Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Hozzam haza, küldjem koliba, vagy keressek neki másik albérletet?

Figyelt kérdés
Van egy 18 éves lányom, egyetemista, a második évet kezdi ősszel. Tavaly ilyenkor kezdünk el lakást keresni, mert gondoltam ha egyedül lakik egy albérletben csak jobban tud tanulni és koliba ő sem akart menni. Mi Somogyban élünk, ő Pesten tanul, szóval elég messze, és az utazási költségekkel együtt sajnos nagyon sokba került volna egy külön albérlet,így hát kerestünk egy olyat ami 3 szobás, és rajta kívül egy lány lakott ott, amikor ő tavaly augusztusban beköltözött. Semmi gond nem volt, gondoltam legalább nem lesz egyedül meg rendesnek tűnt a lányzó is. Csak hát ugye ezek az albérletek úgy működnek hogy nem mindenki marad ott, és az egy év alatt 2 új lakótársa is volt, de a telefonba, vagy ha haza jött mindig azt mondta jó fejek, semmi baj. Most nyáron sem jött haza, mert kapott egy munkát, és szereti csinálni, ráadásul az albérletbe is be tud szállni. A múlt héten a férjem elutazott egy munka miatt én meg úgy döntöttem felmegyek egyet hozzá meglátogatnom, még a beköltözése óta úgy sem voltam ott, mindig ő jött haza. Mondta menjek csak nyugodtan az egyik lakótársa otthon van, a másik meg elment haza a szüleihez, úgyhogy lesz helyem. Örültem is neki, gondoltam legalább megismerem a lakótársát. Nekem szent meggyőződésem volt, hogy az illető lány. Lányom kijött elém a buszra, aztán mentünk is. De ami a lakásban fogadott, hát azt hittem dobok egy hátast. Cigiszag volt mindenfele, vizipia az étkező asztalon, sörös meg energiaitalos dobozok szanaszét, és az egyik szobából előmászott egy magas, kigyúrt, kb a huszas évei közepén járó férfi és ahogy elment a lányom mellett végigsimítottba fenekén. Azt hitte nem látom, de persze észre vettem. A lányomat mindig rendesen neveltem, rendre, egészséges életmódra, erre ez? Abban is biztos vagyok hogy van köztük valami ezzel a férfival, pedig még a szeme se áll jól. Este én lezuhanyoztam erre mire visszatértem a lányom a gangon cigarettázott az említett férfival mikor máskor már a szagától is rosszul volt. Gyökeresen megváltozott és aggódok miatta. Most vegyem ki az albérletből és keressek neki másikat? Vagy erre a helyzetre szerintetek mi lenne a helyes megoldás?
2019. júl. 15. 15:07
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Én is lány vagyok, és egyetmista, mint a te gyermeked. És az én anyukám is hasonló. (Nem ennyire, mert amikor megmondtam neki, hogy osztálykirándulásra még középsuliban akarok venni egy doboz cigit, leültünk, megbeszéltük, és azt mondta, hogy nem örül neki, de ez az én döntésem, és megköszönte, hogy megtiszteltem a bizalmammal, annyira, hogy ezt elmondtam, úgy, hogy tudom, hogy dohányzás ellenes.) A lányod felnőtt, és lehet, hogy ti fizetitek az albérletet, de tanul, és dolgozik. Van saját magánélete is már, ami (ugyanaz a korosztály vagyunk, tehát le merem írni) az övé. Ha olyan kifejezéseket használsz, mint "kiveszem" és "keressek neki másikat" valószínűleg úgy fogja éreni, hogy a magánéletének egy olyan részéba szólsz bele, amibe nagyon nem kéne, és nagyon személyes. Túlságosan gondoskodni akarsz róla még mindig, ami részben normális, hiszen a gyereked, de úgy fogja valószínűleg érezni, hogy irányítani akarod az életét. Ami az övé. És ahogy pedig az előttem válaszolók írták, emiatt nagy eséllyel utálni fog, ha pedig azzal a férfival tényleg van közöttük valami, akkor teljesen mindegy, hogy hova költözik a lányod, mert úgyis találkozni fognak.


Ha azt szeretnéd, hogy a lányod ne utáljon, inkább ülj le vele beszélgetni ezekről. Kérdd meg, hogy menjetek el, igyatok meg egy kávét, vagy valami, és, mint ahogy egy felnőtt emberrel beszélgetnél (mert a lányod már nem gyerek, 18 éves és képes magáról, nem teljesen ugyan mert az albérletet ti fizetitek, más tekintetben magáról gondoskodni tud már), kérdezd meg ezekről őt. Kérdezd meg tőle, hogy ki a férfi, milyen a személyisége, hogyan bánik a lányoddal, tanul/dolgozik-e valahol, ha igen, akkor hol. Mióta cigizik ( a lányod), miért szokott rá, élvezi-e, vagy csak azért csinálja mert mindenki más is stb... Kérdezd meg, hogy a sörös dobozok, meg az energiaitalosok azért voltak-e a szobában, mert buli volt előző este (és ne tégy úgy, mintha te nem vettél volna legalább 1-2-n részt egyetemista korodban.). Ha olyan a kapcsolatod a lányoddal, válaszolni fog ezekre a kérdésekre, őszintén.

Ha pedig nem, akkor keresd meg az indokát, hogy miért nem. Hogy mikor, hol, és miért romolhatott meg a kapcsolatotok. Próbáld meg az ő szemszögét is figyelembe venni. Lehet, hogy nem lesz igaza, nem tudom. De felnőtt, és már ő felelős a saját életéért. Te csak figyelmeztetni tudod, ha túlzásba viszed a gondoskodást ebben a korban, abból javarészt csak gond lesz. Mondd meg neki a saját véleményed, de ne akard az övét megváltoztatni.


A férfiról pedig annyit, hogy azt írtad, hogy nem ítéled el, csak azért, ahogyan kinéz: az összes többi hozzászólásodból nem ez jön le. Ismerd meg. Beszélgess vele, kérdezd arról, hogy mit csinál, honnan jött, hogyhogy albérletben lakik stb. Ha megismerted, és nem csak egy látszatott látsz, és van rá indokod, akkor már elítélheted. Addig nem.


Remélem nem döntesz rosszul, és sikerül ezeket a lányoddal megbeszélned. ;)

2019. szept. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
Úgy látom, nagyon hülye vagy. Ezzel majd csak azt fogod elérni, hogy utálni fog.
2020. jan. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
Sikerült beszélned a lányoddal?
2021. febr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!