Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves, és egyetlen éjszakát...

5 éves, és egyetlen éjszakát sem alszunk át, normális?

Figyelt kérdés

Kisbaba kora óta borzasztó alvó, de most kezd betelni az a bizonyos pohár, hogy nincs egy éjszaka sem, amit felkelés nélkül átaludnánk.

Igen értelmes gyerek, megbeszéltük már sokszor a dolgot, próbáltuk a motivációs táblát ami kisebb korában bevált (20 szivecskéért jutalom), próbáltam a múlt hetekben büntetéssel (nincs elektronika,édesség - nem érdekli).

Most ott tartunk, hogy nem altatom el, hanem az apja, pedig velem imád elaludni, de ez se segít, élvezi ezt a szitut is. Tehát a szép szó, jutalmazás, büntetés nem használ.

Mondtam apjának, hogy próbáljuk meg mint a csecsemőknél az alvás tréning, hogy ha sír akkor majd visszaalszik, hogy tanulja meg elaltatni magát, de kb 5-10 percig bírtuk éjszaka hallgatni a sírást.

Mindig megígéri, hogy átalussza az éjszakát, nem sikerül.

A kiságy, nekünk felnőtteknek rohadt kényelmetlen, hogy mellette kell aludni, a mi ágyunkba se jobb a helyzet ha ő jön át, mert szétrugdos úgyszintén.

Így testvért se merünk bevállalni, mert elég egy nagy gyerekkel éjszakázni, de egyszerűen egyedül nem hajlandó visszaaludni. Mondjuk elaludni sem, de ez a része nem zavar, szeretek vele összebújni lefekvés előtt.

Mit tegyünk szerintetek, ez normális így?


2021. márc. 25. 13:33
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
53%

Az én gyerekem is minden éjszaka kel, óraműpontosan 12:30körül, és átjön. Rohadtul elegem van belőle. Van hangra aktiválódó lámpája, “fèl”(sötét, rémálom, egyedüllét este)


Ki nem tudom rugdosni az ágyból, mert sajnálom, de annyira átérzem. 6,5 éves, érti ő, nem direkt fél, de nagyon zavar, hogy nem tudja egyedül megoldani, évek óta ez van, kialvatlan vagyok, nyűgös, és ha épp átalussza az estét, màr pattan fel a szemem 12:30kor automatikusan és várom, mikor jön, hogy be tudjam takarni, akkor is, ha nem jön. Én odaférek mellé, nagy ágya van, de nem szeretek vele aludni.


Egyszerűen elegem van, szerintem még 2 évig ez lesz.

2021. márc. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
53%
Borzaszto alvo volt a nagyobbik gyerekem. Kapott rendes agyat, ferjemmel alszik egy szobaban, o tanitotta meg normalisanaludni, kapott elemlampat, vizet, zsepit az agya vegebe akaszthato tartoba, es meg lett neki mondva, hogy ne ebressze fel. En a masik szobaban alszom a kicsivel. Ha en is ott voltam, tobbszor ebresztett. 3-3,5 eves kora kozott 3-5x ebredt, 4,5 eves kora ota alszik igazan jol.
2021. márc. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező. Tehát megvan a megoldás csak NEKED nem felel meg. 🤷🏼‍♀️ Vesztek egy nagy agyat, tesztek rá leeses gatlot aztan cső. A gyerek néha áldozatokkal jár. Ha nektek nem ér meg annyit hogy melle feküdtök 10 percre amíg visszaalszik, amikor szerencsétlen nem érzi magat biztonságban, akkor no comment. Érdektelen innentől az egész beszélgetés. Szerintem azért a gyereknevelés és vállalás ennél jóval sokkal nagyobb áldozatokat is követel egyesektől és nekem mondjuk elsődleges lenne a gyerekem komfort érzete. Ne haragudj, tudom, hogy most idegesítő és ítélkező vagyok, de nem tudok más lenni. Elképzelem szegény 5 éves gyereket aki stresszel a betörőkön vagy a mumusokon vagy bármin, a szüleinek meg az a legnagyobb baja, hogy nem tudnak kényelmesen alukálni. Szegény gyerek...
2021. márc. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
36%

Utolsó, azt hiszed a félelme megszűnik ettől, és 5-10-50 ilyen alkalom után már nem fog felkelni? De qvára felkel 100/98szor akkor is, ha nyugtattad és mellette fekszel, míg visszaalszik este,6,5 évig(éngyerekem).


Nem szűnik meg a gond, csak a te ágyad helyett az övében köttök ki este.


Aki pedig hajnal 2kor negyedóra nyugtatgatás után nem alszik be ott helyben, annak elismerésem, de ha vissza is fekszel a saját ágyadba utána, akkor is keltélt már este!


Szóval mindenhogy szívás, izgalmas, fàrasztó nap után is kel az, aki olyan típus.


Az én gyerekem ágya mellesleg 3 fallal van körülvéve, direkt, hogy extra biztonságos legyen, illetve el is tudja takarni fügönnyel, beviheti a plüsseit, van macskánk, ami gyakran velealszik, aztán mégis. Egyszerűen ilyen kelő típus, ha jó alvó lenne nem lenne ideje fèlni este, mert nem lenne ébren!

2021. márc. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
65%
Eeertem tehát mivel nem múlik hagyjuk szenvedni. Nem gáz. Max pánik beteg lesz szerencsétlen. Hidd el aterzem mert mi is így kötünk ki sokszor, hogy egyikünk a gyerek mellett. Általában a ferjem mert en nem tudok a gyerek mellett aludni így ha en vagyok a soros akkor bizony visszaosonok vagy ot csempészem vissza attól függ épp melyik agyban kötöttünk ki. De akkor szerinted most mi a normális? Hagyjuk szenvedni? Hat marhára nem. Majd kinövi. A szülei vagyunk. Mikor megszületett, megígértem neki, hogy mindig számíthat ram. Nem fogom pont az éjszaka közepén magára hagyni ha fel. Most komolyan...
2021. márc. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
38%
25-össel értek egyet. Elhiszem, hogy kényelmetlen, én is jobban alszom, amikor a nagyobbik (5,5 éves) végigalussza az éjszakát az ágyában, és nem jön át, nincs a térde/könyöke az oldalamban stb. De ha megébred, akkor fél egyedül. Neki is van éjjeli fény meg minden, de akkor is fél. Nem mer egyedül elmenni pisilni, pedig direkt van a közlekedőben is éjjeli fény bedugva. Ez vab, majd kinövi, de nem fogom arra kényszeríteni, hogy egyedül rettegjen a szobájában az éjszaka közepén, szerintem ez egyszerűen kegyetlenség. Azért, hogy alukálhassak... Hát basszus, a gyerek néha jár áldozatokkal, ez van.
2021. márc. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
34%

Bogyó és Babóca A rossz álom c. része megvan?


Esetleg ha rajzolnátok valami számára kedves dolgot, ami vidám és megnyugtatja? Kirakhatnátok az ágya mellé, és beszéljétek meg, h a rajza (napocska, a család vagy bármi) vigyáz az álmára éjjel. Elôtte nézzétek meg együtt.

2021. márc. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 Derjaderja ***** válasza:
57%

15, 19, 25 válaszaival értek egyet. Arról a kommentelőről, aki arra szoktatja a gyereket, hogy rémalom után egyedül elaludjon, egy orvos baràtnőm jut eszembe, aki jelentős szakmai sikereket ért el, emellett magánemberként szorongas, önbizalomhiány miatt egész életében szenvedett.

Na ő mesél egy sztorit ahogy rémálomból ébredve rettegve kuporog a szülők ajtaja előtt, mert nem szabad zavarni őket.

Remélem az enyémek 18 évesen is szólnak,.ha szükségük van rám.

2021. márc. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
Leesesgatloval nemesne le a nagyobb agyrol, illetve en felcsavartam egy pokrocot, es kozenk tettem anno, ez jobban a helyen tartotta.
2021. márc. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
37%
22-es vagyok, mi megbeszeltuk, hogy milyen esetekben ebreszthet minket fel, es mikor nem. Amikor nem, azt a helyzetet megtanitottuk neki egyedul kezelni, ilyen a vizivas, betakarozas, vagy a pisiles, vagy ha felebred, de amugy minden oke. A tobbi esetben ebreszthet minket, lehet, hogy nekunk van szerencsenk, es kivetelesen ertelmes gyerekrol van szo, de en inkabb a ferjem kovetkezetes tanitasanak tulajdonitom. En elotte 3 eves koraig vele aludtam, 2-3 eves kora kozott atlag 6-8x ebredt, ha rajtam mult volna, meg szerintem mindig sokat ebresztene.
2021. márc. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!