Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan értessem meg a férjemme...

Hogyan értessem meg a férjemmel hogy ne üsse meg többet a gyereket?

Figyelt kérdés
Most 8 éves a kisfiúnk,elég hisztis és szemtelen,de ez ebben a korban normális. Múltkor kapott egy figyelmeztetőt az iskolában mert elvileg lecigányozta az egyik gyereket. Az osztályfőnök behívatott minket hogy ezt kitől tanulta a gyerek,meg hogy ez milyen csúnya dolog. Mi nem beszélünk otthon csúnyán és nem is cigányozunk. Tényleg nem tudom honnan tanulhatta. De az a lényeg hogy a férjem otthon levert egyet a gyereknek hogy miért mond ilyeneket. Ezen persze összevesztünk mert nem ez a helyes nevelési módszer. Pár napja pedig férjem mondta hogy rakjon rendet a szobájaban mire a kisfiam mondta hogy nem. Mondtam hogy én majd rendet rakok vele de a férjem csak azt mondta hogy egydül kell neki rendet rakni. Persze a fiam elég durván visszafeleselt mire a férjem ismét megütötte. Ezen most már tényleg nagyon kiakadtam,meg is mondtam neki hogy ha mégegyszer megüti költözök a gyerekkel. De szeretem a férjem és nem szeretnék költözni sem. Mit tegyek hogy mégegyszer ne üsse meg? Már beszéltem vele erről,de ő meg sem hallja. Azt mondta ettől még nem lesz semmi baja a gyereknek. Mégis hogyan vegyem rá hogy többet ne üsse meg?

2020. márc. 4. 16:41
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
85%

"Hjaj a csúnya rossz férjem nem hagyja hogy a gyerek egy szemtelen hulladék legyen ha felnő... Jhaaaj most mi lesz? Hát adott egy teljesen jogos pofont a gyereknek, nem értitek?!"

Te tényleg egy szülő vagy? Nemár bakszi...

2020. márc. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
34%

Javasolj alternatívákat férjednek. Nyilván nem kell szótlanul, mosolyogva hallgatnia, ha a gyerek elfogadhatatlanul beszél vele. Sőt, talán már sokkal hamarabb, mikor még nem nyílik a zsebében a bicska kellene félreérthetetlenül jelezni gyereknek a határokat (pl. ha este hatig nincs rend, ugrott a fele heti zsebpénze, és este nyolckor a többi is), és utána hátat fordítani, nem győzködni tovább.

Persze még jobb, ha valami pozitív megerősítést tudtok kitalálni. Amelyik este rend van nála, két mesét olvastok/játszotok egy menetet valamenyik társasjátékával/ vagy bármi, aminek örül és meg lehet valósítani.

Pofonnal nem lehet nevelni, csak idomítani. Ha öregségetekre demenssé váltok, és úgy, vagy úgyabbul viselkedtek, mint egy neveletlen nyolc éves, akkor ő is pofozkodhat? Ráadásul a dolog rövid távon esetleg hatásos lesz, a gyerek elpakol, de hogy nem válik belső igényévé a rend, és mihelyt nem lesz módja apukának ilyen módon rávenni őt a pakolásra/tanulásra/segítésre/ bármire, mihez fog nyúlni? A jó kapcsolatot, amire a kamaszkor biztonságos átvészeléséhez maximálisan szükség lenne, jóvátehetelenül aláássa, ha a szülő a fizikai erőfölényét használja tehetetlenségében. Ez nagyon rossz út.

2020. márc. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
91%
Ez csak a könyvekben hangzik ilyen szépen. Leginkábkb azoktól hallok ilyen csodálatos nevelési tanácsokat, akik pszichológiát tanultak, de gyereket nem vagy csak max. 1-et neveltek és vele szerencséjük volt. Az igazság a tinédzserkor biztonságot átvészelésének nincs receptje, főleg nem az, hogy nem vágom szájon, ha pofátlan velem és káromkodik mások felé olyan szinten, hogy az iskolába is behívatnak miatta.
2020. márc. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
75%
1-2 apai pofon még nem a világvége. Persze alapvetően az a cél, hogy meg kell találni azt a fegyelmezési eszközt, ami hat a gyerekre. A verés biztosan nem az, mint azt a miniszterelnök személyében is nyilvánvaló.
2020. márc. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
98%

Egyébként elbeszélgettetek a gyerekkel "cigányozás" kapcsán? Ti magatok hogy gondolkodtok a cigányokról? Miért elfogadhatatlan nektek ez a csúfolódás? Mi bántotta annyira a gyerekekteket, hogy valami durvát akart mondani a társának? Lenne más megoldása ezekre a helyzetekre?

A pofonnal az is a baj, hogy ezeket a dolgokat valószínűleg már nem tudtátok megtárgyalni a kisfiúval, pedig fontos lenne.

2020. márc. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
97%

Mindig is elleneztem a pofont, de ebben a helyzetben és ennyi idősen szükség van rá. Ha a gyermekem lecigányozott volna vkit mélyen magamba néznék mit csesztem el a nevelésén, hogy ennyire nem tiszteli az embereket, mások előtt (tanárok, diáktársai szülei) szégyenbe hozott ezzel.

Egy 8 éves simán el tud pakolni egyedül. Ne akarj már anyuci pici fiacskáját nevelni belőle.

2020. márc. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
27%

Kedves 13-as! A pszichológiában igazad van, de már három gyerekkel volt "szerencsém". Sőt, a tágabb családban továbbiakat is láttam hasonló elvek szerint nevelve, akikből becsületes ember lett.

Szerinted tényleg csak szerencse kérdése? (Azt elimerem, hogy szerencse is kell hozzá.)

2020. márc. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
83%
Nem kizárólag szerencse, ebben biztos vagyok. Talán egyes tippek és trükkök bejönnek, de én még olyan tanáccsal nem találkoztam (az alapképzést magam is végigjártam), ami az én 3 gyerekemnél mindegyiknél működött volna. Nagyobb elemszám esetén még nagyobb eltérésekre gyanakszom. Így én nem tudnám azt mondani, hogy pofonnal elveszítem egy gyerek tiszteletét és megreng a tinikori kapcsolatunk jó előre, ahogy azt sem lehet garantálni, hogy pofon nélkül szuperjó és bizalmas viszonyunk marad. Azt gondolom, hogy itt is inkább a szülő és a gyerek kapcsolata a döntő. Ha tudja a gyerek, hogy miért kapta, ha ki van mondva, át van beszélve, az rendben tud lenni. Amit én ebben a konkrét történetben hiányolok, az a szülők közötti kommunikáció. A gyereknek szerintem igazi problémát az jelenti, hogy a két szülő, akik az irányt mutatják, nem értenek egyet. Így pedig nem lehet belőni a helyes irányt. Olyan, mintha anya beállna a gyerek mellé, és kérné az apát, hogy ne viselkedjen rosszul és ettől az egész szituáció átterelődik arra, hogy "apa rosszul viselkedik, kisfiam" és nem arról beszélnek, amiről kellene, hogy "a te viselkedésed nem megfelelő, kisfiam". Ha valami, akkor ez az, amitől a gyerek nem fog tudni megfelelő irányba elmozdulni, mert ellentétes jeleket kap arra vonatkozóan, hogy mi a helyes és mi nem az.
2020. márc. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
89%

Üljetek le, vegyetek elő egy papírt, és írjatok össze olyan fegyelmezési módszereket és elveket, amihez innentől MINDKETTEN tartjátok magatokat. Soha, de soha ne mondjatok ellent a másik szülőnek a gyerek előtt!! Ti egy egység vagytok a gyerek előtt. Nincs olyan, hogy apu A-t mond, anyu -t! Ha nem értetek egyet, akkor szigorúan négyszemközt.

A következetesség a legfontosabb. Ha egyszer feleselésre X a büntetés, akkor legközelebb is. Ezért sem jó megoldás a pofon.

Egyezzetek meg, hogy mire kb. milyen büntetést tartotok reálisnak.

Pl. én egyszer pakoltam el iskolás gyerek helyett. Egyenesen a kukás zsákba!

2020. márc. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
91%

Tehát van egy neveletlen gyereked. Az apja bár nem a jó módszerrel, de próbál tenni valamit. Te pedig a pofátlan, bunkó gyereked véded. Igazából költözz el. 16 éves korában meg majd tegyél fel kérdést, hogy mit tehetnel, hiszen drogozik és sz.ik a jövőjére. Nem vagyok pofon parti, de nem, az nem normális, ha egy 8 éves ilyeneket csinál.

Ahelyett hogy te össze pakolást vele itt lenne az ideje, hogy kilépj a csicska szerepből és elkezdi az anyja lenni.

2020. márc. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!