Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Valaki ilyen...

Mit tegyek? Valaki ilyen helyzetben? Nem túl szigórú ez szerintetek?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Múlt hét pénteken voltunk barátokkal bárban és picivel többet ittam a kelleténél és az unokatestvérem =ugy vitt haza. Otthon anyáéktól 2 hatalmas pofont kaptam és bevágtak hideg víz alá. Malyd másnap közölték hogy az iskolába autón fog behordani minden reggel apu és értem meg anya fog járni mindennap. A szomszéd városba járok gimnáziumba. Nemengednek buszozni se barátokkal. Délutánonként sétállni se járhatok. Aztmondták hogy nyárig ne is számítsak rá hogy egy fagyira is kimehetek és zsebpénzt se kapok. Suliba anya csomagol kaját meg innivalót de ennyi. Aztmondták hogy ha az évvégi bizimbe egy 3 asom lesz akkor nyáron is folytatjuk ezt a szisztémet. Ěs persze mindennap segíttenem kell és egy rossz szó, visszaszólás és a büntetésemre rádobnak egy hónapot.
2014. márc. 10. 15:22
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem kicsit eltúlozták a szüleid, de adj hálát az égnek, hogy foglalkoznak veled, még ha valóban túlzás, amit veled művelnek. De a te érdekedben teszik, azért, hogy ne kelljen 2hónap mulva kiírniuk ide, hogy egy hónapja a 15éves lányuk részegen lefeküdt a fiuval, akinek tetszett és most terhes.... mit csináljuk vele??

Érted? Még nagyon naív vagy és felelőtlen, és csak azt látod, hogy Téged most a szülők lekorlátoztak, csak azt nem látod, hogy MIÉRT??

Azért a helyesírásod... jaj- az a MALYD - az fájt- és a segíttenem és hasonló szavaid! A szüleidnek igaza van, hogy tanulnod kellene még jócskán.

Inni és bulizni még bőven ráérsz.

Én is közel 40vagyok, mikor gimis voltam, voltak srácok, akik 1-2ban is már nagyon sokat ittak. Szóval régebben is így volt ez.

2014. márc. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
39%

ha a gyerek 15 éves korában jut eszembe, hogy elcsesztem a lányom nevelését, már régen rossz


főleg amikor a semmit fújom fel!


mondom, mi lett volna ha kiderül terhes? élve befalazzák?


az ilyen szülő nem normális


ebben az esetben is szeretettel lehet megfogni valakit, nem korbáccsal


bár elhiszem, hogy elfogadó szeretet helyett szerintetek mindig jobb a büntetés, gondolom magatok is megbüntetitek, nem csak a gyereket.


ma szarul végeztem a munkám, letolt a főnököm, nincs egy heti tv nézés


hű nem adtam meg valakinek a pénzt amivel tartozom, helyette elköltöttem, 1 hónap szobafogság


és még én vagyok nem normális?

2014. márc. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 A kérdező kommentje:
anyáékkal ma sokat beszélgettünk és megigértem hogy többet nem iszok és 10 re hazafogok továbbra is érni mindig. Ennek ellenére a büntetésem megmaradt nýarig de suliba járhatok busszal a többiekkel. Hétvégén 2 barátnőm is itt aludhat nálam. Sajnos én hozzájuk továbbra se mehetek. Bulizni valószinűleg 17 éves kormig nem fognak engedni :( bár apa aztmondta hogy az unokatestvéremmel nýaron elmehetek egy buliba ahova 2re értem jön de csak akkor ha addig nem lesz velem semmi gond. A nőgyógyászati vizsgálat is maradt 3 havonta abból se engednek. Anya ma elvitt shoppingolni ilyen anya lánya napot tartottunk. Kávé fagyival utánna. örülök hogy a szüleim ennyire törődnek velem de néha nem nagyon bírom már hogy így korlátoznak.
2014. márc. 11. 20:08
 44/54 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem még mindig szánalmas ez a nevelési módszer.
2014. márc. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
41%
akkor nagyjából mégis rendeződik az életed, mégsem annyira balfékek a szüleid, bár ez a 3 havonta nőgyógyászati ellenőrzés kicsit beteges
2014. márc. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 A kérdező kommentje:
Nincsen barátom és nemakarják hogy egy éjszakás kapcsolatot alakítsak ki. A nővéremmel is beszélgettem őt is így nevelték. Egyébként imádja anyuékat és én meg a nővéremet. A nővéremnek 2 komoly barátja volt és most egy 3adik a férje. Anyáék elfogadták hogy barátja van 19 évesen 1 év járás után nálunk is aludhatott a fiú és mindenhova elengedték őt vele, de mindig megmondták hova mennek és hányra vannak otthon. Amíg nem volt komoly barátja a nővéremet is hordák orvoshoz 3 havonta. A nővérem is lázadott ellene de ma aztmondta hogy 28 éves fejjel örül neki é ő se nevelné másképp a lányát ha lesz neki.
2014. márc. 11. 21:57
 47/54 anonim ***** válasza:
57%
és mi van, ha kiderül nem szűz? megverik?
2014. márc. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 A kérdező kommentje:
Nem vagyok olyan lány aki lefeküdne bárkivel. Ha meg komoly barátom lenne először hazahoznám bemutatni és fél évnél hamarabb nem feküdnék le vele. Arra már anyáék se szóllnának semmit. Természetes 17 éves koromtól hamarabb szó se lehetne róla. Egyébként nem vernének de biztos hogy nem járhatnák sokáig sehova. De én ilyet nem tennék egyébként
2014. márc. 11. 22:03
 49/54 A kérdező kommentje:
Csak az rossz néha hogy minden osztálytársam hetfőn meéli a hétvégén átélt élményeket és én csak más feltételek melett szórakozhatok mind ők. Nem vagyok olyan szabadra engedve mind ők. Ěn ezt meg is értem csak a multkor kiborultam :(
2014. márc. 11. 22:05
 50/54 anonim ***** válasza:
42%

Nem értem mi a gond? 15 éves vagy és picivel többet ittál a kellenénél. Ez mindent elmond. Mennyit kellett volna inni???? ha a kelleténél ittál többet? Szerintem semennyit. Ebben a korban nem kéne inni. Nem tudom láttad e amik a hiradókba stb mennek, hogy milyen drogokat tesznek a piába stb. Nyilván azt gondolod veled ilyen nem történhet, de valószínű akikkel ilyenek történnek azok sem számítanak rá..... Óvatosak a szüleid és nagyon féltenek.

A szüleid jól beszigorítanak, mit csinljanak? Ha lazára vették a dolgokat, akkor ittál..... most lehet átestek a ló túl oldalára, de valahogy próbálnak tenni az ellen, hogy egyáltalán arra gondolj van időd elmenni bulizni, inni.

2014. márc. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!