Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldjátok meg kocsi...

Hogy oldjátok meg kocsi nélkül a gyerekekkel való életet, reggeli-délutáni ingázást?

Figyelt kérdés

Egy megyeszékhely melletti településre költöztünk ki, tulajdonképpen nincs is messze a várostól, kb. 10-12 km tőlünk a belváros, de ami kocsival pár perc, az tömegközlekedéssel sajnos sokszor annyi.


Pl. mielőtt terhes lettem, reggel 8-ra jártam dolgozni, ehhez a 7 órás busszal kellett mennem, amihez előtte legalább 6.50-kor el kellett indulnom. És akkor nem kellett a településen a gyerekeket elvinni a bölcsibe, oviba beadni, eljutni onnan a buszmegállóba, stb.... Délután 4-kor végeztem, negyed 6-ra értem haza, mert csak így jött busz, plusz valamennyi séta haza.


Megjegyzem, mikor kiköltöztünk, elkezdtem csinálni a jogsit, de nem ment egyszerűen, majdnem 100 levezetett óra és 4 bukás után feladtam. Egszerűen nem ment, nem tudtam annyi mindenre figyelni, nem akarom túlmagyarázni, szerintem mindnyájunknak egyértelmű, hogy nem mindenkinek való jogosítvány, hát ez vagyok én.


Viszont sokat gondolkodom azon, mi lesz így velünk, ha lejár a gyed és vissza kell mennem dolgozni, hogy fogjuk megoldani. A férjem sem tudja mindennap hozni-vinni a gyerekeket. Én meg persze mondhatom, hogy negyed 7-re beviszem őket, de nem tudom, mikortól van egyáltalán nyitva és hogy mikor zárnak, mert én akkor negyed hatnál korábban elhozni sem tudnám őket.


És őszinte leszek, ha meg is csináltam volna egy jogsit, nem tudom, ilyen árak mellett beleférne-e még egy kocsit megvenni és tankolni, fenntartani. Itt amúgy mindenkinek 2 kocsija van felénk, ki is van mindenki, hogy nem tudják, miből fogják lecserélni a régi kocsijaikat...



2023. jan. 23. 19:23
1 2 3 4
 1/34 babyboom567 ***** válasza:
100%
Nálunk 7-kor nyit az ovi.
2023. jan. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 babyboom567 ***** válasza:
79%
Különben igazából majdnem mindegy,hol laktok. Megyeszékhelyen lakunk,az ovi 40-60 perc villamossal,és gyalog,onnan nekem haza kell jönni,mert itthon dolgozom,és délután érte,és vissza, szóval kocsi nélkül napi kb 3 óra minimum,hogy oviba viszem-hozom a gyereket.
2023. jan. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy, hogy belvárosban élünk, ovi 10 perc gyalog, suli 5, munkahelyem 10 biciklivel. Autóval nem is lenne értelme közlekedni, mert nincs parkolóhely.

Cserébe nincs kert és kicsi a lakás.

Valószínűleg tudnánk venni házat a lakás árából valamelyik környező kisvárosban (megyeszékhelyen lakunk), de nem érné meg az ingázás miatt.

2023. jan. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg neked helyben keresni munkát, vagy a gyereket beiratni egy a munkahelyedhez közelebbi oviba?
2023. jan. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Olyan helyre költöztünk, ahol gyalog közel a bölcsi, ovi, és a munkahely.


Neked azt javaslom, hogy munkahelyed közelében nézz ovit. Ha 8-ra jársz dolgozni, akkor 7:30-ra betudod vinni és elsétálsz/buszozol onnan melóba.

2023. jan. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
89%
Nekem sincs jogsim, mikor ötödjére megbuktam, abbahagytam, de ez még a gyerekek előtt volt. Ennek boldog tudatában úgy költöztünk ki az agglomerációba, hogy helyben 10 perc sétára van ovi-iskola-játszótér-orvos, ÉS BKK! Ugyanis a középiskolás gyereknek sem lesz jogsija, minden nap meg hordja a gimibe, akinek hét anyja van.
2023. jan. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
87%
A városba irasd be őket.
2023. jan. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
87%

Ket valasztas lehet:

Vagy keresel helyben munkat, vagy a munkahelyedhez kozeli oviba viszed a gyereket. Mindketto mukodokepes, de a gyereknek nyilvan jobb lenne ha nem kene amiatt koran kelnie mert 1 orat kell utaznotok reggel.


Amikor mi agglomeracioba koltoztunk pestrol, a gyerekek ovisok voltak es fo szempont volt a hazvasarlasnal hogy olyan helyen legyen ahonnan kocsi nelkul, gyalog is elerheto minden. (En vezetek, van kulon kocsim, de arra is gondolni kell hogy a gyerekeket nem akarom eletuk vegeig hurcolni az iskolaba csak azert, mert az messze van/nem elerheto gyalog). 1 km-re van a suli, 15 perc seta max. De reggel mikor en is sietek a munkahelyre (pesten van) akkor mindenkinek kenyelmesebb h autozunk.

2023. jan. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Én elöbb jogsit szereztem csak utána mertem messzebb költözni. De igazábol a ha budapest egyik felén laksz és a másikba dolgozol az is cumi simán van egy óra másfél bkv. Na de azt akartam kihozni, hogy nem véletlen panaszkodnak az anyukák, hogy nehéz vissza állni dolgozni. Én valószínű csak 6 órába fogok tudni visszamenni dolgozni mert a férjem se hozni, se vinni nem tudja a gyerekeket. Vagy munkát kell váltanod ami közelebb van vagy olyan ovi kell ami a munkahelyedhez van közel.
2023. jan. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Itt nincs semmi munkahely helyben, ez egy alvóváros, a vidéki megyeszékhelyek jellemzően olyanok, hogy a környező településeken csak laknak az emberek, de dolgozni mindenki bejár a városba.


Őszintén megmondom, azt se tudom, visszavesznek-e a munkahelyemre majd, hiszen más már betanult helyettem, ez nem több száz fős cég. Azon is gondolkodtam, hogy a város felénk közelebb eső részén keresek munkát, de nah, ez nem Budapest, nincs rengeteg munka, pláne nem olyan, ami 8-4-ig tartana, hogy összeegyeztethető lenne az ovival (pedig van OKJ és diplomás végzettségem is, nyelvet is beszélek). Azt se tudom, felvennék-e városi oviba, hiszen ott azok élveznek előnyt, akik területileg odatartoznak.


Szóval sok bennem a kérdés, mit lehetne csinálni. Azon is elgondolkodtam, talán kár volt "kiköltözni" de közben az az igazság, hogy ha városon belül é az egyik végében laknék, de a másik végén kapnék melót, akkor oda megint legalább lét busszal kellene menni, szóval elörébb tényleg nem lennék.


Hihetetlen számomra, hogy lassan 2 autó nélkül kvázi nem lehet létezni, pedig nem is messze költöztünk, ez az első település a város mellett, nem tudom, mit csinálnak, akik 20-30 km-re laknak, havonta 200 ezret elköltenek kocsira. De brutál, hogy nem lehet emberi idő alatt bejutni sehova.

2023. jan. 23. 20:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!