Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők ti ezt engednétek?

Szülők ti ezt engednétek?

Figyelt kérdés
A lányom barátnőjének a nagynénjéék kint laknak Frankfurtba és elszeretnének ketten utazni repülővel hozzájuk a nyáron. A nagynénje a légitársaságnál dolgozik,így megkérné a stewardeseket,hogy jobban ügyeljenek rájuk. Én vinném ki őket autóval a Ferihegyi repülőtére és mi után le szálltak Németországban ott várná őket a lányom barátnőjének a rokonai. Most fognak végezni a lányok a nyolcadikkal,és azzal győzködnek minket,hogy túlestek a felvételin és kijárták a nyolc évet,meg hogy nagyon sokat tanultak. Biztossan lenne olyan,hogy a lányok egyedül mennek be plázázni de olyan is lenne hogy a rokonokkal lenének. 7-10 napra mennének.

2019. ápr. 5. 22:47
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
13%

nem engedném!!!!!!!

Főleg Németországba ahol köztudottan rengeteg migráns kószál össze vissza.. akik az ilyen fiatal lányokra gerjednek..

2019. ápr. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
29%

Az én lányom önálló és megbízható, a repülőút nem lenne gond, amiatt elengedném.

Engem sokkal jobban aggasztana hogy ott kint támadjak meg őket este, tehát ezt a részt biztos sokkal jobban lefixálnám, hogy az oké elmennek plázába de vigyék és hozzák őket, meg este véletlenül se legyenek utcán egyedül....ettől a resztől bizony jogosan lehet zartani, sajnos a kinti sajtóban napi tucat molesztálós-támadós hír van.

2019. ápr. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
44%

Vidéken élünk. Ha azt kérné a 14 éves lányom, hogy a barátnőjével 10 napot Budapesten nyaralna a nagynéninél, de sokszor bemennének a belvárosba maguk, akkor is nemet mondanék.

Nincs helyismerete, és bár megbízom benne és elég önálló, adódhatnak problémák.

És akkor tegyük hozzá, hogy Magyarországon nyelvi probléma nélkül lenne.


Ha középfokú nyelvvizsgája van mindkét lánynak (ami elég ritka 8. után), akkor is bőven vannak nyelvi korlátok, nulla helyismerettel Németország 5. legnagyobb városában...

Én nem engedném.

2019. ápr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
66%

Én engedném


Én ennyi idősen kollégiumba mentem. 2 hetente jártam haza, mindentől magamnak gondoskodtam.


Persze ez nagyban függene a lányom jellemétől ( az én lányom még jóval fiatalabb)



Viszont, ha itt kell megkérdezned, akkor nem vagy biztos benne, hogy ennyire megbízható...

2019. ápr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
11%
Engem 19! Évesen nem engedtek el a Balatonra nyaralni.. Én biztos nem engedném el
2019. ápr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
73%

Simán elengedném őket. Te kiviszed őket Ferihegyre, addig veled vannak, a reptéren se itt se ott nem eshet bajuk, a repülőn szintén, Frankfurtban pedig szintén felveszik őket. 14 évesen már nem kicsik.


13 évesen Finnországban, 14 évesen Törökországban jártam 3-3 osztálytársammal, iskolai program keretében. Helyi családoknál laktunk, és a tanárok sem voltak a seggünkben állandóan. Volt, hogy egy este egy 1 millió lakosságú török városban csavarogtunk a házigazdánkkal, mert Bajnokok Ligája meccs volt, és a hosztomnál nem volt TV adó ami adta volna, ezért elmentünk egy bárba hogy megnézhessük. Nem, nem piáltunk, én azért mert 14 éves voltam, a török srác meg azért, mert 14 éves volt és muszlim.


Mindkettő elképesztő jó élmény volt számomra. Engedd el a lányod, ne foszd meg ettől az élménytől!

2019. ápr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
63%

Furcsállom a válaszokat.

Engem simán elengedtek 14 éves koromtól ilyesmikre... a külföldről is annyit, hogy Szerbiába jártam táborozni...és igen, voltak ott tanárok/más gyerekek, de kb. az idő 3/4-ben mehettünk amerre láttunk, egyedül, társakkal, és nem történt semmi...Ahogy kb. minden táborban és osztálykiránduláson ahol voltam lehetett menni önállóan, majd megbeszélt időpontra találkoztunk az adott helyen. Nincs ebben semmi extra.

Szerintem a hamarosan következő gimnáziumi gólyatábor nagyobb para, mint egy barátnő ismerőséhez kiutazni kettesben...

Igaz, repülni kettesben barátnővel csak huszonévesen kezdtem, de azért annyira nem ördöngösség az a repülés sem...

És hozzáteszem 28 éves nő vagyok jelenleg, életemben nem voltam részeg, nem próbáltam ki drogokat, nem erőszakoltak meg, egyetlen férfi van és volt az életemben, a gyerekem apja...

Szóval ne legyünk már ennyire túlféltőek szerintem, de ti tudjátok... Normális, megbízható gyereknek kizárt hogy veszélyt jelentsen a dolog.

2019. ápr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
65%
Jaj meg ezeket a migránsos válaszokat nemá, meg hogy "látni a híradóban"... akkor tessék szépen visszaülni az agymosó magyar1 és tv2 elé, és nem ide belepofázni... Németországról beszélünk könyörgöm, nem egy harmadik világ beli országról... Megsúgom, Németországban nagyobb a közbiztonság, mint itthon. De ezt a Haza Hős Katonáinak úgysem lehet megmagyarázni :D
2019. ápr. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
30%
A lányod barátnőjének a nagynénje...hmmm...
2019. ápr. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
46%

Nem egy nagy tudomany meg erdem, hogy kijartak a 8 altalanost....

Egyebkent sok informacio hianyzik, mennyire felelossegtudatosak, beszeltel e az ottani csaladdal, voltak e mar tobb idore tavol itthonrol, voltak e mar kulfoldon es tudnak e angolul.....

2019. ápr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!