Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Valaki ilyen...

Mit tegyek? Valaki ilyen helyzetben? Nem túl szigórú ez szerintetek?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Múlt hét pénteken voltunk barátokkal bárban és picivel többet ittam a kelleténél és az unokatestvérem =ugy vitt haza. Otthon anyáéktól 2 hatalmas pofont kaptam és bevágtak hideg víz alá. Malyd másnap közölték hogy az iskolába autón fog behordani minden reggel apu és értem meg anya fog járni mindennap. A szomszéd városba járok gimnáziumba. Nemengednek buszozni se barátokkal. Délutánonként sétállni se járhatok. Aztmondták hogy nyárig ne is számítsak rá hogy egy fagyira is kimehetek és zsebpénzt se kapok. Suliba anya csomagol kaját meg innivalót de ennyi. Aztmondták hogy ha az évvégi bizimbe egy 3 asom lesz akkor nyáron is folytatjuk ezt a szisztémet. Ěs persze mindennap segíttenem kell és egy rossz szó, visszaszólás és a büntetésemre rádobnak egy hónapot.
2014. márc. 10. 15:22
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:
és netre se járhatok. Elvitték a laptopom. Most is csak az unokatestvérem telefonjáról írom a kérdést mert ma itt alszik nálunk.
2014. márc. 10. 15:23
 2/54 anonim ***** válasza:
25%
Igazuk van. 15 éves lány egy bárban leissza magát? Én is elraktalak volna a helyükben. Mit tegyél? Húzd meg magad.
2014. márc. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 Andizsuzsi ***** válasza:
65%
Tudom, hogy ezt most nem így érzed, de örülj, hogy neked olyan szüleid vannak, akiknek fontos, hogy mit csinálsz. Igen, túlzásba estek, valószínűleg nagyon megijedtek. Eljátszottad a bizalmukat, és ezt nagyon nehéz visszacsinálni. De úgy gondolom, idővel enyhülni fognak.
2014. márc. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
63%
Ezzel semmit sem érnek el,főleg a pofozással:) Nekik kellett volna úgy nevelniük,hogy tudd hol a határ
2014. márc. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
32%
Akkor kellett volna gondolnod a kovetkezmenyekre amikor a barban leittad magad. Ennyi idosen azert ez eleg szegyen es a szuleid nem megeroszakolva, terhesen vagy hullakent akarnak viszontlatni a kovetkezo ilyen hulyeseged utan. Viseld a kovetkezmenyeket, megerdemelted.
2014. márc. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
64%

Most lázadó kamasz vagy, haragudhatsz rájuk, kori sajátosság. 10 év múlva hálát adsz a jóistennek, hogy ilyen szüleid vannak.

Azért ez a sok bünti, mert hirtelen hideg zuhanyként érte kislányuk ronda viselkedése, pláne 15 éves korban. Ha jót akarsz magadnak, most tartod, amit a szüleid mondanak, jól tanulsz, szó nélkül viteted magad, csendben tűröd a büntetést. Ha nem lázadsz, biztos vagyok benne, hogy hamarabb vége a szigornak. De csak ha nem lázadsz és mindent megbeszélsz velük. Tudom milyen ez , én is voltam kamasz. Habár 15 évesen szégyelltem volna egy berúgást. De amikor16,5 évesen ittam többet, mint kellene, anyuéknak mondtam el először. Tudták bízhatnak bennem. Így nem voltam szorosan fogva, bár nem volt rá okuk, soha nem kellett hazavinni senkinek, ciki egy lánytól.

Viszont nézned kell szülői oldalról is a dolgot, hisz a te korodban a legkönnyebb kisiklani. Ezért nem szabad a szülők bizalmát eljátszani, na meg ronda dolgokat csinálni. Hisz a Te életedről van szó hosszú távon.

2014. márc. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem teljesen jogos,egy 15 évesnek semmi keresnivalója bárban és innia pláne nem kéne,teljesen jól teszik.
2014. márc. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
13%
Én azt gondolom sokkal több ilyen szülő kéne, hisz akkor biztos nem lenne annyi züllött fiatal sem. Egyébként elhiszem, rossz, igazságtalannak tartod ezt az egészet, de sajnos nyeld le. Pár nap és nem lesznek már olyan dühösek rád.
2014. márc. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
Történt velem is hasonló anno, ha érdekel, írj :) 17/L
2014. márc. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
80%

szerintem túlzásba estek és ezzel épp az ellenkezőjét fogják elérni


de nézd a jó oldalát, 18 évesen megtanulsz önállóan élni, boldogulni

2014. márc. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!