Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan értessem meg a férjemme...

Hogyan értessem meg a férjemmel hogy ne üsse meg többet a gyereket?

Figyelt kérdés
Most 8 éves a kisfiúnk,elég hisztis és szemtelen,de ez ebben a korban normális. Múltkor kapott egy figyelmeztetőt az iskolában mert elvileg lecigányozta az egyik gyereket. Az osztályfőnök behívatott minket hogy ezt kitől tanulta a gyerek,meg hogy ez milyen csúnya dolog. Mi nem beszélünk otthon csúnyán és nem is cigányozunk. Tényleg nem tudom honnan tanulhatta. De az a lényeg hogy a férjem otthon levert egyet a gyereknek hogy miért mond ilyeneket. Ezen persze összevesztünk mert nem ez a helyes nevelési módszer. Pár napja pedig férjem mondta hogy rakjon rendet a szobájaban mire a kisfiam mondta hogy nem. Mondtam hogy én majd rendet rakok vele de a férjem csak azt mondta hogy egydül kell neki rendet rakni. Persze a fiam elég durván visszafeleselt mire a férjem ismét megütötte. Ezen most már tényleg nagyon kiakadtam,meg is mondtam neki hogy ha mégegyszer megüti költözök a gyerekkel. De szeretem a férjem és nem szeretnék költözni sem. Mit tegyek hogy mégegyszer ne üsse meg? Már beszéltem vele erről,de ő meg sem hallja. Azt mondta ettől még nem lesz semmi baja a gyereknek. Mégis hogyan vegyem rá hogy többet ne üsse meg?

2020. márc. 4. 16:41
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
90%
Az, hogy megpofozta, nem jó nevelési módszer. De ezt már régen elrontottátok, eddig se volt megnevelve. Ettől függetlenül a férjednek adok igazat. Ki nevel kit? Te a gyereket vagy ő téged?
2020. márc. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
89%

Jól tette a férjed.


"Most 8 éves a kisfiúnk,elég hisztis és szemtelen,de ez ebben a korban normális."

Nem, nem normális. Ebben a korban lehet aktív, pörgős, de egy 8 éves még korából fakadóan alapvetőn normakövető. Tehát (nyilván a rosszabb napoktól eltekintve) szeret a tanárai, szülei kedvében járni, tiszteli a felnőtteket. Még számít nekik, hogy mit gondolnak a szülei, tanárai. A feleselés, szemtelenkedés, "leszarom ki mit gondol és mond" mentalitás inkább kamaszkorban "normális".


"Az osztályfőnök behívatott minket hogy ezt kitől tanulta a gyerek,meg hogy ez milyen csúnya dolog."

Már itt elgondolkodnék, hogy hol rontottam el. Nem azon, hogy hol tanult cigányozni a gyerek - kvázi bárhol tanulhatta, hanem hogy miért van folyamatosan olyan szintű gond vele az iskolában, hogy behívnak. Elszégyellném magam...

"Persze a fiam elég durván visszafeleselt mire a férjem ismét megütötte."

Jól tette. Pofon és pofon is között is van különbség. Van, amikor indokolt. Tudja már az a kölyök, hogy hol van a helye és kivel beszél... Ez nem ugyanaz, mintha azért kapja, mert rossz jegyet hozott haza.

"Ezen most már tényleg nagyon kiakadtam,meg is mondtam neki hogy ha mégegyszer megüti költözök a gyerekkel."

"Remélem" ezt is a gyerek előtt mondtad. Ha igen, akkor ennél már kevesebb kártékonyabb dolgot tehetsz, minthogy a gyerek szemét az apjával, de te végső soron mégis a gyereket véded az apjával szemben...

Kamasz lesz, a végén még te fogsz félni tőle. Most kell elkapni, ha szeretnétek, hogy vigye is valamire az életben. Kamasz korára csak romlani fog, ilyen viselkedéssel normális iskolából kicsapják, rossz iskolában meg összekerül nála még jobban lecsúszott fiatalokkal és elindul a lejtőn. És ti már rég nem fogjátok tudni megállítani.

2020. márc. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:
Ja hogy még a férjemnek adtok igazat hogy veri a gyereket. Azt hittem ennél segítőkészebbek az emberek. És nem nem csak egy pofon volt mert még nekem is fájt akkorát ütött. A gyerek meg 10 percig sírt és utána sem mert kijönni a szobájából.
2020. márc. 5. 15:22
 34/47 anonim ***** válasza:
79%

Milyen segítőkészségét vártál? Van egy gyökér gyereked, akit nem nevelték meg. Visszapofázik nektek és te a ferjedet akarod elhagyni. Segítsünk csomagolni? Persze aki annyira gyenge, hogy egy 8 éves is fölötte áll a ranglétrán lehet nem képes egyedül kiejteni a száján: Józsi meg egyszer megütök a gyereket, költözöm.

De elárulom, neked baromi nagy szükséged van most a ferjedre, mert a gyereked sz.ik a fejedre. És ennek nem lesz jó vége.

2020. márc. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
27%
Kicsit rossz a magaviselete,de kifogja idővel nőni :)
2020. márc. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
85%

mire szåmitotál hogy neked adunk igazat mikor a gyereked neveletlen,tiszteletlen? håt nem ,az hogy 10 percig sírt a gyerek pofon milyatt nem nagy dolog legalåbb eszėbe jut måskor hogy kivel hogy beszėlünk .

bår pofon helyett,elėg lett volna jol erėlyesen rå kiabålni .

2020. márc. 6. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
85%
Sírjon. Legalább lesz mire emlékeznie a következő bunkósága előtt.
2020. márc. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
78%

8 éves gyerek normalis esetben szót fogad, ha az apja azt kéri, rakjon rendet a szobajaban.

10 percig sírt, na és?

Nem mert kijönni? Mert biztosan ő maga is érezte, hogy elvetette a sulykot. Abban a 10 perc bőgési időben rendet rkhatott volna a szobájában, ha már amúgy sem mert kijönni...

2020. márc. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező, pedig én pl segítőkész voltam (2. válaszoló vagyok). A férjed viselkedése nem helyes, de egyik esetben sem ok nélkül bűntette a gyereket. 8 éves, már nem totyogó, hogy hisztis legyen, és ha most szemtelen, mi lesz 14-16 évesen? Szóval igenis változtatni kell a nevelési módszereiteken. Nem, nem verni kell. Kérjetek tanácsot szakembertől. Helyi családsegítőt hívd fel.
2020. márc. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
92%
Ohhh gyerekek gondolom abban a 10 percben az anyja babusgatta. Különben 5 perc után abbahagyta volna. Én ki se engedtem volna a szobájából amíg a. Nincs rend, b. Bocsánatot nem ker az apjától. Aztán lehet arról beszélgetni, hogy apa is adott esetben gondolkozzon el másik nevelési módszerekben.
2020. márc. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!