Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az ijesztő orvosi vizsgálatok...

Az ijesztő orvosi vizsgálatok igazak vagy csak rémisztgetések? (nemi szerv, meg meztelen vizsgálatok)

Figyelt kérdés

Ha ezek igazak a szülők,hogy hagyhatják?

Mért engedik megalázni a gyerekeket?Anyu,apunál sem volt.


2018. jan. 2. 16:12
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
18%
Nagyapádat kérdezd meg, hogy ment a sorkatonáknál az orvosi vizsgálat, meg fogsz lepődni.:-) Egyébként nem értem, miért borzasztóbb, ha egyedül, az orvos és a nővér előtt kell levetkőznöd a suliban, vagy ha a szakorvosi rendelőben fekszel deréktól lefelé csupaszon, széttárt lábakkal, szintén orvos és asszisztens előtt. Kellemetlen, de szükséges.
2018. jan. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
89%
Nem katonai sorozásra mész, hanem polgári életben vagyunk. Jogod van megmondani hogy hány ruha legyen rajtad. Akár semmit sem kell levenned. Ha erősködne az orvos, még perelhetitek is.
2018. jan. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:
Még csak gyerek vagyok,nem felnőtt vagy katona.Ne hasonlíts össze egy felnőttel.Ha felnőtt leszek és eljön az ideje biztosan elfogok menni szűrővizsgálatra,de választott orvoshoz.A szüleimmel tudtam már beszélni,meg hát meg is néztem hogyan zajlik férfiaknál és nőknél a szűrés,bár lehet jobb lett volna ha nem teszem.Ha magánrendelésre mész ott sok helyen csak az orvos van vizsgálatkor ott,és csak alul vetkőzöl le.És mivel fizetsz figyel rád.És képzeld apu is volt katona,meg papa is de egyiknél sem nézték azt meg.Apunál le se kellett venni a boxert,ő meg neki állt letolni,az orvos meg megkérdezte hogy mit csinál.
2018. jan. 2. 17:32
 24/44 anonim ***** válasza:
66%

Szia

Nalunk a fiuknal alson gatyaig kell vetkozni es kicsit lehuzzaj ugy nezik meg a nemi szerveuket. Egyesevel mennek be az orvosi szobaba. A lanyoknal nincs nrmi szerv vizsgalat.

2018. jan. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:

Anyu felnőtt nő és választott szakorvoshoz jár szűrésre és csak nőhöz és annak ellenére hogy kedveli meg jó fej az orvos mégis ideges amikor mennie kell.És képzeld vizsgálatkor csak az orvos van jelen és csak alul kell levetkőzni.


Ha egy felnőtt is tart tőle,akkor kamaszként hogy ne tartanék tőle.Meg nem iskolaorvoshoz megy,hanem magánorvosához és ott csak alul vetkőzik le.Iskola orvosnál meg alsóneműbe kell bemenni és a végén ha azt is le akarja húzatni akkor gyakorlatilag meztelenül állsz ott.Még jó hogy nem akarom.

2018. jan. 2. 17:44
 26/44 A kérdező kommentje:

Nem mindent akarok megúszni,de ezt biztosan.És senkinél nem tartom jónak hogy az alsóneműjét le akarják húzatni vele,hogy meztelenül álljon ott,akár egyedül van,akár nem.Biztos nem húzom le.Sokszor leírtam se tesómnál,se anyuéknál,se más unokatesómnál ijesztő vizsgálat nem volt.


Ha van aki szintén nem húzta le akkor írja meg mi lesz utána,kapsz papírt hogy nem engedted,vagy valahova ezt felírják vagy mi?

2018. jan. 2. 17:47
 27/44 anonim ***** válasza:
76%

Tudod kérdező, ami neked nagy valószínűséggel a korodból kifolyólag lehetséges, amit egy ilyen vizsgálatnál mondjuk ki tudnak szűrni, az a fitymaszűkület, ami elég gáz, ha felnőtt korban, vagy a nemi élet megkezdésekor derül ki. Ugyanis elég sok mindenben akadályozhat.

De a sima iskolai orvosi vizsgálatnál nem szokott ilyen lenni. De ha van is, az nem ártalmas.

Amúgy nő vagyok, én se szeretek nőgyógyászhoz járni, de attól még a saját egészségem érdekében járok. Évente egyszer. Nem halok bele. Sőt a férjem meg jár urológushoz, mert olyan panaszai vannak. Hát elhiheted, hogy neki sem kellemesebb, lehet még egy kicsit rosszabb is, de túlélte. És a saját egészségét nézte és nem azt, hogy ott van egy orvos, aki nap, mint nap lehet 100 embert lát odalent ruha nélkül. Szóval higgadj már le. Sok minden megalázó, de speciel egy orvosi vizsgálatnak nem az a célja. Az, hogy valaki így kezeli, az meg az ő baja. Nem az orvosé.

2018. jan. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
59%
Nyugi.Nem kényszeríthet senki rá,hogy az alsód leved.Ha szégyenlős vagy akár ruhában is bemehetsz és elég ha az orvosi szobába vetkőzöl le,de ha több embert hívna be akkor szóljatok,hogy egyedül akartok bemenni.Szetintem ha kihagyod a bizsgálatot csak a kartonra írják nem vett részt.Sok iskolában nincs is alsónemű levétele.Én se venném le.Bugyi,boxer tartalma tilos,arra meg van a megfelelő ember.
2018. jan. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

Gondolom se te,se a féjed nem gyerekként kezdett eljárni vizsgálatra nőgyógyászhoz vagy urológushoz,vagy nem a munkahelyén kijelölt orvoshoz ment el hogy a nemi szervét megmutassa és iskolában nem vizsgálgatták meztelenül és még kísérletet sem tettek rá.Mint írtam ha bizonyos kort elérek majd elmegyek én is szűrésekre,de magánorvoshoz,akit kiválasztok és már most van akire rákerestem,mert sose lehet tudni,ő tini és felnőtt nőkkel is foglalkozik.

Anyu is magánorvoshoz jár és csak nőhöz.Azért az emberek ha a nemi szervüket nézetik meg szakorvoshoz mennek el.És attól hogy valaki gyerekként nem akar meztelenül pózolni az iskola orvosa előtt az nem jelenti azt hogy annak a nemi szervével bármi baj lenne.A barátomnál egy gyereknél se találtak semmit,csak feleslegesen párnak kicsit bele tapostak az önértékelésébe és jó rosszul érezték magukat.Hiába vagyok gyerek nem hiszen csak mert gyerek vagyok azért nekem nem lehet intimszférám velem,azért álldogáljak meztelenül.Attól hogy gyerek vagyok bőven van szégyenérzetem,meg minden.

2018. jan. 2. 18:05
 30/44 A kérdező kommentje:

Ne haragudj ,de te se kezeled jól a dolgokat ha azt gondolod hogy csak mert orvos valaki akkor számára ahogy a legkényelmesebb úgy kezelhet bárkit is .Te lehet akárki előtt ha az orvos simán lehúzod az alsód,de én meg nem,de szerintem a felnőttek sem,akkor elmennek urológushoz vagy nőgyógyászhoz.

Sehol se járja hogy szó szerint meztelenül kelljen az iskola orvos előtt leni.Az orvosnak is vannak előírásai hogy a páciensére nézve miket tartson be szerintem és azt itt nem teszik.

2018. jan. 2. 18:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!