Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyakleves, fenékre csapás...

Nyakleves, fenékre csapás belefér?

Figyelt kérdés

Kérem, csak olyanok válaszoljanak, akiknek valóban van egy, vagy több kisgyerekük.

Más az internet és más a valóság, azért kérem azok válaszát, tanácsát, akik minden nap harcolnak az otthoni veszekedések, testvérek közötti verekedések, csúnya beszédek, hajhúzásokkal, miként kezelik ezeket?

Mi türelmes emberek vagyunk, a végtelenségig igyekszünk ezeket a testvérviszályokat megoldani, elbeszélgetni, külön szobába küldeni őket, mégis minden nap újra indul, semmi hatása.

Egy dolog működik és vet véget a cirkuszoknak, egy-egy nyakleves és szobába bezavarás. 6 és 9 évesekről van szó. A végtelenségig provokálják egymást, idegesítik, gonoszkodnak, csúnyákat mondanak, néha már elviselhetetlen a helyzet. Ránk is azt mondják dühből, hogy utálnak, elköltöznek innen stb. Elvagyunk keseredve, mert tényleg elszabadult a pokol, viszont nem szeretnénk, ha ezek a nyaklevesek, vagy fenékre csapások rendszeresek lennének, tudjuk, hogy nem ez a megoldás, de nincs más eszközünk.

Egyébként az óvodában, iskolában kifogástalan magatartású gyerekek, akiknek elmondom, itthon mi a helyzet, nem hiszik el. Rendben van, hogy valahol ki kell tombolniuk magukat, kiadni a felgyűlt feszültséget, de ez már az idegrendszerünk és a családi életünk rovására megy.

Mindenhol azt olvasom, hallom, hogy ez a legrosszabb módszer, de nálunk mégis csak ez működik és vet véget a cirkuszoknak. Anyám is mondja, két pofon és nem mer majd így beszélni veletek.

Modern nevelési elvek ide vagy oda, én azt látom, hogy rengeteg gyerek van, aki csúnyán beszél a szüleivel, másoktól hallom, hogy ugyanúgy ölik egymást, mint a mieink, üvöltéssel indul minden reggel stb.

Akkor mi a jó megoldás? Van egyáltalán? Ami a szülőknek is és a gyerekeknek is hatásos és jó?

Nem a könyvekben leírt módszer érdekel, hanem a valóságban kipróbált és működött dolgok. Akiknél ugyanez a helyzet és tudják a megoldást.

Köszönöm.



2019. okt. 11. 09:22
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
71%
Mi 3-an vagyunk testvérek.Mindegyikünk kapott párat fenékre vagy épp nyaklevest.Bennem és egyik testvérembe se maradt semmi seb,lelki sérülés emiatt.Becsületes,rendes és jó emberek a szüleink.Apánkat alig másfél napja vesztettük el és hatalmas űrt hagyott a szívünkbe.Egyikünk sem úgy gondol rá, hogy mert megütött bennünket 2-3x hanem, hogy mekkora szeretettel,megértéssel és türelemmel nevelt bennünket anyunkkal együtt.Nem voltunk ettől mi még pszichés terrorba, se agyonverve.Van az a pont amikor inkább a gyerek sírjon egy nyakleves, vagy fenékrecsapás miatt minthogy a szülő sírjon azért, mert valami komoly rossz történt a gyerekével.
2019. okt. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
21%

Én megértem hogy a gyerekek ki tudják hozni az emberből az idegbeteget.DE!

1.Én a fejét sosem ütném.

2.az hogy a seggére csapsz még talán bele fér,csak nem agyba főbe kell verni őket mert erre fognak emlékezni és utálni fognak.Apám vert minket,most meg csodálkozik hogy egy gyereke sem néz felé.A verés a legundorítobb nevelés forma.

3.Ti rontottátok el!Gondolom az elején @artatok bele hogy milyenek,most meg már nem tudsz mit csinálni.Nem egy ismerősom van,akik kényesztették a gyereket,szó szerint bármit meg tehettek.Ezzel csak azért van baj,mert ha idősebbek lesznek meg is vernek.

2019. okt. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
40%

Azt nem értem miért pontozod le azokat akik en verik a gyerekeket. Kérdezted belefér e...nekik nem. Nekem sem! Eszembe sem jutna megütni mégha tudom ,hogy nem ejt rajta lelki sebet.De sosem fajulna addig,hogy lehülyézzen a gyerekem!

Ne legyetek idegbetegek ,elrontottátok már az elején ezzel.

Viszhall

2019. okt. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
43%

Én gyerek voltam, aki így nőtt fel. Tényleg megutáltam a szüleimet. Csak gratulálni tudok, hogy egy ötödakkora gyereket megvertek, csak mert feszegette a határait, vagy épp a testvérével civakodott. A testvéremet is rühellem, látni sem akarom, elintézte a család, mindig úgy éreztem, hogy miatta kapok és ha úgy gondoltam neki is járna akkor meg is kapta tőlem utólag amiért persze a szülőktől megint en kaptam. Ördögi kör, de ne legyek már 8-10 évesen ezért en a hibás.


Szóval a történet végeredménye hogy én nem engedem a gyerekem közelébe az ilyen embert, nem láthatják az unokát.


Nagyon gondold meg, hogy mit művelsz a gyerekeiddel, mert nem fogják elfelejteni. Ha meg nem bírsz el kettővel akkor kérj segítséget, vagy gondolkozz el, hogy mi bajuk egymással. Mert ennek is általában a hülye kivételező szülők az okozói.

2019. okt. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
35%

A gyámhivatal meg a gyermekjólét két különböző dolog csak mondom. Ha a gyerek a suliban elmondja, hogy vered akkor a tanárnak ezt hivatalból jelentenie KELLENE. Aztan ezt sokan mégsem teszik. Pedig mint írtam törvénybe van iktatva, hogy nem lehet a gyereket ütni.

Tetszik vagy sem így van.

Én sem vagyok az év anyja de akkor is azt mondom ne verd a gyereket! Nézd meg hova jutottál hiszen már lehülyéz titeket... verjétek még meg párszor majd kamaszként nektek is megy ha ugy van. Hiszen ebben nő fel...

2019. okt. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
71%

Nem olvastam vegig a valaszokat.

Egy 6 eves kisfiam es egy 2.5 eves kislanyom van.

Es en az apa vagyok.


Tehat kisebbek a gyerekeink, nem tudom milyenek lesznek 3 ev mulva, de nekem dobbenetes, ahogyan a tieid viselkednek.


Nem, nincsen koztuk verekedes (ha meguti, megloki egyik a masikat, azonnal odamegyunk, leallitjuk), csunya beszed nincs (jo, a kicsi meg alig beszel), hajhuzas vegkepp elkepzelhetetlen.

Viszont van sok oleles, simogatas, sot, van, hogy a kicsi vigasztalja a nagyot, ha annak rossz kedve van (pl. tegnap rosszul szinezett ki valamit, es felhuzta magat rajta). Csak akkor van konfliktus, ha egyik a masiknak olyan holmijahoz nyul, amit a masik felt tole, vagy belenyul a jatekaba, amikor o egyedul akart jatszani.


Es soha nem mondott rank a 6 eves olyat, hogy utal es elkoltozik tolunk. Maximum olyat, hogy "anya nem a baratom".


En soha nem utottem meg oket, a felesegem egyszer a nagyot (kb. 5 eves koraban). Az is teljesen indokolatlan volt, a sajat belso indulatait vezette le a gyereken. Jol ossze is vesztunk utana emiatt.

Olyan azert elofordul, hogy kiabalunk veluk.


Nem tudjuk, ti hogyan neveltetek eddig... Rengeteg hulyeseget tudnak a szulok a legjobb szandekkal is tenni. Pl. sokan (itt a gyakorin is) agyba-fobe nezetik veluk a tevet, tabletet, szamitogepet. Szakemberek leirjak, ez miert artalmas, de az ilyenek nem olvasnak gyereknevelesi konyveket. Aztan nem ertik, miert agressziv a gyerekuk.


Fontos a normalis napirend: aludja ki magat a gyerek, legyen rendszer az etkezesekben, ne mukajakat egyen a gyerek. Este idoben keruljenek agyba, legyen esti mese. Legyen sok bujas, oleles, simogatas.

Ne legyenek agyomnyomva kulso ingerekkel (allando hatterzene, programrol programra rohanas stb.)

Nem a rosszat kell sulykolni a gyerekbe (buta vagy, rossz vagy, nem tudsz viselkedni), hanem a jot erositeni (megdicserni, amikor jol viselkedik). En pl. szinte minden nap mondom mindegyik gyerekemnek, hogy nagyon aranyosak, szeretetre meltoak, jo veluk lennem. Orommel is varnak am haza!


Az a baj, hogy mar sok dolog rosszul rogzult nalatok, innen mar nehez kitorni. De meg lehet. 5-8 ev mulva mar semmit sem tudtok tenni.

2019. okt. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
57%

Ekkora gyerekéknél nem a verés a megoldás. Egy kisebb, 3-4 aki meg nem teljesen fogja fel amit mondasz neki vagy láthatóan szándékosan tesz olyat, amit nagyon nem kellene, ott kivételes esetben belefér egy fenékre csapás.

A te gyerekeid valami miatt eljutottak oda, hogy 6 es 9 évesen kakkantanak a fejetekre. Most még használ a nyakleves, pár év múlva már nem fog, sőt, esélyes hogy ha ilyen stílusúak maradnak, visszaütnek majd.

Mivel láthatóan nem tudod, nem tudjatok hogyan lehetne őket erőszak nélkül fegyelmezni, itt pedig hiába írja le bárki a sajat módszerét, a te gyerekeid nem ah ő gyereke, nem bizros hogy működik, szakemberhez kell fordulni. A nevelési tanácsadó sokat tud segíteni, szemelyre szabott tanácsokat tud adni.

2019. okt. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
50%

A gyerekek azért beszélnek úgy veletek, mert tőletek is ezt látják. És ne mondd, hogy nem, mert ti tisztelettel beszéltek egymással! Csak konkrétan ti megveritek őket azért, amit ti is csináltok.

Gyerekként én is apámat másoltam, aki full megalázóan beszélt másokkal, persze ennek töredéke sem volt megengedett nekem. Pedig nem az ujjamból szoptam ki, hogy 'hülye'. Na én azért már kaptam. És igen, megmaradt bennem, és igen, szorongok. Akkor konkrétan azt sem tudtam, hogy mi a baj azzal, amit én mondok, ezt már csak felnőtt fejjel érti az ember.

Olyan is volt, hogy civakodásért kaptunk, természetesen akkor is kaptam, ha én voltam az áldozat. Nekik jó volt, mert abbamaradt a balhé. Mit tanultam belőle? Rettegést, hogy a szüleimben nem bízhatok. (Azóta se vagyok jóban velük).

Igazából sorolhatnám, de ezt nagyon elbªsszátok, csak mondom. Jah, és az esti mese nem enyhít ezeken a töréseken, amit most okoztok.

2019. okt. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
54%

Felháborít az emberek álszentsége.

Ír egy anyuka, hogy beírást hoz haza a gyerek. Ordítva nagybetűkkel írják, hogy neveld meg! Majd ír egy másik anyuka aki nehezen bír a fiaival, és azt orditják ugyanazok, hogy nehogy megüsd, nehogy szobafogságot kapjon, nehogy büntesd!

Hát nekem is van rossz fiam! Több beírása volt elsősként! Voltunk az iskola jóvoltából a nevtanban is, egy nagyszerű szakvéleménnyel vagyunk gazdagabbak, a gyereknek semmi baja! És itthon is egy angyal amúgy. Nem, nem verem, sose kapott. De hogy a megbeszélés nem használt semmit az iskolai viselkedési problémáinak megoldásában, az is biztos! És igenis megértem ha elszakad anyukánál a cérna és odavág! Hát mit kéne csinálni? Ütni nem, szobába zavarni nem, játéktól tiltani nem mert sérül a lelke, de ha gond van vele, az anya nevelje meg! És hagyjuk ezt a beszélgetős baromságot ha lehet! A gyerek megígér bármit, aztán 5 perc múlva azt se tudja mi is volt az. Az a jó szülő akinek eleve jó a gyereke! Aki rosszat kapott a genetikai lottón, az meg nevelje meg! De ne kiabáljon, üssön vagy büntessen. Ez egy vicc.

2019. okt. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
27%

Nem vicc.

Mit értetlenkedsz?

Igen kiabálok olykor, büntetek, szankciókat alkalmazok ha a szép szó nem használ.

De nem verem meg! Mert nem akarom.megverni ennyi.

2019. okt. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!