Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves lányok a mai világban...

12 éves lányok a mai világban tényleg bajszot szedetnek, szempillát festetnek tartósra, borotválkoznak bugyi alatt, vagy csak az én ismerősöm lánya? Készülhetek én is ilyesmikre nemsokára a lányaimmal?

Figyelt kérdés
Én 14 évesen kezdtem szőrösödni. Tudom, hogy korábban érnek, de bajszot szedetni, meg borotválkozni?
2019. máj. 3. 19:12
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Valaki írta, hogy spirál az ok. Én tartós festést írtam. Az azert más. Persze az enyém is szeret néha körmöt festeni, meg van kis rúzsa, de ezek meg csak gyerekes próbálkozások, tartós szempillat biztos nem csináltatnek neki ennyi idősen. Az ismerős kislánynak azért kellenek ezek, mert azt gondolja magaról, hogy csúnya es kövér. Egyik sem igaz, gyönyörű kislány...én a szülei helyében először beszélgetnék vele, és csak utána futnék a kozmetikushoz. A szőrtelenítés gondolatát már kezdem elfogadni, annyian írtátok, hogy ez lesz...Viszont sztem ha ilyen gondjai lesznek, először az önbizalmát próbálom majd meg növelni, bajuszt pedig nem fogok neki szedetni, inkább elmondom, hogy annál erősebb lesz és sötétebb és, hogy erre van egy jobb megoldás, a szőkítés.
2019. máj. 4. 07:06
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

a tartós szempillával az a baj (gondolom 3d meg társaira gondolsz, ragasztott cuccok), hogy ha elrontják, akkor kihullik vele a saját pilla is. arról nem is beszélve hogy nem olcsó és rendszeresen kell járni vele pótlásra. tehát azt én ellenezném. de egy kis spirállal semmi gond nincs, én is kb 12 évesen kezdtem el próbálkozni sminkkel (aztán meguntam és azóta se sminkelek kb soha :D)


26L

2019. máj. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont sztem ha ilyen gondjai lesznek, először az önbizalmát próbálom majd meg növelni, bajuszt pedig nem fogok neki szedetni, inkább elmondom, hogy annál erősebb lesz és sötétebb és, hogy erre van egy jobb megoldás, a szőkítés."


Ez baromság. Nem erősödik a szőr a szedéstől, ez csak ilyen városi legenda. Kérdezz meg nyugodtan bármilyen kozmetikust. Egyébként is a borotválásra mondják nem a gyantázásra. A bajuszt meg nem borotválni kell, hanem venni egy csomag erre való gyantacsíkot vagy elmenni kozmetikushoz. Így durván kettő perc alatt megspórol magának egy csomó szívatást. Mert te erősítheted az önbizalmát ahogy akarod, ha közben szarrá szekálják a suliban.

2019. máj. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
97%

Nekem intim területen 8(!) éves korom óta nő szőr. 12 éves koromban borotváltam le először, ugyanis nyári táborba mentem a Balatonhoz. Előző évben egy felettem járó lánynak igecsak kikandikáltak a szőrszálai, és onnantól dzsumbujnak csúfolták. De nem egy hónapig. Amíg el nem ballagott, rendes dzsumbinak szólították. Anyukám szerencsére megértette, hogy ez mennyire kellemetlen, így vett borotvát és segített, elmagyarázott mindent.

Bajuszgyantára olyan 16 éves korom óta járok - bár általánosban szintén beszóltak már miatta - de nem erősödik tőle. Sokkal inkább ritkul, kis puha halvány szőröcskék nőnek vissza.

Szempillát nem tudom, az nekem hosszú és fekete, nincs vele bajom.


Az az igazság, hogy lehet ezeket tiltani. Csak akkor számolni kell vele, hogy folyton csúfolva lesz, kinevetik, piszkálják. A szülőket nyilván ez után jogosan, de megutálja, mert még 18 évesn is olyan a lába, mint egy majomnak, mert anyu nem akarja, hogy felnőjön.

Aki meg talpraesettebb, az fogja magát és kér időpontot kozmetikushoz vagy vesz borotvát.

De értelmetlen, plusz kinfliktust szül. Nem drogozni akar, vagy suli helyett Angliába költözni, hogy számolgassa a piros buszokat egész álló nap, mert csak.

Meg kell tanulnia, hogy a saját teste felett ő rendelkezik. Nem anyu, meg nem a pasija, meg nem a szomszéd Mari néni. És azt is, hogy itt is vannak következmények - borotválkozás után szúr kicsit, a gyantázás fáj eleinte. De van eredménye, ami tetszik. Lehet azt mondja 2 alkalom után, hogy többet nem akarja ezeket, hát legyen úgy.


De ezek a kérdések miért kellett, hogy megszülessenek? Nem egy visszacsinálhatatlan dologról van szó...

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-haja..


https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__oltozkodes_..


https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-haja..


https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-haja..


https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-haja..

2019. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Köszi!
2019. máj. 4. 15:25
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Igen,készülj fel.
2019. máj. 5. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
A szőrtelenítés szerintem teljesen normális ebben a korban, ha már zavarja. Kérlek, ne ess abba a hibába, amibe anno az én anyukám :( Ő folyamatosan szajkózta, hogy ne borotváljam a lábam, mert csak szőrösebb lesz stb. ezért titokban borotváltam le mindig, mert zavart, kellemetlenül éreztem magam tőle. Jobb lett volna, ha tanácsot ad, és nem elrettenteni próbál. Évekig féltem, hogy lebukom :D
2019. máj. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
22%
nekem 12 évesen már volt barátom és már szörtelenitettem akkor is ha nem is nagyon kellett volna.
2019. máj. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem ebben a logikát.

"12 évesen nem ezzel kéne, hogy foglalkozzon, legyen még gyerek". Attól marad gyerek, hogy bajszos és szőrös a lába, hónalja, intim tájéka? Ha ő akarja, akkor miért nem lehet megengedni neki? Akkor 18 éves koráig legyen szőrös? Utána élete végéig lehet szőrtelen, de ebben a pár évben, amikor a legérzékenyebb a lelki világa, szekálják csak szét az iskolában? Gyerek=szőr, felnőtt=szőrtelen??? Mi ebben a logika, mi értelme ennek? Miért nem döntheti el a gyerek, hogy mit szeretne, miért nem lehet megmutatni, mit hogyan kell vagy csak elvinni egy kozmetikushoz?

2019. máj. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:
100%

Én amikor 12 éves voltam, már borotválkoztam, a lábamat nyaranta gyantáztuk többször is. Nagyon rossz emlékeim vannak ezzel kapcsolatban. Mindig mindenki csúfolt, mert már ovisként is nagyon szőrös volt a karom, lábam. Dús, sötét szőr, a világos bőrömön. Emlékszem, hogy sosem vettem le a pulcsimat, sosem vettem rövidnadrágot vagy szoknyát, mert mindenki csúfolt. És ez egészen hatodik osztályig ment. Borzalmas érzés volt ilyennek kinézni. Mindig énekelték, hogy "Szőrös vagy, szőrös vagy!", én pedig szégyenemben elsüllyedtem. A szemöldököm hetedikesként lett kiszedve először. Attól kezdve végre már tényleg szépnek éreztem magamat.


Tehát ha kell, akkor természetesen szőrtelenítsen a gyerek, akárhány éves, mert sajnos a társai olyan szinten csúfolhatják, hogy az elég mély nyomot hagy. Tapasztalat.

Ami nem szükséges->tartós szempillafestés, azt kétszer átgondolnám, kell-e. Szerintem felesleges, még így 17 évesen is. De ha ez nagy vágy, akkor max. egyszer megengedném kipróbálni, nem nagy dolog, csak (szerintem) haszontalan.


A bugyi alatti dolgot pedig ő elintézi magának. Én szülőként nem foglalkoznék azzal, hogy a lányom mikor kezd el lent szőrteleníteni, de ha zavarja őt, akkor természetesen akár segítenék is neki, ha megkér, vagy megmutatnám hogyan kell.

Sajnos ezzel is van tapasztalatom, szintén kb. 13 éves koromig nem mertem fürdőruhát felvenni, mert ott lent szőrös volt, és még ki is látszott. Igazából anyukámat nem érdekelte, hogy engem ez marhára zavar. Akkor kezdtem el én is rendbetenni magam ott lent, amikor már nem bírtam tovább ezt a szégyellősséget, nem érdekelt, hogy "na, anya mit szól majd, hogy csupasz lett?", és szépen elmentem a boltba, vettem borotvát, és nekiálltam, mikor egyedül voltam otthon.



Tehát amire szüksége van a gyereknek, azt csinálja.

2019. máj. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!