Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan győzzem meg a szüleimet?

Hogyan győzzem meg a szüleimet?

Figyelt kérdés
Tudják, hogy nem vagyok már szűz, de most 2 hónapja új barátom lett és nem fogadják el, hogy szinte azonnal lefeküdtem vele, nem akarják, hogy lefeküdjek vele (korainak tartják), együttaludni meg végképp nem. Ezt mind úgy, hogy az előző barátomnál szinte már ott éltem. Azért esik rosszul, mert nekem meg szükségem van a kapcsolataimon belül az ilyen intim, meghitt pillanatokra is. A szüleim pedig nem értenek egyet vele, hogy ilyen hamar adom magam, mert szerintük ront az értékemen. Pedig értelmesen indokoltam, hogy nekem nem kell olyan pár, aki ez alapján ítél, de a szexet fontosnak tartom felmérni és persze nem vonom meg magamtól és a páromtól sem, ha nem látom értelmét. Védekezek, terhesség esetére van tervem, úgyhogy nem értem mi a baj. Vagyis de, az a gond, hogy eltérnek az erkölcsi normáink és szeretnék az enyémet befolyásolni, amit világosan meg is mondtam, hogy nem lehetséges. Mit kezdjek ezzel a helyzettel? Kifejezetten zavaró, mert tudom, hogy nálam nem azon múlik egy kapcsolat minősége, hogy mit mikor engedek.
2016. aug. 1. 23:35
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Azért sietek, mert én 22-23 évesen már szeretném az első gyerekemet megszülni. Nem fogok nekiállni fél éveket ismerkedni, nem is az én stílusom a fokozatosság, mert nem szeretek időt pazarolni egy adott esetben lehetetlen kapcsolatra. Sok huszonéves ismerősöm amúgy meg egyből összeköltözik ugyanezen okból. Ott ugyanis tényleg kiderül, hogy működik-e a dolog. Persze semmi baj azzal, aki a hagyományos módon csinálja, de ezt is ember válogatja.
2016. aug. 3. 17:45
 22/34 anonim válasza:

Gondolom a habitusodat örökölted valakitől, így ne próbáld meggyőzni őket, téged sem lehet. A 18-ig nincs sok idő, addig meg veszekedtek egy párszor.

Ha tetszik, ha nem a 17 éved nagyon-nagyon kevés.

A világon a szüleid szeretnek a legjobban, és legalább kétszer annyi idősek, mint te, ergo, kétszer tapasztaltabbak.

Talán meghallgathatnád őket. Az igazán felnőtt viselkedésre vallana.

2016. aug. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Meghallgattam őket. A csalódástól féltenek. Ezzel nem tudok mit kezdeni, ilyen az élet, hozzátartozik a csalódás... Inkább ők nem hallgatnak meg felnőtt ember létükre engem ;) Kicsit ciki, mikor a saját édesanyádra szólsz rá, hogy amúgy nem illik belevágni más szavába. Az meg még cikibb, hogy 2 mondattal később megint belevág a mondanbómba. Szerinted akkor mennyire figyelnek?
2016. aug. 3. 18:08
 24/34 Sophia Ajutthaja válasza:

Szerintem a szüleid nagyon elrontottak valamit. És most kézzel - lábbal próbálnak más irányba terelni.

Bizonyos folyamatok nem visszafordíthatóak.

Bár vannak kultúrák, ahol a lányok fiúsítása elég hamar megtörténik.

Kérdésedben írtad:

"eltérnek az erkölcsi normáink és szeretnék az enyémet befolyásolni, amit világosan meg is mondtam, hogy nem lehetséges"

Te honnan vetted az erkölcsi normát? Nem a szüleid tanították meg? Nekem ez az egész ennél a pontnál sántít.

Egyébként nagyon "vaskalapos"-nak tűnsz 17 éves korod ellenére. Ahogy olvasom a szövegedet, szinte látom a pálcát a kezedben, hogy csapkodod az asztalt. :)

2016. aug. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
0%
Nem szabad hagyni hogy beleszóljanak a nemi életedbe.
2016. aug. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Igazából de, ők át akarták adni az erkölcsi normájukat, de ha kialakult egy adott témában egy saját nézetem, véleményem, akkor azt helyeztem mindog is előrébb. Bár erkölcs terén nem is példásak a szüleim, így minden jogom megvan rá, hogy ne fogadjam el a nézeteiket. Persze nem dacból teszem ezt. Ha olyan van, akkor akár megegyezhet a véleményünk. Annyi, hogy engem nem lehet befolyásolni. Se szülő, se családtag, se barát se senki nem képes rá, kivéve, ha megfelelően érvel az álláspontja mellett.
2016. aug. 13. 11:39
 27/34 anonim ***** válasza:
17%
Végre egy ember akinek nem lehet átmosni az agyát. Több ilyen kéne.
2016. aug. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a szüleid. :( Remélem sosem fogom ezt átélni a lányaimmal.
2016. aug. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Laylah ***** válasza:

Kérdező, én ugyanilyen makacs vagyok, mint te, annyi különbséggel, hogy én meg se hallgatom más véleményét, tanácsát, ha nem én kérdeztem meg tőle. :) Nálunk is volt hasonló eset egyébként. 18 voltam, mikor odaadtam a szüzességem az első pasimnak, de nem bizonyult hosszú életűnek a dolog. Tavasszal szakítottunk (februári gyerek vagyok), szeptemberben összejöttem egy sráccal, aki egyébként fél országnyi távolságra lakott tőlem, én meg kolis voltam, így kb. kéthetente tudtunk találkozni. Talán őszi szünet volt, mert emlékszem, otthonról indultam a sráchoz, nem a koliból, és miközben mentem ki a ház ajtaján, akkor untam meg, hogy századszorra is rám szólnak, hogy de hát korai, meg ugye tisztában vagyok vele, mit és hogy... és még a teraszról lelépve visszaszóltam nekik, hogy igen, tudom, nem ez lesz az első alkalom. Nos, így tudták meg, hogy nem vagyok szűz. :D viszont szerintem azt a mai napig sem tudják, hogy nem ez a srác volt az első (a körülmények közjátéka miatt csak 3,5 hónap után jutottunk el odáig), hanem az előző pasim.

26/L

2016. aug. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
A szüzesség nem a szülő dolga.
2016. aug. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!