, hogy valaki egy pár dl iszik meg vagy éppen hulla részegre issza le magát.)

Utána meg haza megy, belehazudik a jóhiszemű szülő képébe. Az pedig kétségbeesésében eltiltást tud csak kieszközölni nevelési módszer gyanánt ( elvégre lássuk be egy normális szülő nem fogja hátba veregetni a kölkét és megdicsérni,hogy 15 évesen túljutott az első alkoholos élményén). Erre a kislány sértettségét legyőzve ha már nem tud találkozni barátaival 40 ezres számlát csinál.

Aki átélte már a szülői érzés felelősségét, a gyermeke iránt érzett aggodalom, féltés súlyát csak az tudja megérteni a sorok tartalmát. Szerintem minden szülő álma egyszer az, hogy gyermekéből egy normális értékekkel bíró, becsületes, felelősségteljes felnőtt váljék. Ehhez

pedig az szükségeltetik, hogy minél előbb; már a gyermek születésétől fogva elkezdjük a helyes nevelést és ne pedig kamaszkorba kezdjünk hozzá.

2011. júl. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

Nem az összes választ olvastam el, de amit elolvastam nekem az jött le, hogy a válaszolók nagy része még nem szülő... Szerintem nem mindenki fogja ilyen lazán venni a gyereknevelést ha szülő lesz.

Szerintem az anya nem csak azért tiltotta el a barátnőitől, mert ivott hanem azért, mert letagadta. Na meg az, hogy csinál egy 40000-es számlát csak, hogy a barátnőivel tartsa a kapcsolatot... Nem tudom minek ahhoz telefon... Tudtommal a mai fiatalok körében elég menő a facebook azon is lehet tartani a kapcsolatot...

Szerintem ne nagyon engedj a büntin, legalább TALÁN tanul belőle és legközelebb nem fogja ezt csinálni.

2011. júl. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

én alapból nem voltam rossz gyerek. 1x csináltam hülyeséget,nem mente haza és nem is szóltam. hazaértem,anyámtól akkora pofont kaptam h a fal adta a másikat 17 voltam akkor. sose ütött meg. mindketten sírtunk. 1 hónap bünti. akkor persze kiborultam,de az 1 hónap alatt amig össze voltunk úgymond zárva,minden nap beszélt velem. eleinte utáltam az egésze és dacos is voltam. de aztán kezdtem megérteni. soha többet ilyet nem csinálta. soha nem ittam,nem drogoztam,nem k.urválkodtam.


mert anyukám megértette velem h: jót akar nekem,félt, aggódott. ha szóltam volna akkor is aggódik,de legalább tudja hol vagyok. attól nem leszek nagylány ha piálok,pasizok,narkózok,csavargok,hazudozok. nem kell beállni a csordába,ne érdekeljen ha valakinek valami amit nem akarok megtenni gáz,a fő h én magam alakítsam az értékrendet,ne a csordaszellem.


ez nekem nagyon sokat segített-mondjuk ez előtt is így nevelt,én sem értem miért tettem amit tettem-


sose keveredtem sem bajba,se rossz társaságba. persze buliztam,pasiztam,de mindig tudtam hol a határ,és a veszélyhelyzeteket is felismerte.


egy gyereknek igenis kellenek a korlátok.


kedves kérdező! a válaszolók közül,azokra fókuszálj elsősorban akik maguk is apukák-anyukák,mert ők értenek meg igazán. én anyukámat megértettem akkor is,de mióta nekem is gyerekeim vannak,értem meg őt igazán.


egy 2 gyerekes anyuka

2011. júl. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
34%

15 évesen kislány? :||||

azért álljon már meg a menet.

örülj hogy nem drogozik, és nem annyit bulizik, hogy fetreng a földön és épphogy hazavonszolják hajnalban.

teljesen normális hogy iszik. de ennyire látszik hogy van esze, nem itta seggrészegre magát, és tudj ahol a határ.

ha ilyen szigorú vagy, még csodálkozol hogy nem meri bevallani neked? :O

a telefonszámla más.. azt fizesse ki, és akkor majd megtanulja hogy nem kell annyit 'traccspatrizni'.

ne reagáld túl, mert ellenkezőleg fog elsülni a túlzott szigor.

14L

2011. júl. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
35%
Azért 14 évesen neked is van eszed. Nem tudom miért normális dolog inni 15 évesen...
2011. júl. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!