Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan győzzem meg a szüleimet?

Hogyan győzzem meg a szüleimet?

Figyelt kérdés
Tudják, hogy nem vagyok már szűz, de most 2 hónapja új barátom lett és nem fogadják el, hogy szinte azonnal lefeküdtem vele, nem akarják, hogy lefeküdjek vele (korainak tartják), együttaludni meg végképp nem. Ezt mind úgy, hogy az előző barátomnál szinte már ott éltem. Azért esik rosszul, mert nekem meg szükségem van a kapcsolataimon belül az ilyen intim, meghitt pillanatokra is. A szüleim pedig nem értenek egyet vele, hogy ilyen hamar adom magam, mert szerintük ront az értékemen. Pedig értelmesen indokoltam, hogy nekem nem kell olyan pár, aki ez alapján ítél, de a szexet fontosnak tartom felmérni és persze nem vonom meg magamtól és a páromtól sem, ha nem látom értelmét. Védekezek, terhesség esetére van tervem, úgyhogy nem értem mi a baj. Vagyis de, az a gond, hogy eltérnek az erkölcsi normáink és szeretnék az enyémet befolyásolni, amit világosan meg is mondtam, hogy nem lehetséges. Mit kezdjek ezzel a helyzettel? Kifejezetten zavaró, mert tudom, hogy nálam nem azon múlik egy kapcsolat minősége, hogy mit mikor engedek.
2016. aug. 1. 23:35
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Nem tartom magam könnyűvérűnek. Nem fekszem össze akárkivel, de ha valakivel eleve úgy kezdem, hogy komolyan gondoljuk, akkor igenis fontosnak tartom megvizsgálni, hogy szex terén összeillünk-e. Ettől még nem tartanak ringyónak az emberek.
2016. aug. 2. 12:04
 12/34 anonim ***** válasza:
86%
A könnyűvérű nem egyenlő a ringyóval. A könnyűvérű hamar odaadja magát a férfiaknak, míg a ringyó szintén, de pénzért. Van különbség, bár a könnyűvérűség is rossz dolog a szememben. Vagy mondhatnám olcsóságnak. Pedig nem vagyok annyival öregebb mint te, de az ilyen stílusú lányokra mifelénk ezt a szót használják.
2016. aug. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
6%
Sajnállak. Nem lehet könnyű ilyen szülőkkel.
2016. aug. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Rám sosem aggattak hasonló jelzőket, mivel akivel összejövök általában nem 2 hetet vagyok együtt...
2016. aug. 2. 13:12
 15/34 A kérdező kommentje:
A másik meg az, hogy szerintem jó esetben egy nő értékét nem befolyásolja, hogy hány emberrel feküdt le és mennyi idő után. De szerintem az a kemény 3 ember, akivel lefeküdtem nem számít soknak így 17 évesen.
2016. aug. 2. 13:16
 16/34 anonim ***** válasza:
36%

Egy nő értékét nem befolyásolja az, hogy mennyi emberrel feküdt le: sajnálom, hogy ezt még mindig nem bírja elfogadni a társadalom. Nagyon idegesítőnek tartom. Én sokkal lefeküdtem bevallom, na és akkor mivan? Nem kell bűnösnek éreznie magát senkinek, ha ki akarja elégíteni az igényeit. Aki 1 emberrel fekszik le egész életében az is lehet normális, de aki sokkal az is ugyanúgy. Persze a körülmények számítanak.

17 éves vagy, mondd meg a szüleidnek, hogy az égvilágon semmi közük a szexuális életedhez, sem a kapcsolatodhoz, ahogy a világon élő összes többi embernek sincs. Utána meg ne zavarjon a véleményük, ha nem értesz velük egyet, fogadd el, hogy ez az ő véleményük.

2016. aug. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
23%
Nem sok, manapság 14 évesen szoktak ennyinél tartani.
2016. aug. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
67%

Tehát,összegezzük a dolgokat.

17 vagy,az előző kapcsolatod majdnem 4 évig tartott,tehát 13-14 évesen jöttél össze vele. Azt írod,a mostanival együtt 3 emberrel feküdtél le,gondolom,a 4 éves kapcsolat szintén egy. Na és a harmadik? Lefeküdtél valakivel 13 évesen,vagy a két kapcsolat(mostani és előző) között volt egy futó kalandod? Nem tudom eldönteni,melyik a rosszabb.

2016. aug. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos nem elfogadott. Persze az senkit nem érdekel, hogy egy férfi hány nővel volt együtt. Én ehhez úgy állok hozzá, hogy a jelenlegi párom például nagyon sok nővel volt, de nem érdekel, viszont ha balhézna azon, hogy én hány emberrel voltam, szerintem el is hajtanám melegebb tájakra. Szerencsére van olyan értelmes, hogy ne érdekelje az ilyen. Apukám meg pont az a fajta, aki azon balhézik, ha nem ő veszi el a párja szüzességét, evégett pedig azt hiszi, hogy minden férfinak gond az ilyesmi, pedig nekem soha semmi hátrányom nem volt abból, hogy nemi életet élek. Még csak ki sem tudtak sosem használni, mert átlátok azért az emberek szándékain. Nem hordtak el mások sem olcsó lotyónak, mert igaz, hogy minden barátommal hamar lefeküdtem, de ennek ellenére addig tartottak a kapcsolataim, amíg akartam, mindig meg tudtam tartani a fiúkat/férfiakat, erőfeszítés nélkül. Ha valakit, engem pont nem kellene félteniük. A barátomról például azt hiszik, hogy csak a szex miatt van velem, hiába mondom, hogy egy üzenetébe kerül és sokkal jobb nővel bújik ágyba, mint én, nem hisznek nekem, állandóan hibát keresnek benne. A semmirekellő exemet pedig agyondicsérik, miközben ő csak előadta a szüleimnek a szépet és a jót, nekem rengeteg bajom volt vele a végefelé... Nála azt sem érdekelte a szüleimet, ha heteket töltöttem nála folyamatosan, pedig tudták, hogy vele is hamar lefeküdtem. De igazából tényleg az bánt a legjobban, hogy nem bíznak a döntésemben. Hiába szólok rájuk, hogy feleslegesen sorolják a lehetséges pofáraesési lehetőségeket, mert már az összeset átgondoltam, ahogy minden más embernél is átgondolom. Ismernek annyira, hogy tudják, hogy ha úgy gondolom, hogy igazam van, akkor meghallgatom a tanácsokat, véleményeket, de nem fogadom meg. Nem kamaszos dacból nem fogadom meg, hanem, mert ilyen a jellemem. Elsősorban mindig a saját megérzéseimben bízok a saját ügyeimmel kapcsolatban. Jelenleg pedig széttép az ideg, hogy észérvekkel megindoklom az álláspontomat, minden haverom (és itt bőven felnőtt emberekről beszélek, a korosztályommal ugyanis nem jövök ki) egyetért a véleményemmel és mégis kénytelen vagyok az ő (nagyon szigorú) szabályaik szerint cselekedni, mert még nem vagyok nagykorú és megköti a kezeimet a családi hierarchia. Miért kell tőlem elvárni azt, hogy ugyanazok legyenek a normáim? Az a legviccesebb, hogy még ezek után azt mondják, hogy majd 18 éves koromtól tesznek rá. Addig biztos 180 fokos fordulatot vesz a véleményem...
2016. aug. 2. 16:35
 20/34 anonim ***** válasza:
84%
Miért kell ennyire sietni? Miről maradtál le? Úgy ömlengsz itt magadról, mint egy 20-25 éves.
2016. aug. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!