Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves, és egyetlen éjszakát...

5 éves, és egyetlen éjszakát sem alszunk át, normális?

Figyelt kérdés

Kisbaba kora óta borzasztó alvó, de most kezd betelni az a bizonyos pohár, hogy nincs egy éjszaka sem, amit felkelés nélkül átaludnánk.

Igen értelmes gyerek, megbeszéltük már sokszor a dolgot, próbáltuk a motivációs táblát ami kisebb korában bevált (20 szivecskéért jutalom), próbáltam a múlt hetekben büntetéssel (nincs elektronika,édesség - nem érdekli).

Most ott tartunk, hogy nem altatom el, hanem az apja, pedig velem imád elaludni, de ez se segít, élvezi ezt a szitut is. Tehát a szép szó, jutalmazás, büntetés nem használ.

Mondtam apjának, hogy próbáljuk meg mint a csecsemőknél az alvás tréning, hogy ha sír akkor majd visszaalszik, hogy tanulja meg elaltatni magát, de kb 5-10 percig bírtuk éjszaka hallgatni a sírást.

Mindig megígéri, hogy átalussza az éjszakát, nem sikerül.

A kiságy, nekünk felnőtteknek rohadt kényelmetlen, hogy mellette kell aludni, a mi ágyunkba se jobb a helyzet ha ő jön át, mert szétrugdos úgyszintén.

Így testvért se merünk bevállalni, mert elég egy nagy gyerekkel éjszakázni, de egyszerűen egyedül nem hajlandó visszaaludni. Mondjuk elaludni sem, de ez a része nem zavar, szeretek vele összebújni lefekvés előtt.

Mit tegyünk szerintetek, ez normális így?


2021. márc. 25. 13:33
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
88%
Max. meg tudod tanítani, hogy ha felkel, ne keltsen fel, de ez 5 évesen még nem valószínű, hogy menni fog, talán egy év múlva. Idegrendszeri éretlenség, túlhallás is állhat a hátterében. Vagy simán az, ha délután már nem kellene aludnia és keveset van levegőn meg sok mesét néz.
2021. márc. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
83%
33 éves vagyok, de én is felébredek éjszaka inni/pisilni, vagy csak úgy megriadok. A lányom 5,5 éves, ő is majdnem minden éjjel felébred egyszer hasonló okokból, vagy mert rosszat álmodik, elmegyünk pisilni/kap inni, esetleg ha rosszat álmodott, bebújik közénk és alszunk tovább. A fiam 2 éves, ugyanez. Miért olyan nagy gond ez? Nem alszik vissza és órákig szórakoztat? Esetleg 10x kel éjjelente? Nem nagyon értem.
2021. márc. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
58%

5,5 évesem még mindig kel éjszaka.

Kicsivel több mint egy éve sikerült leszoktatni arról h átjöjjön (persze még most is megesik, de ritkán)

Kapott egy karácsonyfa ~gősort, azt az ajtóra akasztottam. Bevan készítve az ágya mellé víz, ha szomjas lenne.

Kinézett egy játékot. Mondtam ha este nem jön át megveszem.

Sikerült ezzel motiválni.

Hosszú folyamat volt ez az egész. Vannak visszaesések is. De most volt h rosszat álmodott, megbeszéltünk h ez csak álom. Biztonságban van itthon. Igyon, forduljon át a másik oldalára és aludjon.

Legközebb már csak reggel számololt be arról h volt egy rossz álma, de azt csinálta amit mondtam és sikerült visszaaludnia.

Nagyon büszke voltam rá, ő is magára. Sütöttem neki sütit amiért ilyen ügyes volt

2021. márc. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

Utolsó, örülök hogy nem egyedi eset a mienk.

Három évesen amúgy bevált a motivációs tábla, nem tudom miért képedtek el ezen, ha átaludta az éjszakát 20 szivecske után kapott ice'n go-t, vagy apróbb játékot például, de elkezdődött a szemptember és azóta nem aludtunk át egy éjszakát sem.

Amúgy nem sír, csak kiabál hogy anya/apa gyeree, aztán egyikünk átmegy, és ha melléfekszünk akkor alszik tovább, anélkül nem.

De mint írtam egy 90X200-as kiságy egy felnőttnek és egy kungfu bajnokot megszégyenítő 5 évesnek kicsi.

Gondolkoztam, hogy veszünk neki franciaágyat, de annyit forgolódik éjszaka, hogy ziher leesne róla, matracon meg nem szeretném altatni, nincs körbevéve a szobája szomszédokkal, elég hűvös így is.

Nappal nem alszik, és ovi nélkül, munka mellett nem mondom hogy fizikailag annyira lefáradna, vagy mentálisan. De mikor volt ovi, akkor sem aludta át az éjszakát, pedig ukidozni is jár.

Nem értem, hogy csodálkoztok hogy miért probléma ez nekünk. Házasok vagyunk, korán kelünk, együtt szeretnénk aludni, és nem egy kiságyba, és nem a gyerekkel a nagy ágyba. Hanem a férjemmel szeretnék aludni, végig egy éjszakát.

Amúgy persze, vannak félelmei a gyereknek, csak tegnap másfél órát beszélgettünk róla, betörőktől fél, de számtalanszor átbeszéltük, próbáltuk nyugtatni, hogy nincs mitől félnie.

Éjszakai kislámpát fel tudná kapcsolni éjszaka, de szerintem rögtön kiverné a fény az álmot a szeméből, plusz szerintem nem kéne hozzászoknia hogy éjjel játszon (könyvet nem nézegetne ahogy ismerem), erre nem szeretném rászoktatni.

Várok még tanácsokat.

2021. márc. 25. 14:32
 15/45 anonim ***** válasza:
66%

“ Mindig megígéri, hogy átalussza az éjszakát, nem sikerül”


Nekem az jött le, hogy már arra stresszel rá, hogy meg tud-e felelni nektek az alvással kapcsolatban.


A motivációs tábla is azért problémás, mert a gyerek nem tehet róla, hogy felébred éjszaka, és azt érzi, hogy ilyenkor csalódást okoz. Ez egy rajta kívülálló dolog, nem tudja tudatosan irányítani, ezért a jutalmazásnak sincs értelme.


Olyan dolgot ígértettek meg vele, amit egyszerûen nem tud irányítani, viszont ha megtörténik (felébred), azt érzi, hogy csalódtok benne (büntetés stb.) Erre pedig rástresszel, lehet jogy szorong is.


Szerintem simán csak le kellene venni a válláról ezt a megfeleléskényszert, ne érezze, hogy rosszat csinál, ha felébred. De ha az megnyugtat téged, beszélj gyerekpszichológussal. Szerintem más baja nincs neki egyébként.

2021. márc. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
19%

Hát én teljesen megertelek. Ő nem tud atmenni?


Mármint írod h ő kiabál, hogy menjetek.


És ha lenne fix éjjeli fény? Nálunk igaz csak 1,5 éves a lányom, de már érti hogy az a kis angyalka vigyáz rá. Meg is szokta simogatni :)


Egyebkent itt az a gond, hogy nem tud magatól visszaaludni, mert mindenki felebred éjszaka, nem tudom mit nem ért a többi kommentelő.

Senki nem várja h ne ebredjen fel, csak, hogy vissza tudjon magától aludni.


Amúgy tud erről a kisteso dologról? Lehet meghallotta és így próbál még több figyelmet kérni.

2021. márc. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
62%

Arról valóban nem tehet, és nem tudja irányítani, hogy felébred éjszaka, én is felébredek. Csak én nem keltek fel emiatt másokat... Egy 5 évesnek már nem kéne hogy gondot jelentsen, hogy átforduljon a másik oldalára és aludjon tovább. Esetleg igyon pár kortyot előtte, pisiljen egyet, akármi. A fiamnak ez már 4 évesen is ment, és nem hiszem, hogy mi lennénk hű de kivételesek.

Ismerős fia durván alvászavaros volt, de 5 évesen már ő is aludt éjjel.

2021. márc. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
86%

15 vagyok.


A gyerek felé akkor nem azt kellene kommunikálni, hogy ígérje meg, hogy átalussza az éjszakát.


Értem én hogy a szüleinek nem az ébredés a konkrét probléma, hanem hogy nem tud visszaaludni, de a gyerek mégis szorong ettôl az elvárástól, hiszen megbüntetik miatta.


És ez egy spirál. A szülô egyre feszültebb, a gyerek ettôl egyre jobban szorong, és bûntudata van. Hívja az anyját, mert nem tud visszaaludni, de közben azt érzi, hogy rosszat csinált.


Eszköze meg nincs hozzá, hogy ne ezt csinálja, hiszen a szülei csak annyit mondanak neki, hogy “ígérd meg, és akkor ez lesz, vagy ha nem, akkor meg bünti”.

2021. márc. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
87%

"Három évesen amúgy bevált a motivációs tábla, nem tudom miért képedtek el ezen, ha átaludta az éjszakát 20 szivecske után kapott ice'n go-t, vagy apróbb játékot például, de elkezdődött a szemptember és azóta nem aludtunk át egy éjszakát sem."


Ugye azt te se gondolod komolyan, hogy majd parancsszóra, meg matricáért alszik?

2021. márc. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
56%
Amúgy az én gyerekem pavoros volt. 2 eves koratol 6 eves koraig kb minden ejjel éjfél és 2 óra között az őrjöngésére keltem fel. Az őrjöngést szó szerint kell érteni, felugrott az ágyban és sikított. Őt fel kellett ébreszteni, aztán megnyugtatni, végül vissza altatni. Ez minimum egy órás történés volt alkalmanként. Kva fárasztó volt, pláne hogy én egyedülálló anyaként neveltem és másnap valahogy munkába is kellett mennem. Untam én is nagyon, de eszembe nem jutott volna matricát ígérgetni, meg megbüntetni. Nem szórakozásból csinálta.
2021. márc. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!