Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Hozzam haza, küldjem koliba, vagy keressek neki másik albérletet?

Figyelt kérdés
Van egy 18 éves lányom, egyetemista, a második évet kezdi ősszel. Tavaly ilyenkor kezdünk el lakást keresni, mert gondoltam ha egyedül lakik egy albérletben csak jobban tud tanulni és koliba ő sem akart menni. Mi Somogyban élünk, ő Pesten tanul, szóval elég messze, és az utazási költségekkel együtt sajnos nagyon sokba került volna egy külön albérlet,így hát kerestünk egy olyat ami 3 szobás, és rajta kívül egy lány lakott ott, amikor ő tavaly augusztusban beköltözött. Semmi gond nem volt, gondoltam legalább nem lesz egyedül meg rendesnek tűnt a lányzó is. Csak hát ugye ezek az albérletek úgy működnek hogy nem mindenki marad ott, és az egy év alatt 2 új lakótársa is volt, de a telefonba, vagy ha haza jött mindig azt mondta jó fejek, semmi baj. Most nyáron sem jött haza, mert kapott egy munkát, és szereti csinálni, ráadásul az albérletbe is be tud szállni. A múlt héten a férjem elutazott egy munka miatt én meg úgy döntöttem felmegyek egyet hozzá meglátogatnom, még a beköltözése óta úgy sem voltam ott, mindig ő jött haza. Mondta menjek csak nyugodtan az egyik lakótársa otthon van, a másik meg elment haza a szüleihez, úgyhogy lesz helyem. Örültem is neki, gondoltam legalább megismerem a lakótársát. Nekem szent meggyőződésem volt, hogy az illető lány. Lányom kijött elém a buszra, aztán mentünk is. De ami a lakásban fogadott, hát azt hittem dobok egy hátast. Cigiszag volt mindenfele, vizipia az étkező asztalon, sörös meg energiaitalos dobozok szanaszét, és az egyik szobából előmászott egy magas, kigyúrt, kb a huszas évei közepén járó férfi és ahogy elment a lányom mellett végigsimítottba fenekén. Azt hitte nem látom, de persze észre vettem. A lányomat mindig rendesen neveltem, rendre, egészséges életmódra, erre ez? Abban is biztos vagyok hogy van köztük valami ezzel a férfival, pedig még a szeme se áll jól. Este én lezuhanyoztam erre mire visszatértem a lányom a gangon cigarettázott az említett férfival mikor máskor már a szagától is rosszul volt. Gyökeresen megváltozott és aggódok miatta. Most vegyem ki az albérletből és keressek neki másikat? Vagy erre a helyzetre szerintetek mi lenne a helyes megoldás?
2019. júl. 15. 15:07
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
77%

Jól írják, kollégiumokban még nagyobb a buli, nagyobb a társasági lét is, az nem lesz megoldás. Ha hazarángatod bizonyosan nem fogja befejezni az egyetemet, majd annak rovására megy, ha bejárós lesz.


Ami szerintem gáz nagyon, hogy a lakásban cigiznek. Mármint kérdés, hogy tényleg ott cigiznek? Láttál bent hamust, vagy valamit?

A kauciónak búcsút mondhatsz ha tényleg átható cigi szag van bent.


Mivel nyilván nem tudod a szoknyád mellé ültetni a lányodat,a cigiről meg a pasitól max a véleményedet mondhatod el neki, de gondolom te se szeretnéd, hogy idővel megszakítsa a kapcsolatot veled, ahogy sokan tették a válaszolók közül. Ugyanez a pasira.


Én azt tanácsolom, hogy adj neki egy olyan ultimátumot, ami a lakásra vonatkozik. Tegye rendbe, ne cigizzenek bent, a szagát se akarod érezni (vannak tök jó, olcsó automata légfrissítők) és kész.


Mellesleg tök igaza van azoknak akik azt kérdezték, hogy mégis mikor élje ki magát? Attól hogy még van ott egy srác, nem biztos, hogy minden hétvégén másnál van.

2019. júl. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
Máig kapott engedményt, a cigit már nem éreztem a lakásban de közölte velem hogy ez a fiú a barátja és fogadjam el hogy ők együtt vannak. Mondtam neki rendben van semmi baj, de megy másik lakásba, ezt így nem tűröm. Eltiltani nem tudom tőle sajnos, ahogy többen is írták úgy is látogatja, de hogy egy ilyen alak mellett lakjon azt nem engedem. Ameddig az én pénzéből dőzsöl, addig nem.
2019. júl. 17. 23:05
 33/43 anonim ***** válasza:
Fura, a két kérdés valahogy nem megy...
2019. júl. 18. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

🤣Akkor majd 2 hónap múlva oda is beköltözik vagy ez a csávó, vagy egy másik.

Te tényleg nem látod a fától az erdőt? Attól, hogy elviszem innen még pasizni fog, vagy ezzel vagy mással. Ez nem megoldás, csak ilyen majd én meg mondom, mert én fizetek mindent hozzáállásé. Nem mellesleg abszolút érzékelteti, hogy nem kezeled semmiképpen magaddal egy szinten a lányod. Ő a gyereked, oké, de 18 után illene kicsit visszavenni házsártos anyuciból, és elővenni a "barátnők" vagyunk anyuci feelinget.

2019. júl. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
Úgyis a pasinál fog lógni állandóan. Tök feleslegesen fizeted neki az új albérletet.
2019. júl. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges kivenni. Úgy is átjárnak egymáshoz, a cigi szagot meg hogy nem érezted megnyugtatlak attól dohányzik csak épp nem a lakásban. Elmarod magad mellől a lányod, persze megértem hogy a te pénzedből él, de szerintem ezzel nem teszel jót se magadnak se a lányodnak
2019. júl. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

Következő kérdés a gyakorin: Nem beszél velem a lányom,pedig csak jó anya akartam lenni.Mit tegyek?


Ilyen anyàm ne legyen.

2019. júl. 19. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebbe ne szólj bele. Az persze elvárás, hogy ne lakják le az albérletet mert akkor ugrik a kaukcio. És ne hagyd, hogy tiszteletlenűl beszéljen veled. De a többit hagyd rá, úgyis rájön idővel, hogy neki mi a jó.
2019. júl. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki hogy együtt laknak, és nem az éjszaka közepén csámborog összevissza a lányod. Inkább adj neki pénzt fogamzásgátló tablettára.


Hagyd élni. Az egyetemen mindent elértem amit lehetett, mégis volt 1-2 züllött évem, és imádtam!


Megbeszélném vele, hogy amig komolyan tudja venni a vizsgaidőszakot, és nem az lesz a sztori vége, hogy 8 év alatt végzi el az 5 éves képzést, hanem tartja magát a tantervhez, addig azt csinál amit akar. Ha kicsúszik a képzési időből, akkor meg tartsa el magát. Ez így szerintem korrekt. Én megadtam anyának annak idején a neptun-kódomat és jelszavamat, hogy bármikor csekkolhatja, hogy 4,5 felett tartom az átlagomat (természettudományi képzés, ELTE), emellett annyit pasiztam, cigiztem, piáltam, züllöttem amennyit én magam eldöntöttem és vállaltam. A vizsgaidőszak szigorú volt, önszorgalomból a lakást se hagytam el.

2019. aug. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Mi lett? Átköltöztetted másik lakásba?
2019. aug. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!