Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Hozzam haza, küldjem koliba, vagy keressek neki másik albérletet?

Figyelt kérdés
Van egy 18 éves lányom, egyetemista, a második évet kezdi ősszel. Tavaly ilyenkor kezdünk el lakást keresni, mert gondoltam ha egyedül lakik egy albérletben csak jobban tud tanulni és koliba ő sem akart menni. Mi Somogyban élünk, ő Pesten tanul, szóval elég messze, és az utazási költségekkel együtt sajnos nagyon sokba került volna egy külön albérlet,így hát kerestünk egy olyat ami 3 szobás, és rajta kívül egy lány lakott ott, amikor ő tavaly augusztusban beköltözött. Semmi gond nem volt, gondoltam legalább nem lesz egyedül meg rendesnek tűnt a lányzó is. Csak hát ugye ezek az albérletek úgy működnek hogy nem mindenki marad ott, és az egy év alatt 2 új lakótársa is volt, de a telefonba, vagy ha haza jött mindig azt mondta jó fejek, semmi baj. Most nyáron sem jött haza, mert kapott egy munkát, és szereti csinálni, ráadásul az albérletbe is be tud szállni. A múlt héten a férjem elutazott egy munka miatt én meg úgy döntöttem felmegyek egyet hozzá meglátogatnom, még a beköltözése óta úgy sem voltam ott, mindig ő jött haza. Mondta menjek csak nyugodtan az egyik lakótársa otthon van, a másik meg elment haza a szüleihez, úgyhogy lesz helyem. Örültem is neki, gondoltam legalább megismerem a lakótársát. Nekem szent meggyőződésem volt, hogy az illető lány. Lányom kijött elém a buszra, aztán mentünk is. De ami a lakásban fogadott, hát azt hittem dobok egy hátast. Cigiszag volt mindenfele, vizipia az étkező asztalon, sörös meg energiaitalos dobozok szanaszét, és az egyik szobából előmászott egy magas, kigyúrt, kb a huszas évei közepén járó férfi és ahogy elment a lányom mellett végigsimítottba fenekén. Azt hitte nem látom, de persze észre vettem. A lányomat mindig rendesen neveltem, rendre, egészséges életmódra, erre ez? Abban is biztos vagyok hogy van köztük valami ezzel a férfival, pedig még a szeme se áll jól. Este én lezuhanyoztam erre mire visszatértem a lányom a gangon cigarettázott az említett férfival mikor máskor már a szagától is rosszul volt. Gyökeresen megváltozott és aggódok miatta. Most vegyem ki az albérletből és keressek neki másikat? Vagy erre a helyzetre szerintetek mi lenne a helyes megoldás?
2019. júl. 15. 15:07
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
91%

😃Csináld csak!

Ez az amíg az én kenyeremet eszed, addig én mondom meg mit csinálj duma jó messzire fogja lökni tőled a lányod! Az én anyám is ezt csinálta!300kmre költöztem tőle...

Ha nem egy lecsúszott szralakkal köti össze az életét, hagyd már békén!

2019. júl. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
96%

18 évesen nem kamasz

Tényleg leülni kellene vele beszélni, hogy ő hogy érzi magát, hogy megy a suli

Ha rögtön az a reakció, hogy "kiveszed", mert félted a férfitól, tényleg csak ellököd magadtól.

2019. júl. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
Őszintén, ti nem féltenétek egy ilyen embertől a lányotokat? Tele van tetoválásokkal, nem az a hústorony kigyúrt, de izmos és nem azt mondom a külsője a legkevesebb, nem szoktam elitelni rögtön senkit. De neki a külsője és a viselkedése egyszerre olyan hogy nem bizalomgerjesztő. Cigaretta a szájában,nyilvánvaló hogy iszik is mert az a sok sörösdoboz nem dísznek volt ott, és miatta kezdett el cigizni a lányom is. Mi ez, ha nem rossz hatás?
2019. júl. 15. 16:14
 14/43 anonim ***** válasza:
87%

Alig vagy kontroll mániás..


Megsúgom épp a minap jött egy anyuka egy kérdéssel hogy miért lépett le a 18 éves lánya egy pasival külföldre. Mikor eddig jól tanult, nem is pasizhatott, és mindig azt csinálta amit a szülők akartak. Hát épp ezért. Ugyanerre a sorsra fogsz jutni te is.


Felnőtt nő, annyit kerhetsz tőle hogy tiszteljen meg a bizalmával és te cserébe elfogadod a döntését.

2019. júl. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
89%

Azt hiszem, hogy többet neked sem kell menned hozzá sehová, ha ezt megléped. Mert utálni fog

Tanul? Igen. Dolgozik? Igen. Akkor hagyd már, hogy kipróbálja a cigit, a piát, a rosszfiúval a szexet, meg egyéb dolgokat. Most van itt az ideje, nem 30 évesen 2 gyerek mellett kell sóvárogni, hogy "de jó lett volna fiatalon kipróbálni a vizipipát meg kikötözve dugni azzal a pasival az albiból". Gondolkodj már! Lehet véleményed persze, nem kell helyeselni sem, de nézz félre. Ne büntesd, mert magadnak ártasz.

2019. júl. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
81%

A koli drágább lett volna


Na, eddig hittem el... Az én lányom is Bp-n él albiban, 4 éve, tesóm fiai kollégisták. A két koli kb fele az albinak.

2019. júl. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
85%
Kipróbálja a cigit és a piát. Na és? Lefekszik azzal a pasival? Na és? Könyörgöm, ő már felnőtt. Azzal, hogy ameddig te fizetsz, te döntesz, messzire lököd magadtól. Kinövi majd ezeket, hidd el és normális felnőtt lesz belőle. Ennyi.
2019. júl. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
26%

A következő kérdés a gyerek vállalás/nevelés topikban fog landolni a kérdező lányától. Úgy fog hangzani, hogy "lehetek terhes?" A pasi le fog lépni amint megsejti a fogantatást.


Kérdező! A lányod visszaél azzal, hogy te felelsz a lakásért. (Cigi)

Elvárja a támogatást, de kizár az életéből. (Nem mesélt a barátjáról)

Ha annyira felnőtt, miért nem rendezi korrekt módon a dolgait? Ha nekem kéne egy teljes felújítást kiperkálni a bérlemény rongálása miatt, kifizettetném vele később (diploma után) az utolsó centig. Továbbá még egy albérletet nem kapna a segge alá. Menne a Kaposvári egyetemre, gondolom az tőletek elérhető busszal. Otthon lakhatna, a pasikája meg látogathatná, de az ilyen alakok nem utazgatnak egy lányért...

2019. júl. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm szépen, en is épp ettől tartok. Az az igazság hogy már rá sem ismerek. Régen egy jól nevelt kedves lány volt, most meg hagyja hogy ilyen alakok taperolják.
2019. júl. 15. 17:50
 20/43 anonim ***** válasza:
69%
MOndjuk elmúlik 18, mire az első évet elkezdni, tehát már van az a lány 19 is. Arra miért nem válaszolsz, hogy a vérbe olcsóbb a koli, kamugép? NAgyon gyenge mese...
2019. júl. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!