Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők ti ezt engednétek?

Szülők ti ezt engednétek?

Figyelt kérdés
A lányom barátnőjének a nagynénjéék kint laknak Frankfurtba és elszeretnének ketten utazni repülővel hozzájuk a nyáron. A nagynénje a légitársaságnál dolgozik,így megkérné a stewardeseket,hogy jobban ügyeljenek rájuk. Én vinném ki őket autóval a Ferihegyi repülőtére és mi után le szálltak Németországban ott várná őket a lányom barátnőjének a rokonai. Most fognak végezni a lányok a nyolcadikkal,és azzal győzködnek minket,hogy túlestek a felvételin és kijárták a nyolc évet,meg hogy nagyon sokat tanultak. Biztossan lenne olyan,hogy a lányok egyedül mennek be plázázni de olyan is lenne hogy a rokonokkal lenének. 7-10 napra mennének.

2019. ápr. 5. 22:47
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
56%

Nemetorszagban elunk. A ferjem is es en is voltunk 17 eves korunkban kulfoldon. 16 eves korban mar elengednem, 14 evesen meg korainak tartom. Nem azert, mert nem tartanam jonak ennyi idosen az itelokepesseget, 20 evesen is lehet valaki felelotlen. Egyszeruen tul fiatalnak tartom. Ha vegig menne veluk egy felnott, akit szemelyesen ismerek, akkor elengednem, egyebkent nem. Baratokal balatoni nyaralast is 15 evesen engednem legkorabban. Engem apukam nagyon burokban akart tartani, kiakadt, hogy 19 evesen egyetemi buszos utazassal mentunk a barataimmal a bolgar tengerpartra, azt mondta, o nem enged el, es biztos, hogy nem fizeti. Mondtam, hogy nem baj, mivel elmultam 18, el tudom donteni egyedul is, es fizetnie sem kellett neki, mert elmentem dolgozni, es kifizettem en. Nem volt tul boldog :D

14 evesen a barati szilveszteri buliba sem akart elengedni, inkabb gyorsan szervezett egy kozos csaladi utazast akkor, es egy ev mulva is :D


Csak azt akarom ezzel mondani, hogy latom en a masik oldalt, es fontos, hogy a kamasz gyerek ne legyen teljesen bekorlatozva, de ennyi idosen akkor semengednem el, ha 100%-ig megbizhato, zse van, mint a tenger, es felvettek oket az orszag legjobb gimijebe kituno bizonyitvannyal, ha nincs vegig mellettuk egy altalam szemelyesen ismert, es megbizhato felnott ember.

2019. ápr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
46%

18#


M1 es Tv2 soha nem nezem viszont vannak barátaim kint + olvasom a nemet hireket, ennyit erről, mellesleg még éltem is kint és soha többet.

2019. ápr. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
48%

:)


Igen, biztos szörnyű lehet a világ negyedik legfejlettebb országában Európa egyik vezető gazdaságával. Kérlek mesélj még.

Jó, nyilván aki jól tud lopni, csalni, hazudni, vagy csak simán a megfelelő seggeket tisztára nyalni annak Magyarország maga a kánaán.

2019. ápr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
24%
Engem anyaek 10 evesen ugy engedtek el Olaszorszagba, hogy iskolai utnak volt meghirdetve, csak aztan ott derult ki, hogy es szimpla nyaralas es 0 felugyelet alatt voltunk. Semmi bajom nem lett, ertelmes gerek voltam, ha a lanyod is az, engedd el.
2019. ápr. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
47%
Igen, megengedném. A vilagon semmi baja nem fog esni. Otthon se fogja senki a kezét, méhet ahova szeretne, nem? Nyilván le kell fektetni a szabályokat. Mi külföldön élünk, a lányomhoz jött ki egyszer a szintén 14 eves barátnője, aki nem beszél semmi idegennyelvet. Anyukával előre megbeszéltük Skype-on, hogy mik a szabályok. Nálunk pl itt a kisvárosban mehettek amerre láttak egyedül, a szabály az volt, hogy a telefon be legyen kapcsolva, idegenekkel ne álljanak szóba és adott időre otthon legyenek. A közeli nagyvárosba is átmehettek egyedül. Ugyanaz volt a szabály, azzal kiegészítve, hogy adott busszal kellett menniük, felszállás és leszállás után pedig smst kellett küldeniük vagy telefonálni. Amszterdamba együtt mentünk, de ott is mehettek relatív e egyedül, pedig én pl elég parás vagyok, lévén nálunk a fű legális, a soft drogok meg kb mindenütt ott vannak, pláne Amszterdamban. Ott pl latohataron belül kellett maradniuk, de ennyi.
2019. ápr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
37%
Azert erdekelne hogy lettem lepontozva, kerdeztem szempontokat csak. Vagy talan az volt a baj, hogy kijelentettem nem erdem elvegezni a 8altalanost? Mert akkor a kerdest a kisgyerekek tettek fel nem az anyuka, ez egyertelmu:)
2019. ápr. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
Kedves 20-as. Nagyon felelősség tudatosak a lányok és a lányom barátnőjének az anyukája beszélt a családdal én nem,de már megbeszéltek mindent. Voltak már több időre távol itthonról külföldön és jól beszélik az angolt. Én nem pontoztalak le azt se tudom hogy lehet. Szerintem véletlenül félre nyomtam.
2019. ápr. 6. 15:45
 28/43 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 20-as, én ugyan nem pontoztalak le, mert lesz*rlak, de remélem jól esett belerúgni két 14 évesbe, mert "nem értek el még semmit". És utána még büszke is vagy a kijelentésedre, hogy téged milyen jogon pontoznak le, pedig igazad van. Sajnállak, iszonyat megnyomorodhatott szomorú életed lehet, ha jobban érzed magad attól hogy 14 éveseket alázol le.
2019. ápr. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
47%

Ez nem tudom hol lealazas, a kerdesbol kiderult, hogy ok a 8 altlanost akkora dolognak tartjak mintha lediplomaztak volna.

Gondolom neked is csak ennyit sikerult elerned🤷🏽‍♀️

2019. ápr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
66%
Szoval te (aki valoszinu, nem az anyuka vagy, hanem a lany) nem is ismered szemelyesen a vendeglato csaladot. Nem engednelek el igy, ha a sajat gyerekem lennel.
2019. ápr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!