Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyakleves, fenékre csapás...

Nyakleves, fenékre csapás belefér?

Figyelt kérdés

Kérem, csak olyanok válaszoljanak, akiknek valóban van egy, vagy több kisgyerekük.

Más az internet és más a valóság, azért kérem azok válaszát, tanácsát, akik minden nap harcolnak az otthoni veszekedések, testvérek közötti verekedések, csúnya beszédek, hajhúzásokkal, miként kezelik ezeket?

Mi türelmes emberek vagyunk, a végtelenségig igyekszünk ezeket a testvérviszályokat megoldani, elbeszélgetni, külön szobába küldeni őket, mégis minden nap újra indul, semmi hatása.

Egy dolog működik és vet véget a cirkuszoknak, egy-egy nyakleves és szobába bezavarás. 6 és 9 évesekről van szó. A végtelenségig provokálják egymást, idegesítik, gonoszkodnak, csúnyákat mondanak, néha már elviselhetetlen a helyzet. Ránk is azt mondják dühből, hogy utálnak, elköltöznek innen stb. Elvagyunk keseredve, mert tényleg elszabadult a pokol, viszont nem szeretnénk, ha ezek a nyaklevesek, vagy fenékre csapások rendszeresek lennének, tudjuk, hogy nem ez a megoldás, de nincs más eszközünk.

Egyébként az óvodában, iskolában kifogástalan magatartású gyerekek, akiknek elmondom, itthon mi a helyzet, nem hiszik el. Rendben van, hogy valahol ki kell tombolniuk magukat, kiadni a felgyűlt feszültséget, de ez már az idegrendszerünk és a családi életünk rovására megy.

Mindenhol azt olvasom, hallom, hogy ez a legrosszabb módszer, de nálunk mégis csak ez működik és vet véget a cirkuszoknak. Anyám is mondja, két pofon és nem mer majd így beszélni veletek.

Modern nevelési elvek ide vagy oda, én azt látom, hogy rengeteg gyerek van, aki csúnyán beszél a szüleivel, másoktól hallom, hogy ugyanúgy ölik egymást, mint a mieink, üvöltéssel indul minden reggel stb.

Akkor mi a jó megoldás? Van egyáltalán? Ami a szülőknek is és a gyerekeknek is hatásos és jó?

Nem a könyvekben leírt módszer érdekel, hanem a valóságban kipróbált és működött dolgok. Akiknél ugyanez a helyzet és tudják a megoldást.

Köszönöm.



2019. okt. 11. 09:22
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
26%

Nem. A verés nem nevelés, hanem a nevelés csődje. Ha egy nyaklevest lekensz a gyereknek tehetetlen dühödben akár, ÉS rosszkor teszed, ÉS nem kérsz érte bocsánatot, akkor úgy megalázod a gyerekedet vele, mintha egy kristályvázát összetörnél. Csakhogy az összetört lelket nem lehet összeragasztani.


És nagyon szívesen.

2019. okt. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
Köszi a "tanácsot", már vártam.
2019. okt. 11. 09:33
 3/52 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Értem a problémádat es en is úgy latom manapsag nagyon sok a tiszteletlen gyerek. Erdekes ez a felfogas se fenekre csapas se semmi azt mondjak. Aztan mikor mar nagyobb es kezelhetetlen a gyerek ranő a szülő fejére, csúnyan beszel vele akkor meg mindenki azt mondja két nagy pofon kellett volna neki, de nem most hanem a kezdetekkor. Akkor hogy is van ez? Az én véleményez az, hogy a fenékre csapas belefér.
2019. okt. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
31%
1es jót írt -hiába reagálsz rá cinikusan. Az ok, hogy ez nálatok így alakult: bennetek, szülőkben van. Egy spirális, ami egyre forog és mélyül. Ha hiszed, ha nem: a dolog ott tart nálatok, hogy titeket provokálnak, hogy verjétek őket. Le kell állítani: megbeszélni, együtt négyen : mától nem verünk. Reggel nem beszélünk, ami nagyon szükséges: leírjuk. Nincs "üvöltéssel és egymásöléssel induló reggel", ami kihat az egész napra! ÉS nem lesz üvöltözés trágárság sem. Egy jó üzenőtábla +kréta... és egy jó játék lesz a reggel. Működik, próbáljátok ki.
2019. okt. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
51%

Nem fér bele, pedig néha akkorát lekevernék neki, hogy a fal adja a másikat. De akkor se.

Nekem se esne jól ha a férjem lekeverne egy nyaklevest ha hisztis vagyok. Mert mire fel ugye? Ugyanígy gondolom a gyereknél. Azert mert ő az enyém, és kisebb és gyerek, nem alátendelt.

Ráadásul a törvény bünteti. Ha a suliban elmondja a tanár simán jelentheti a gyermekjólét felé. Svédországban pedig börtönnel büntetik. Találjatok ki mást. Kell lennie más eszköznek is a kezedben.

2019. okt. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
40%
4 gyerekem van pici korkülönbségekkel. Soha, egyiket sem ütöttem meg, mint ahogyan a férjemmel sem szoktunk üvöltötni, 15 év után sem. Beszélgetünk, normál hangerőben, észérvekkel. Egymással és a gyerekekkel is.
2019. okt. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
50%
A verés nem arról szól hogy a gyereket neveled, csak az agressziódat éled ki. Na már most felmerül a kérdés hogy honnan ered ez az agresszió és miért pont a gyerek ennek az áldozata.
2019. okt. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nem fér bele. Még akkor sem, ha “nyaklevesnek” becezgeted azt, amikor nyakonvágod a gyerekedet...
2019. okt. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy jönnek majd a "soha nem bántom" anyukák, de nálunk ez van, néha kapnak, amikor az apjukat lehülyézik, vagy a kisebb összefirkálja a nagy tankönyvét. Csak otthon van ez, máshol szépen viselkednek. Minden módszert kipróbáltunk már, a beszéd nem segít, csak ideig óráig, aztán indul újra, nem hatásos. A gyámhivatallal fenyegetés meg kissé vicces, megnézném, hogy hány anyát hurcoltak meg még azért, mert a gyerekének a fenekére csapott.... el van ez túlozva.

Szeretjük a gyerekeinket, a legjobbat akarjuk, mindent megadunk, rengeteget foglalkozunk velük, este összebújva számtalan mesét olvasunk, kívülállók szerint mi vagyunk a mintacsalád. Aztán mindig mondom, hogy jajjj, dehogy, ha látnák néha mi van otthon.

2019. okt. 11. 09:51
 10/52 A kérdező kommentje:
Agresszió a kiabálás is, a káromkodás is, a lelki bántalmazásnak is van millió árnyalata. Tegye a kezét mindenki a szívére és úgy mondja, hogy ő mindig nyugodt, amikor a gyerekei tombolnak, szépen átbeszélik, ha összefirkálják az egész falat, átöleli, amikor lehülyézi és sípcsonton rúgja....
2019. okt. 11. 09:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!