Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Valaki ilyen...

Mit tegyek? Valaki ilyen helyzetben? Nem túl szigórú ez szerintetek?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Múlt hét pénteken voltunk barátokkal bárban és picivel többet ittam a kelleténél és az unokatestvérem =ugy vitt haza. Otthon anyáéktól 2 hatalmas pofont kaptam és bevágtak hideg víz alá. Malyd másnap közölték hogy az iskolába autón fog behordani minden reggel apu és értem meg anya fog járni mindennap. A szomszéd városba járok gimnáziumba. Nemengednek buszozni se barátokkal. Délutánonként sétállni se járhatok. Aztmondták hogy nyárig ne is számítsak rá hogy egy fagyira is kimehetek és zsebpénzt se kapok. Suliba anya csomagol kaját meg innivalót de ennyi. Aztmondták hogy ha az évvégi bizimbe egy 3 asom lesz akkor nyáron is folytatjuk ezt a szisztémet. Ěs persze mindennap segíttenem kell és egy rossz szó, visszaszólás és a büntetésemre rádobnak egy hónapot.
2014. márc. 10. 15:22
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
29%

12-es, milyen stílusommal?


biztos nem éretted a hipokrita szót, pedig az nem csúnya.


olvasd végig miket írtak mások, süt belőle a gonoszság és kegyetlenség. persze akik ezt mondják érdekelne, mennyire is megértők önmagukkal szemben

és ezért hipokriták

2014. márc. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:

"..süt belőle a gonoszság és kegyetlenség"

Ez nem gonoszság vagy kegyetlenség, de egy 15 éves kislány ne igya már részegre magát egy bárban. Nem tudom hány éves vagy, egyáltalán felnőtt vagy-e (sejtem nem), de ha majd lesz gyereked megérted miért reagáltak így a Kérdező szülei. Most kell megfogni a kislányt, ha nem akarják, hogy egy zülött kis .... legyen belőle. 2. vagyok.

2014. márc. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
62%

csakhogy így nem fogják megfogni, pont az ellentétét érik el


én hány éves vagyok? te hány éves vagy?

biztos 18-20, mert azok kislányozzák a náluk pár évvel fiatalabbakat


15 évesen már az én időmben is ittunk, jó oké, nem kell részegnek lenni, ezt ő is tudja


és a szülő nézzen már tükörbe! meg gondoljon már a sahját gyerekkorára, a gyerek nem a szülő tulajdona, szeretni kell a gyereket, nem börtönőrt játszani és terrorizálni

2014. márc. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
62%
és 22-es, olvasd el mit írtak a többiek, bizony süt belőle a gonoszság, végre valaki akibe beletörölhetik a lábukat, és a saját gyarlóságuk miatt is bosszút állhatnak rajta
2014. márc. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
33 éves vagyok, egy cseppet idősebb, mint Ti. És igen, egy 15 éves kislány és pont. Nem mellesleg én 15 éves koromban nem ittam, pláne nem részegségig. Lesz még arra idő és lehetőség bőven, csak talán majd társul hozzá egy kis felnőtt ész is. Nem, a gyerek nem a szülő tulajdona, de ő a felelős érte és az ilyen viselkedés normális családokban következményeket von maga után. Ha olyan nagylánynak érezte magát, hogy berúgjon, akkor most viselje a következményeit. Persze tudom, tiniknek hiába is magyaráz az ember, az a fene nagy öntudat úgysem hagyja, hogy eljusson a mondanivaló az agyatokig. Ez egy ilyen kor, de azért vannak határok.
2014. márc. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
senki nem gonoszkodott,csak elírták,hogy igen igazuk van,te egy tini vagy gondolom, muszáj okoskodnod és belekötnöd a válaszokba
2014. márc. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
100%

Szigorúak,talán egy icipicit túlzás,de nem hiszem,hogy akármelyik szülő örülne,ha a 15 éves lánya leinná magát...

(Ne haragudj,de borzasztó a helyesírásod,hogy lehet a majd-ot "ly"-vel írni?!)

13L

2014. márc. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
62%

15 évesen inni ma már alap dolog. Ez nem a mi generációnk sajátossága.

Nem egy 30-40 éves ismerősöm mesélt cifra dolgokat.

A gyakoris erkölcscsőszök 3/4-e állítom 12 éves, alkoholt csak képen látó gyerek, vagy gyereket burokban nevelő, esetleg befásult, magányos felnőtt.


14től felfelé a tinik isznak, dohányoznak. Nem újdonság.

A tinédzser kor különlegessége, hogy lázadnak, megkérdőjelezik a felnőtteket, és megszegik a szabályokat.


Az a 3 év egyeltalán nem számít, hozzátenném. A gólyák karöltve hánynak a végzősökkel.

2014. márc. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
40%
Hát, gratulálok hozzá. Ettől ez még nem helyes és nem kell ráhagyni a gyerekre.
2014. márc. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
Kedves előző válaszoló! És ez szerinted dicsőség, hogy így van? Mert szerintem szégyen és szánalmas!
2014. márc. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!