Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan értessem meg a férjemme...

Hogyan értessem meg a férjemmel hogy ne üsse meg többet a gyereket?

Figyelt kérdés
Most 8 éves a kisfiúnk,elég hisztis és szemtelen,de ez ebben a korban normális. Múltkor kapott egy figyelmeztetőt az iskolában mert elvileg lecigányozta az egyik gyereket. Az osztályfőnök behívatott minket hogy ezt kitől tanulta a gyerek,meg hogy ez milyen csúnya dolog. Mi nem beszélünk otthon csúnyán és nem is cigányozunk. Tényleg nem tudom honnan tanulhatta. De az a lényeg hogy a férjem otthon levert egyet a gyereknek hogy miért mond ilyeneket. Ezen persze összevesztünk mert nem ez a helyes nevelési módszer. Pár napja pedig férjem mondta hogy rakjon rendet a szobájaban mire a kisfiam mondta hogy nem. Mondtam hogy én majd rendet rakok vele de a férjem csak azt mondta hogy egydül kell neki rendet rakni. Persze a fiam elég durván visszafeleselt mire a férjem ismét megütötte. Ezen most már tényleg nagyon kiakadtam,meg is mondtam neki hogy ha mégegyszer megüti költözök a gyerekkel. De szeretem a férjem és nem szeretnék költözni sem. Mit tegyek hogy mégegyszer ne üsse meg? Már beszéltem vele erről,de ő meg sem hallja. Azt mondta ettől még nem lesz semmi baja a gyereknek. Mégis hogyan vegyem rá hogy többet ne üsse meg?

2020. márc. 4. 16:41
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
23%

1, aki válással, meg elköltözéssel fenyeget, azt meg szokták csalni, és/vagy el szokták hagyni egy idő múlva. Csak ha nagyon jó az összhang, akkor nem.


2, Tudod te milyen az, amikor vernek egy gyereket? Szokták mondani, hogy minden eset egy pofonnal kezdődik. Ezt azok mondják, akik nem érintkeznek a problémával. Sosem egy pofonnal kezdődik.

2020. márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
63%
Kedves kérdező, neked nem lehet segíteni, mert fejlődésképtelen vagy.
2020. márc. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

Szerinted milyen ember lesz így a fiadból ? Az a baj, hogy akkor már nem csak nektek kell elviselnie,hanem az egész társadalomnak.

Nyilván a pofon nem lehet egy mindennapos nevelési eszköz,de a cigányozásért pl nagyon is megérdemelte. Az meg,hogy hisztis és szemtelen minden,csak nem normális .. Ha 8 évesen így viselkedik,el tudod képzelni 14-16 éves korára mi lesz belőle ?

Kezdjétek el nevelni a gyereket. Nem kell agyonverni,de igenis büntessétek meg, tanítsátok meg neki,hogy a tetteinek következménye van ,ha pedig jól viselkedik jutalmazzátok ,dícsérjétek .

2020. máj. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező ne foglalkozz a válaszok többségével, ahogy az utca is tele van idiótákkal, itt is van sok, ez a többség.


Nem büntethet senki testi erőszakkal, ez törvénybe ütközik. Modern nevelési elvek között a büntetés elítélendő nevelési módszer.


Az a gyerek nem feleselt, hanem kiállt magáért, azért, amit igaznak gondold, amit te mondtál, a te javaslatod mellett(ami szembeütközött a férjed javaslatával). Miért nem az van, hogy a férjed alkalmazkodjon ahhoz, amit te mondasz, hogy ketten rendet raktok? Miért evidens itt az embereknek, hogy neked kell alkalmazkodni? A férjed h felülbírálja azt, amit te mondasz, ugyanúgy lekezeli, tisztelhetetlennek állítja be a te tekintélyed, azért mégsem pattog senki!


Komolyan, az emberek birkák.

2020. máj. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%
44-es mert ez a gyerek már 8 évesen telibe szarja az anyja kéréseit. Itt bukott meg a modern nevelés. Illetve nem nevelés. Be kell látni minden gyerek más. Nem mindenkinél fog ugyanaz működni. Ennél a gyereknél már nem fog. És hogy miért nem az apa alkalmazkodik? Hm. Mert ő akar normális embert nevelni a gyerekből. Anyukának eddig csak egy kis gyökeret sikerült 🤷🏼‍♀️
2020. máj. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%
Aztakuva, milyen gyereket nevelsz te, hogy 2 pofon is kellett már apától? Meg mi az, hogy segíteni kell rendet rakni neki? 8 évesen már önállóan mentem boltba, rendeztem az állatokat, ebédet melegítettem magamnak suli után, mert egyedül voltam otthon. Eszembe nem jutott volna kiprovokálni egy pofont a szüleimtől megcsináltam amit mondtak és nem azért, mert féltem tőlük hanem, mert tiszteltem őket és a mai napig is tisztelem. Plusz elég volt ha apám csak kicsi mélyebb hangon rámszól aztán mindjárt tudtam hol a helyem. Az ilyen anyák mint te nevelnek egy elkényeztetett nagy rakás szerencsétlenséget a fiúkból. A kedvencem, hogy nem jött dolgozni a munkatársam a héten, mert a 18 (!!!) éves fia ment érettségire és felügyelte, hogy rendbe, szépen felöltözve elmenjen. Miafa...? Egy felnőtt emberről beszélünk. Neveled meg a gyereked, mert életképtelen lesz.
2020. máj. 9. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

#44

Mennyit gondolkodtál hogy egy ilyen femináci szarságot ide hányj?

2020. máj. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!