Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Hozzam haza, küldjem koliba, vagy keressek neki másik albérletet?

Figyelt kérdés
Van egy 18 éves lányom, egyetemista, a második évet kezdi ősszel. Tavaly ilyenkor kezdünk el lakást keresni, mert gondoltam ha egyedül lakik egy albérletben csak jobban tud tanulni és koliba ő sem akart menni. Mi Somogyban élünk, ő Pesten tanul, szóval elég messze, és az utazási költségekkel együtt sajnos nagyon sokba került volna egy külön albérlet,így hát kerestünk egy olyat ami 3 szobás, és rajta kívül egy lány lakott ott, amikor ő tavaly augusztusban beköltözött. Semmi gond nem volt, gondoltam legalább nem lesz egyedül meg rendesnek tűnt a lányzó is. Csak hát ugye ezek az albérletek úgy működnek hogy nem mindenki marad ott, és az egy év alatt 2 új lakótársa is volt, de a telefonba, vagy ha haza jött mindig azt mondta jó fejek, semmi baj. Most nyáron sem jött haza, mert kapott egy munkát, és szereti csinálni, ráadásul az albérletbe is be tud szállni. A múlt héten a férjem elutazott egy munka miatt én meg úgy döntöttem felmegyek egyet hozzá meglátogatnom, még a beköltözése óta úgy sem voltam ott, mindig ő jött haza. Mondta menjek csak nyugodtan az egyik lakótársa otthon van, a másik meg elment haza a szüleihez, úgyhogy lesz helyem. Örültem is neki, gondoltam legalább megismerem a lakótársát. Nekem szent meggyőződésem volt, hogy az illető lány. Lányom kijött elém a buszra, aztán mentünk is. De ami a lakásban fogadott, hát azt hittem dobok egy hátast. Cigiszag volt mindenfele, vizipia az étkező asztalon, sörös meg energiaitalos dobozok szanaszét, és az egyik szobából előmászott egy magas, kigyúrt, kb a huszas évei közepén járó férfi és ahogy elment a lányom mellett végigsimítottba fenekén. Azt hitte nem látom, de persze észre vettem. A lányomat mindig rendesen neveltem, rendre, egészséges életmódra, erre ez? Abban is biztos vagyok hogy van köztük valami ezzel a férfival, pedig még a szeme se áll jól. Este én lezuhanyoztam erre mire visszatértem a lányom a gangon cigarettázott az említett férfival mikor máskor már a szagától is rosszul volt. Gyökeresen megváltozott és aggódok miatta. Most vegyem ki az albérletből és keressek neki másikat? Vagy erre a helyzetre szerintetek mi lenne a helyes megoldás?
2019. júl. 15. 15:07
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
81%
Tökmindegy hol lakik, nem tudod 0-24ben felügyelni, úgyis azt csinál, amit akar.
2019. júl. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
85%
Mikor éljen a lányod, ha nem most? Majd ha már férje van meg gyereke? És majd jön ide panaszkodni, hogy nem bírja az anyaságot mert előtte nem élt és már nem is fog, valamint az anyja beleugat mindenbe. Kontrollmániás és prűd vagy. Anya vagyok, imádom a férjem, de most már kicsit bánom, hogy annak idején az egyetemen kihagytam a kigyúrt, tetkós pasikat, és mindig jó kislány voltam. Jézus, ha most lennék 19.....ki nem hagynám.
2019. júl. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
93%

Kollégiumban sincs másképp..


Neves suliba jártam.

Közösségi helyiségben még joint is előfordult nemhogy pipa....



Otthon én is utáltam a cigiszagot..

A gimiben mégis dohányoztam (1 évet...) addigra nem utáltam annyira 😉😬



A lényeg, hogy nem ez a megoldás

2019. júl. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
92%

Hahó!!!! Trollveszély...

Milyen koli lett volna drágább, az max 20ezer...

[link]


És igen, egy másodéves tuti nem 18 éves.

2019. júl. 16. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
94%

Hajrá, küldd nyugodtan koliba! :D Én is koleszes voltam, hétfőtől csütörtökig minden este hajnalig buliztunk (nem meggyszörppel!), 5-6 fős bandákban csináltuk amihez éppen kedvünk volt. Aki szexelni akart, az szólt a szobatársaknak, hogy aludjanak máshol - én fiatal nő létemre így egy csomószor aludtam a fiú haverjaimmal. Életem legőrültebb időszaka volt. Ugye nem hiszed komolyan, hogy nádpálcás fegyelmezőnénik járják este 8 után az egyetemi koli folyosóit..???


Szummázzok neked: heti 4x voltam részeg, szexeltem, néha füveztem is, tomboltam ahogy azt 18-19 évesen kell.


Ma 30 éves vagyok, van egy gyerekem és férjem (ő meg ex-rosszfiú :D ), abortuszom sose volt, van két kocsink, egy házunk, havi 1,5 milliós bevételünk. De Ja, biztos nagyon elrontotta az életemet anyám, aki nem cseszegetett hülyeségekkel...

2019. júl. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
79%

Istenem, hát mikor keféljen kigyúrt fickókkal? Majd 30 évesen 2 gyerek mellett??

18 éves, még egy pár évig dugjon csak kedvére, persze legyen esze és védekezz én, de kb.ez életkori sajátosság. Kiszabadult a börtönből! 😃

2019. júl. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
0%
18 évesen még kamasz igenis. ha nagykorú ha nem.
2019. júl. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd élni. Kövesse el a hibáit és tanuljon belőlük. Ha kiveszel neki egy másik albérletet akkor ugyan úgy fel fog járni a pasihoz, semmivel nem leszel előrébb csak rontod a kapcsolatotokat. Ne akarj mindent irányítani mert az lesz a vége, hogy a gyerek lemond a pénzedről és megszakítja veled a kapcsolatot.
2019. júl. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

Csodálom, hogy senkinek sem jutott eszébe erről a kérdésről a zseniális, régi internetreklám („Nagyon finom volt a kókuszgolyó” – https://www.youtube.com/watch?v=4eLR2cv6LBQ). :)


Lehet, hogy troll a kérdező, bár én elhiszem, hogy vannak így gondolkodó anyák. Egy gimis felvételis fórumon csodálkoztam rá, hogy vannak szülők, akiket eltántorít egy iskolától az, hogy egyes tanulók az utcán cigiznek mellette. Nem tudom, mit gondolnak ezek a szülők, szerintem nincs olyan suli, ahol ez ne lenne…

Szeritem a kamaszkorhoz hozzá tartozik a lázadás. Ha jó a kapcsolatotok, akkor több mindent fogsz tudni arról, mit csinál, de akkor is lesz egy csomó minden, amibe nem avat be. És ez normális. Igen, lehet érte aggódni, de ha „jól” nevelted, akkor lesz tartása, önbecsülése, és bízhatsz abban, hogy nemet fog majd mondani az igazán gázos dolgokra. A szülő ebben bízhat, míg ha csak azért nem csinál valami egy gyerek, mert te tiltod neki és tőled parázik, az azért gáz, mert ha egy pillanatra félrenézel, rögvest mégis megteszi a tiltott dolgot.

Kérdező, amiket írtál, nem szörnyűséges dolgok.

Ami nekem furcsa, hogy a húszas évei közepén járó srácot „férfinak” titulálod, a lányodat pedig, aki pár évvel fiatalabb, még gyerekként kezeled.

Nem tudom, miért gondolod, hogy a kollégium jobb megoldás lenne, bár én nem voltam koleszos, egyik barátnőm igen, és kb. hetente más pasival jött össze (csak átment elkérni a jegyzeteket, haha) ott – megjegyzem aztán 25 évesen férjhez ment, lett két gyereke, és normális családanya.

Ha ki akarsz szúrni a lányoddal, van ötletem: keress neki kiadó szobát egy idős hölgynél, ahová nem vihet fel senkit. (Persze nyilván megoldaná a pasizást-bulizást úgy is.)


„A következő kérdés a gyerek vállalás/nevelés topikban fog landolni a kérdező lányától. Úgy fog hangzani, hogy "lehetek terhes?" A pasi le fog lépni amint megsejti a fogantatást.”

EMagyarul senki ne szexeljen házasságkötés előtt? Vagy arra utalsz, hogy az anyuka annyira gyereknek kezeli e lányát, hogy még nem világosította fel arról, miként lesz a gyerek – végül is ezt el tudnám képzelni. :)

2019. júl. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
0%

"Magyarul senki ne szexeljen házasságkötés előtt? Vagy arra utalsz, hogy az anyuka annyira gyereknek kezeli e lányát, hogy még nem világosította fel arról, miként lesz a gyerek – végül is ezt el tudnám képzelni. :)"


Ha igazak a leirtak, a lányban nincs felelősség érzet a lakás iránt, ami nem az övé. Ebből nem gondolnám, hogy más fontos dolgokban felelősségteljes lenne. Nincs tisztában azzal, mekkora összeget kockáztat a rongálással. Szerintem egy álomvilágban élő hercegnő a történet főszereplője. Könnyű bejutni az otthonába, az életébe, talán a testébe is.

2019. júl. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!