Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldjátok meg kocsi...

Hogy oldjátok meg kocsi nélkül a gyerekekkel való életet, reggeli-délutáni ingázást?

Figyelt kérdés

Egy megyeszékhely melletti településre költöztünk ki, tulajdonképpen nincs is messze a várostól, kb. 10-12 km tőlünk a belváros, de ami kocsival pár perc, az tömegközlekedéssel sajnos sokszor annyi.


Pl. mielőtt terhes lettem, reggel 8-ra jártam dolgozni, ehhez a 7 órás busszal kellett mennem, amihez előtte legalább 6.50-kor el kellett indulnom. És akkor nem kellett a településen a gyerekeket elvinni a bölcsibe, oviba beadni, eljutni onnan a buszmegállóba, stb.... Délután 4-kor végeztem, negyed 6-ra értem haza, mert csak így jött busz, plusz valamennyi séta haza.


Megjegyzem, mikor kiköltöztünk, elkezdtem csinálni a jogsit, de nem ment egyszerűen, majdnem 100 levezetett óra és 4 bukás után feladtam. Egszerűen nem ment, nem tudtam annyi mindenre figyelni, nem akarom túlmagyarázni, szerintem mindnyájunknak egyértelmű, hogy nem mindenkinek való jogosítvány, hát ez vagyok én.


Viszont sokat gondolkodom azon, mi lesz így velünk, ha lejár a gyed és vissza kell mennem dolgozni, hogy fogjuk megoldani. A férjem sem tudja mindennap hozni-vinni a gyerekeket. Én meg persze mondhatom, hogy negyed 7-re beviszem őket, de nem tudom, mikortól van egyáltalán nyitva és hogy mikor zárnak, mert én akkor negyed hatnál korábban elhozni sem tudnám őket.


És őszinte leszek, ha meg is csináltam volna egy jogsit, nem tudom, ilyen árak mellett beleférne-e még egy kocsit megvenni és tankolni, fenntartani. Itt amúgy mindenkinek 2 kocsija van felénk, ki is van mindenki, hogy nem tudják, miből fogják lecserélni a régi kocsijaikat...



2023. jan. 23. 19:23
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
89%

Hát ez így ebben a formában gáz.

Negyed 7-re vinnéd be őket, ahhoz mikor kéne kelniük, 5-kor? Aztán lenne este fél 6, mire hazaérnek?

Férjed hol van a képből? Oké, hogy vinni és hozni is nem tudja őket minden nap, ez érthető. De ha pl. reggel 6-ra megy dolgozni, akkor miért nem tudja őket délután emberi időben elhozni? Ha meg mondjuk délutánra megy, akkor miért nem tudja 8-ra bevinni őket, pláne, hogy (gondolom) nála van az autó?

Csak mondom, hogy nálunk (megyeszékhely, nem egy 1000 fős zsákfalu) 16:30-kor zár a lányom bölcsije, a majdani ovija és a fiam iskolája is. Esélyem se lenne elhozni őket, 8-tól 16:30-ig dolgozom. Ezért én viszem őket reggel, és a férjem hozza őket haza, mert ő meg reggelesbe jár. Olyan opció nem volt, hogy ő egyiket se, én meg oldjam meg mindkettőt. Simán lehet, hogy nincs is addig nyitva a bölcsi/ovi, hogy oda tudj érni...

Szóval igen, vagy munkahelyváltás és keress ott helyben, vagy írasd őket a mostani munkahelyed közelébe. Illetve harmadik opció, hogy brutális mértékben erőt veszel magadon, és valahogy mégiscsak összehozod azt a jogsit, mert neked egy autó ebben a helyzetben megváltás lenne. Nem kell milliókba kerülnie, guruljon, vigyen el A-ból B-be, az éppen elég.

2023. jan. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
80%

Lehet létezni, csak megterhelő. Szóval a kérdésedre a válasz, hogy úgy oldjuk meg, hogy két autónk van. Mellesleg ez nálunk egy kényelmes megoldás, mert a férjem (mérnök ugyan, de) sokszor jár busszal, 10 perc séta, 10 perc buszozás, 5 perc séta a munkahelye. Élvezi a sétát. :D Akkor megy autóval, ha tudjuk, hogy aznap neki kell vinnie, vagy hoznia a lányunkat.

Egyébként szintén olyan településen, illetve településrészen élünk, ahol nincs semmi. Illetve a központ negyedóra séta, de nincs járda, keskenyek az utak, sok az idióta, így nem egy életbiztosítás és a központban van minden.

Mi ezt mérlegeltük és úgy vállaltuk, hogy belekalkuláltuk, hogy kell majd mégegy autó, ha a gyerek közösségbe kerül. Ha erre nem lett volna lehetőségünk, akkor maradunk a hátsónkon a mindenhez közel lévő lakásunkban. Biztos ciki hogy kimondom, de mi kényelmesebb emberek vagyunk annál, mintsemhogy napi 2-3 órát elb*sszunk az életünkből ide-oda buszozásra. Nem a buszon van a hangsúly, hanem az időn.

Azt tehetitek, hogy a férjed hozza viszi általában és ha nagyon kell, akkor ugrasz be a helyére te és azt a napot beáldozod a tömegközlekedés oltárán.

2023. jan. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Azt gondolom, ha 100 óra alatt nem sikerült, akkor nem is fog.... Nem is akarok én lenni az, aki elüti más gyerekét a zebrán, mert egy jó napján átment a vizsgán, miközben nem tud vezetni. Nekem is nehéz volt beismerni, de be kellett.


Illetve, most újra kellene kezdeni az egészet, most csak egy jogsi 5-700 ezer már, és kocsi még mindig nincs.


Illetve, mint mondtam, van, hogy a férjem el tudja hozni, de nem mindennap, vegyesen vannak rövid és hosszú napok, a hosszú napon pl. Fél 8-tól fél 6-ig dolgozik.

2023. jan. 23. 21:02
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

"de dolgozni mindenki bejár a városba"


Akkor csatlakozol valakihez, aki bejár, és felezitek a benzinköltséget. Így elég beadni őket az oviba 7:30-kor, vagy mielőtt a másik személy indul.

2023. jan. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Inkább olyanhoz kéne csatlakoznia, aki ugyanakkor jár haza ugyanoda, mint ő. Mert a férj ezek szerint fél 8-ra jár dolgozni, tehát elvinni minden nap el tudjaa gyerekeket, inkább az a gond, hogy a kérdező hiába végez 4-kor, csak negyed 6-ra érne oda értük.
2023. jan. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Még úgy is meg kell osztanunk a férjemmel a gyerekek elvitelét-elhozatalát, hogy 7:30-tól 16-ig dolgozom és 10 percre vagyok az ovitól, iskolától. Ő 5 percre.

Miért?

Mert a nagyot 4-kor kirakják a suliból (elsős), a kicsi pedig utolsó, ha fél 5 előtt érkezek.

Nem kell kocsi, mert úgy költöztünk, de el se tudom képzelni hogy hogy csinálják azok, akik vidékről hordják be a gyereket (megyei város, nekünk nem az a vidék, ami Bp-nek).

2023. jan. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Budapest agglomerációjában élünk, nem járunk be Budapestre. Mi nem tudnánk megoldani két autó nélkül, de hát mi választottuk ezt az életformát. Én 25 km-re dolgozom a lakóhelyünktől, a férjem 10-re. Oda jár oviba a lányunk, ahol a férjem dolgozik. Mindkettőnknek 7-kor kezdődik a munkaideje, de nekem 4-ig tart, neki 15:30-ig. Nálam rugalmasak a reggeli bemenetellel, így kicsit később megyek be és kicsit később is jövök el, vagyis a gyereket én viszem oviba és a férjem hozza el minden áldott nap. Nem tudnánk megoldani egy személyben.

Érdemes lenne egy környéken munkát és ovit találnotok, így tudnátok együtt mozogni. Viszitek együtt a gyerekeket, majd amikor neki hosszú napjai vannak, akkor te hazabuszozol a gyerekekkel és kész. Össze kell logisztikázni hogy lesz nektek a legkényelmesebb.

Mi pl. azért választottuk ovinak a férjem munkahelyéhez közel esőt, mert nekem is útbaesik, a férjemnek meg konkrétan 5 perc. Bármi van, át tud sétálni, illetve odafelé én egy picit később rakom le, mintha a mi településünkön lenne és picit előbb is tudjuk délután felvenni. Ennyi volt a mérlegelési elv. :)

2023. jan. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Az is megoldás, hogy egy ovistárs szülője elhozza a te gyerekedet, és vigyáz rá, amíg haza nem értek, egy bizonyos összegért cserébe. Vagy egy GYES-en lévő anyuka, vagy egy fitt nyugdíjas.
2023. jan. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

110 óra után mertem csak elmenni vizsgázni, és végig azt mantráztam h muszáj h nekem is sikerüljön, én is meg tudom tanulni. Azóta megy, hogy nincs mellettem az idegbeteg oktató. Több éve vezetek napi szinten.


Kár volt elengedned és kár h nem bíztál magadban.

2023. jan. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Lehet létezni nemhogy kettő, de egyetlen autó nélkül is, csak nem úgy, hogy direkt másik településre költöztök, mint ahol dolgoztok.

Mi pl. nem költöztünk egyik megyeszékhely mellé sem, hanem maradtunk bent a városban. Mindkettőnknek csúcsidőben 10 percenként jár a busza, amivel munkába megy. Az óvoda 3 percre, az iskola 5 percre van.

2023. jan. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!