Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan értessem meg a férjemme...

Hogyan értessem meg a férjemmel hogy ne üsse meg többet a gyereket?

Figyelt kérdés
Most 8 éves a kisfiúnk,elég hisztis és szemtelen,de ez ebben a korban normális. Múltkor kapott egy figyelmeztetőt az iskolában mert elvileg lecigányozta az egyik gyereket. Az osztályfőnök behívatott minket hogy ezt kitől tanulta a gyerek,meg hogy ez milyen csúnya dolog. Mi nem beszélünk otthon csúnyán és nem is cigányozunk. Tényleg nem tudom honnan tanulhatta. De az a lényeg hogy a férjem otthon levert egyet a gyereknek hogy miért mond ilyeneket. Ezen persze összevesztünk mert nem ez a helyes nevelési módszer. Pár napja pedig férjem mondta hogy rakjon rendet a szobájaban mire a kisfiam mondta hogy nem. Mondtam hogy én majd rendet rakok vele de a férjem csak azt mondta hogy egydül kell neki rendet rakni. Persze a fiam elég durván visszafeleselt mire a férjem ismét megütötte. Ezen most már tényleg nagyon kiakadtam,meg is mondtam neki hogy ha mégegyszer megüti költözök a gyerekkel. De szeretem a férjem és nem szeretnék költözni sem. Mit tegyek hogy mégegyszer ne üsse meg? Már beszéltem vele erről,de ő meg sem hallja. Azt mondta ettől még nem lesz semmi baja a gyereknek. Mégis hogyan vegyem rá hogy többet ne üsse meg?

2020. márc. 4. 16:41
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagyok híve a verésnek, de amit te csinálsz, az csődöt mondott, úgy tűnik. A férjed azt mondja, pakoljon össze, erre te inkább megcsinálnád helyette??? Csodás.
2020. márc. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
93%

Nem, nem normális ez ebben a lorban (sem).

Az meg soha nem vezet jóra, ha a szülők széthúznak a nevelés terén. A gyerek megneszeli, és vérszemet kap.

2020. márc. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
8%
Pedig ha agresszív a férjed a gyerekkel, akkor el kell hagynod, akármennyire is szereted. Tartsd be az ígéretedet. Még egyszer kezet emel a gyerekre, eltűntök az életéből. Te vagy az anyja, a Te dolgod megvédeni. Ha kell, akár a saját apjától is.
2020. márc. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
18%

Nem az ugrott be, hogy vicces lett volna, ha a pofon után a gyerek felkiált, hogy dikmá, mi is cigányok vagyunk!


A gyerek nem is biztos, hogy felfogja milyen kegyetlen dolog a rasszizmus, már, ha egyáltalán hallott róla, szerintem csak csúnyát akart mondani, biztosan nem gondolta àt.


Pont a napokban mondta az én gyerekem is, hogy cigány, nem tudom hol tanulta, én nem ejtek ki ilyesmit, ráadásul fehér településen lakunk, meg is kérdezte, hogy mit jelent, a macskára mondta dühből. Talán a jó magyar rasszista-szadista-buta népmesékből hozhatta, vagy az oviból.


Én is mennék gyerekestül már most. Meg sem hallgat téged a párod, elereszti a fülemellett, nem akarja megbeszélni és hàt erőszakos. A következő, hogy te kapsz egyet, ha megérdemled, mert nem vagy elég jó feleség.


Tényleg meg kellene beszélnetek, mert frusztrálja, hogy te előtte bevéded a gyereket, aláásod a hatalmát(ami amúgy közös és egyenlő), szerintem ezért ütötte meg a gyereket. Ha eddig kibírta, pedig volt dackorszak, akkor biztos normális, csak az elmúlt időszakban lecsúszott, fel kell ràntani a normális erőszakmentes szintre, ahol korábban volt.


8 évesen a csúnya szó tanulás normális, a nem akarok rendet rakni pedig felnőttként is az néha. Ha többségben van a szófogadás, nincs gond.


Menjetek terápiára, én szólnék, hogy vanegbeszéljük ketten, vagy terápián szakemberrel, vagy megyünk a gyerekkel.

2020. márc. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
15%
Úgy, hogy érezteted vele a tettei következményeit, és valóban elköltözöl, ha tényleg újra megteszi.
2020. márc. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
98%
A legrosszabbra amit tehetsz, hogy a gyerek előtt mondasz ellent a férjednek. Baromi nagy baj, ha azt látja, hogy ki lehet játszani titeket és nincs semminek sem következménye. Nagyon elrontottátok ezt a gyereket. Ideje tenni valamit.
2020. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
96%

A 6 évesem egyedül pakol rendet a szobájában, nem gondolom, hogy egy 8 éves ne tudná ugyanezt. Neveletlen a gyerek, és te pedig lerombolod a férjed tekintélyét a gyerek előtt azzal, hogy vitázol, hogy ne üsse meg.

Ne babusgasd, neveld! Megérdemelte a pofont még akkor is, ha nem vagyok gyerekverés hive

..

2020. márc. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
95%
Neveletlen a gyereked nagyon és férjed ha nem is jól csinálta de legalább megpróbálta nevelni amit láthatóan neked nem sikerült ,legközelebb ha ilyen csúnyán viselkedik akkor komolyan elbeszélgetett vele vagy férjed komolyan azt értem hogy érezd hangotokból viselkedésetekböl hogy itt baj van ,és találjátok ki neki büntetést.
2020. márc. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
95%

Ja és nem természetes ahogy viselkedik fiad már most ennyi idősen

Az én 3 gyerekem egy sem volt ilyen neveletlen és most sem azok ,senkivel.

2020. márc. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
96%

Hát szívem, a férjednek van igaza. Mondjuk jobb lett volna, ha már 3 évesen nem hagyja csak rád a nevelést, akkor talán nem jut idáig a helyzet. Mert amit írsz, abból az jön le, hogy eddig nevelve nem volt.

Mi az, hogy egy 8 éves "persze a fiam elég durván viisszafeleselt" mi az, hogy PERSZE???? Ezen kéne elgondolkodni... neked!!! Mert ezt egyértelműen te b@ctad el

2020. márc. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!