Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Valaki ilyen...

Mit tegyek? Valaki ilyen helyzetben? Nem túl szigórú ez szerintetek?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Múlt hét pénteken voltunk barátokkal bárban és picivel többet ittam a kelleténél és az unokatestvérem =ugy vitt haza. Otthon anyáéktól 2 hatalmas pofont kaptam és bevágtak hideg víz alá. Malyd másnap közölték hogy az iskolába autón fog behordani minden reggel apu és értem meg anya fog járni mindennap. A szomszéd városba járok gimnáziumba. Nemengednek buszozni se barátokkal. Délutánonként sétállni se járhatok. Aztmondták hogy nyárig ne is számítsak rá hogy egy fagyira is kimehetek és zsebpénzt se kapok. Suliba anya csomagol kaját meg innivalót de ennyi. Aztmondták hogy ha az évvégi bizimbe egy 3 asom lesz akkor nyáron is folytatjuk ezt a szisztémet. Ěs persze mindennap segíttenem kell és egy rossz szó, visszaszólás és a büntetésemre rádobnak egy hónapot.
2014. márc. 10. 15:22
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
89%

mennyi szemét, gonosz ember van itt gyk-n!

és szerintem a legtöbb hipokrita, és ivott már többet a kelleténél

2014. márc. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
0%
66%os húzd le magad a wcn a stílusoddal együtt úgy tűnik a te szüleid nem ilyenek mint a kérdezőé nem kaptál rendes nevelést
2014. márc. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 A kérdező kommentje:

Mindig csak 10 ig szoktak kiengedni egyébként. Házibuliba ha van szülői felügyelet akkor tovább de ők jönnek értem. Minden barátnőm jár már bulizni hajnalokig csak én nem járhatok. Most is 10 ig voltam csak kiengedve. A többiek is ittak csak ők onnan mentek még bulizni. Ha mehettem volna én is akkor mire hazaérek pont józan vagyok.

Ma apa meghallotta hogy feleselek anyának nem akartam segítteni és aztmondta hogy nyáron se mehetek sehova mer nem vagyok elég érett. ěs hogy ilyen felelőtlen lánynak mind én nincs mit keresnie kint 10ig se.

Pedig én csak szeretnék ugyanúgy kijárni mind a többi barátnőm :(. Tetszek egy fiúnak ő is mindig hív bulizni és nemtudok elmenni. 10 ig ülhetek velük aztán mikor kezdődik az igazi buli én indulhatok haza

2014. márc. 10. 22:19
 14/54 A kérdező kommentje:

próbálltam velük megegyezni hogy legalabb 2 ig mehessek hétvégenként ki. De hallani se akarnak róla. Szerintük felelőtlen vagyok. 3 havonta anya elfog vinni orvoshoz hogy szűz e vagyok még. Teljesen nembíznak bennem.

és kiszökni se tudok mert az emeleten van a szobám. Ti mit tennétek ? nem sok ez ?

2014. márc. 10. 22:22
 15/54 anonim ***** válasza:
0%

Örültem, hogyha 15 évesen 8-ig kint lehettem, basszus...

Ha eddig kicsit erősebben fogtak volna a szüleid...

2014. márc. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
92%
Úristen... komolyan ezen ki vagytok akadva ? nagy kaland 15 évesen véletlen egyszer többet ívott a kelleténél nagy kaland... ne mondja senki hogy nem csinált hülyeséget 15-16 évesen... Szerintem egyértelműen szigorúak a szüleid mivel az első esett volt bárkivel megeshet én inkább elbeszélgettem volna hogy még 1 ilyen és tényleg komoly büntetés lesz akkor vigyázni fogsz. Amilyen szigorúan fognak pont ellenkezőjét fogják elérni.
2014. márc. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
82%

mit tudsz csinálni?

szimplán ne szólj hozzájuk

ne feleselj, ne vitatkozz, ne emeld fel a hangod

ha valamit kérnek csináld meg, de ne többet

ha kérdeznek, rövid, tőmondatokban válaszolj

ha nem lehet velük normálisan leülni és megbeszélni ezt az egészet és úgy viselkednek mint egy 5 éves, bánj is velük úgy


ugyanis nincs itt a világvége mert ittál

persze nem jó dolog, de ezt te is tudod

mit csinálnanak ha mondjuk terhes lennél

a szülőnek az a dolga hogy megtanítsa egyedül boldogulni a gyerekét, nem hogy bezárja

a szüleidnek meg kell érteniük, hogy a kicsi lányuk kezd felnőni


szüzességi vizsgálat és egyéb megalázás:

mi ez, középkor? anyukáddal is ezt csinálta az anyja?


legyél kitartó

ha a csend sem használ akkor hivd fel az egyik kamaszokkal foglalkozó tanácsadó telsfonszámot, van belőlük egy pár és beszélj velük

bár ezt megteheted most is

2014. márc. 11. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező gáz vagy,milyen 2ig? És még csodálkozol ha szigorúak? 66%os te meg beteg vagy
2014. márc. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
0%
A pofonon kívül mindenben egyetértek a szüleiddel!
2014. márc. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 Andizsuzsi ***** válasza:
40%

"Ha mehettem volna én is akkor mire hazaérek pont józan vagyok"


Valószínűleg addig pont jól lerészegedtél volna. Mi akadályozott volna meg abban, hogy az éjszakában abbahagyd az ivást, hamár a kelleténél többet ittál?

2014. márc. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!