Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyakleves, fenékre csapás...

Nyakleves, fenékre csapás belefér?

Figyelt kérdés

Kérem, csak olyanok válaszoljanak, akiknek valóban van egy, vagy több kisgyerekük.

Más az internet és más a valóság, azért kérem azok válaszát, tanácsát, akik minden nap harcolnak az otthoni veszekedések, testvérek közötti verekedések, csúnya beszédek, hajhúzásokkal, miként kezelik ezeket?

Mi türelmes emberek vagyunk, a végtelenségig igyekszünk ezeket a testvérviszályokat megoldani, elbeszélgetni, külön szobába küldeni őket, mégis minden nap újra indul, semmi hatása.

Egy dolog működik és vet véget a cirkuszoknak, egy-egy nyakleves és szobába bezavarás. 6 és 9 évesekről van szó. A végtelenségig provokálják egymást, idegesítik, gonoszkodnak, csúnyákat mondanak, néha már elviselhetetlen a helyzet. Ránk is azt mondják dühből, hogy utálnak, elköltöznek innen stb. Elvagyunk keseredve, mert tényleg elszabadult a pokol, viszont nem szeretnénk, ha ezek a nyaklevesek, vagy fenékre csapások rendszeresek lennének, tudjuk, hogy nem ez a megoldás, de nincs más eszközünk.

Egyébként az óvodában, iskolában kifogástalan magatartású gyerekek, akiknek elmondom, itthon mi a helyzet, nem hiszik el. Rendben van, hogy valahol ki kell tombolniuk magukat, kiadni a felgyűlt feszültséget, de ez már az idegrendszerünk és a családi életünk rovására megy.

Mindenhol azt olvasom, hallom, hogy ez a legrosszabb módszer, de nálunk mégis csak ez működik és vet véget a cirkuszoknak. Anyám is mondja, két pofon és nem mer majd így beszélni veletek.

Modern nevelési elvek ide vagy oda, én azt látom, hogy rengeteg gyerek van, aki csúnyán beszél a szüleivel, másoktól hallom, hogy ugyanúgy ölik egymást, mint a mieink, üvöltéssel indul minden reggel stb.

Akkor mi a jó megoldás? Van egyáltalán? Ami a szülőknek is és a gyerekeknek is hatásos és jó?

Nem a könyvekben leírt módszer érdekel, hanem a valóságban kipróbált és működött dolgok. Akiknél ugyanez a helyzet és tudják a megoldást.

Köszönöm.



2019. okt. 11. 09:22
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ. Nem pontoztam le senkit (itthon sem voltam), nem értem a gyanúsítgatást. A tények durva elferdítését sem értem, a válaszokból kb. egy idegbeteg verekedős szülő képe jön le, na ez aztán igazán távol áll a valóságtól. Nálunk a nyaklevest úgy kell érteni, hogy kb. még a haja szála sem görbül, csak figyelmeztetésképpen egy suhintás kb. hogy na most volt elég, indulj a szobádba! Nem zárjuk be a gyerekeket, te jó ég! Beküldjük őket a szobájukba, ahonnan kb. 5-10 perc múlva jönnek ki és írják a bocsi leveleket és dobálják nekünk karöltve. A fenékre csapást sem úgy kell elképzelni, hogy meglódul tőle, vagy erővel kapná, ugyanúgy suhintás, hogy indulás, elég volt! Egyeseknek túl nagy a képzelőereje, de rossz volt visszaolvani a feltételezéseket. A férjemmel nagyon szeretjük egymást, jó a kapcsolatunk (közhely, de ő az igazi és fordítva is így van), persze, hogy vannak viták, nézeteltérések, de akkor sem hülyézzük egymást. Ha hallják is a gyerekek a vitákat, akkor abból még tanulhatnak is, ki hogy és mivel érvel. Egyébként minden ilyen nagy veszekedés után a gyerekek jönnek, hogy bocsi anya, én is megölelem őket és mondom, hogy sajnálom, nem akartam kiabálni, de annyira felbosszantottak, kijött.

Nyilván mi is hibázunk, nem vagyunk tökéletesek, de a legjobb tudásunk szerint neveljük a gyerekeinket. Valaki már azt is mondta, hogy itthon azért ilyenek, mert itthon érzik magukat biztonságban, ahol mindent szabad. Az sem igaz, hogy idáig nem neveltük volna őket, dehogy. Kiskoruktól igyekszünk következetesen nevelni. Nálunk például nincs számítógépezés sem, mint sok más családnál, nem ülnek naphosszat a tévé előtt. Visszük őket bábszínházba, a meseolvasás nálunk tényleg kötelező esti rituálé. A kérdést nyilván azért tettem fel, mert tudom, hogy valamit nem jól csinálunk, tudom, hogy nem a nyakleves a helyes, nem jó megoldás, de egyszerűen kifogytam az ötletekből. Akár vendégségbe megyünk, akármilyen külsős programra, tényleg annyira büszkék vagyunk rájuk, mert olyan jólneveltek, udvariasak, az iskolában is elsőben azt kaptuk, hogy milyen tisztelettudó a gyerekünk, az óvónők is mondják, hogy mindig minden rendben van. Nem értjük. Otthon pedig jön az ajtócsapkodás (nem, nem szoktunk a férjemmel ajtót csapkodni, mielőtt bárki ezt feltételezné), veszekedés, utálkozás, provokálás.

Igyekszünk már elébe menni, nem megvárni, míg verekedéssé fajul, de mégsem sikerül mindig. És nyilván azt is sokan elfelejtettétek, hogy a közösségben (iskola, óvoda) mennyi butaságot tanulnak a gyerekek egymástól: verekedés, csúnyabeszéd, kiközösítés és még sorolhatnám. Nem a felelősséget hárítom, csak keresem az okokat, hogy miért van itthon ennyi balhé.

Tegnap este is összeverekedtek 1 db legóelemen! Kb. 8 doboznyi legó van összeöntve egy nagy dobozba. Mindenki épít, beszélgetnek, idilli hangulat. Aztán egyszerre nyúlnak pont ugyanazért a darabért, én találtam meg, én találtam meg és csavarják már egymás kezét, jön az üvöltés, hiába lépek közbe, indul a cirkusz, kiabálás, rugdosás, a másik építményének lerombolása :(

2019. okt. 11. 12:39
 32/52 anonim ***** válasza:
67%

Igen belefér de a helyedben a két gyereket elzárnám egymás mellől.

Egyik ide a másik oda ne legyenek egymás közelében. Minden kis kakaskodáskor rendes büntetés aminek súlya van.

11 éves fiam 9 éves iker fiaim vannak. Néha úgy érzem hogy engem megölnek ahogy marják egymást. De egy pofon bizony kell ha jogosnak érzed

2019. okt. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
63%

Lehet álszentkedni meg szuperanyut eljátszani és fujjogni a másikra, de nevelés ide, nevelés oda, van amikor a szép szó, sőt az ég világon semmilyen szó nem használ! És az én idegrendszerem sincs kötélből, van amikor betelik a pohár és kap egyet a seggere. De azért egy fenekre csapást nehogy már verésnek nevezzünk!! A verés nem itt kezdődik.

Én is kaptam nagyon ritkán egyet a fenekemre, ha nem bírtam magammal, de ezt anyu úgy mesélte, mert én abszolút nem emlékszem rá. Szóval az sem igaz, hogy huuu de örökre szóló, élete végéig tartó lelki sérülést szenved tőle az ember.. Barátnőm pl kifejezetten emlékszik egy esetre, amikor nagyon durván kihúzta otthon a gyufát és kapott az apjától egy taslit, de nem azért emlékszik rá, mert Úristen milyen mély nyomot hagyott ez benne, mely nyomot maga a rosszalkodása hagyott benne, hogy hogy lehetett ilyen és szegény szülei. Teljesen jogosnak tartja, hogy akkor kapott egyet és nem is neheztel egy percig sem a szüleire.

Szóval igen, szerintem semmi szörnyűség dolog nincs abban, ha néha kap egyet a gyerek a seggére vagy pl a kezére, csak hát manapság lett nagy divat az, hogy konkrétan a gyerek neveli a szülőt és ki kell nyalni a segguket, a hangod pedig felemelni se mereszeld, sőt csúnyán se néz, mert akkor te vagy a világ legrosszabb szülője. Hagyjuk már... Mindenki nevelje saját belátása szerint a gyerekét, csak majd nem kell picsogni, amikor a fejedre nőtt, mert kb ő nevelt téged, ha meg valami irrealis összegű dolgot pl nem kaphatott meg, akkor még te mentél puncsolni neki, hogy sajnálom kicsikém de nem tudunk venni neked 400ezert új iPhonet, miközben az előző telefon is csak fel éves....

2019. okt. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
57%
"Lehet álszentkedni" #33 de itt nem egy-egy kiborulásról van szó! Benne vannak egy rossz lehúzó örvényben, minden reggel üvöltözve, trágár szavakkal kergetik egymást az iskolába, munkahelyre. Azért mondtam: ezt radikálisan le kell állítani! És megbeszélni: ezt befejeztük. Nagy önuralom és erő kell hozzá, de megéri!!! Most még lehet, 2-3 év múlva már késő!
2019. okt. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
23%
Érdekes, ez csak azok számára elfogadható akiket szintén vertek gyerekkorukban. Az agresszió agressziót szül...
2019. okt. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:

Igen, muszáj változtatni, mert ez jelenleg így nagyon rossz. Csak hogy? Egyébként meg a baráti körben is szokott ez téma lenni, aki gyerekként nem pofont kapott, vagy fenékre csapást, azt általában lelkileg terrorizálták, gyakran szeretetmegvonással. A lelki bántalmazás sokszor még rosszabb, mint a fizikai. Amikor nem szólnak a gyerekhez, amikor a gyerek azt érzi, csak akkor szeretik, ha jó, ha hibázik, ha önmagát adja, amikor kiborul, amikor cirkuszol. Az a másik véglet, amikor szó szerint belefolytják a szót a gyerekekbe, nem lehet véleménye, mert ha az épp sértő, akkor már le van állítva az első mondatnál.

Pokoli nehéz jó szülőnek lenni, ez tény.

2019. okt. 11. 13:06
 37/52 anonim ***** válasza:
16%

Gratulálok kedves kérdező! Ahelyett hogy szépen rászólnál a gyerekre, vagy megbeszélnéd vele mi a baj, inkább rögtön agresszióval támadsz rá. Tudod te is, hogy ez nem normális. Ide jöttél, hátha megerősítünk ebben. Tudod egy megértő szülő nem emel kezet a gyerekre, gyáva, gyenge dolog!

Tinédzser korában is pofozni fogod, ha hisztizni kezd? Tudod az egy nagyon durva korszak. Hogy fogod bírni majd tűrtőztetni magad?

2019. okt. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:
Utolsó, kösz a tanácsot, olvass vissza, mielőtt butaságokat írsz. Köszi.
2019. okt. 11. 13:22
 39/52 anonim ***** válasza:
29%
Mindenképpen kell fegyelmezni a gyereket, az új trend miszerint a gyerek érinthetetlen meg hozzá sem érhetsz sztem nem jó. Ami sztem jó eszköz lehet a fenékrecsapás, ha odajutunk és szükségét érzem biztos alkalmazom. Ami számomra elfogadhatatlan, a pofon. Nem nem nem. Annál megalázóbb nincs, én kaptam pofont anyámtól annak idején, nem sokon múlt h ne adjam vissza neki, pedig szüleit tisztelő ember vagyok ( persze nagyobb voltam már).
2019. okt. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
49%

Én ezt nem értem. Ha neked szilárd véleményed van arról, hogy ezek a bántalmazások rendben vannak, akkor minek kérdeztél minket?


Ha kiállsz emellett, akkor nincs miről beszéljünk, úgyis ezt fogod csinálni. Azt meg csak megsúgom, hogy az ilyen legós dolgok mindennaposak 2 testvér között. Egy darab kenyéren is össze fognak balhézni, azért mert gyerekek és mert testvérek.


Én ilyen esetben popcornt bontanék es húznának a sarokba.

2019. okt. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!