Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldjátok meg kocsi...

Hogy oldjátok meg kocsi nélkül a gyerekekkel való életet, reggeli-délutáni ingázást?

Figyelt kérdés

Egy megyeszékhely melletti településre költöztünk ki, tulajdonképpen nincs is messze a várostól, kb. 10-12 km tőlünk a belváros, de ami kocsival pár perc, az tömegközlekedéssel sajnos sokszor annyi.


Pl. mielőtt terhes lettem, reggel 8-ra jártam dolgozni, ehhez a 7 órás busszal kellett mennem, amihez előtte legalább 6.50-kor el kellett indulnom. És akkor nem kellett a településen a gyerekeket elvinni a bölcsibe, oviba beadni, eljutni onnan a buszmegállóba, stb.... Délután 4-kor végeztem, negyed 6-ra értem haza, mert csak így jött busz, plusz valamennyi séta haza.


Megjegyzem, mikor kiköltöztünk, elkezdtem csinálni a jogsit, de nem ment egyszerűen, majdnem 100 levezetett óra és 4 bukás után feladtam. Egszerűen nem ment, nem tudtam annyi mindenre figyelni, nem akarom túlmagyarázni, szerintem mindnyájunknak egyértelmű, hogy nem mindenkinek való jogosítvány, hát ez vagyok én.


Viszont sokat gondolkodom azon, mi lesz így velünk, ha lejár a gyed és vissza kell mennem dolgozni, hogy fogjuk megoldani. A férjem sem tudja mindennap hozni-vinni a gyerekeket. Én meg persze mondhatom, hogy negyed 7-re beviszem őket, de nem tudom, mikortól van egyáltalán nyitva és hogy mikor zárnak, mert én akkor negyed hatnál korábban elhozni sem tudnám őket.


És őszinte leszek, ha meg is csináltam volna egy jogsit, nem tudom, ilyen árak mellett beleférne-e még egy kocsit megvenni és tankolni, fenntartani. Itt amúgy mindenkinek 2 kocsija van felénk, ki is van mindenki, hogy nem tudják, miből fogják lecserélni a régi kocsijaikat...



2023. jan. 23. 19:23
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
16%

Hát,isten hozott a kertvárosi anyukák életében. 6 éve keresek részmunkaidős munkát, sikertelenül. Saját vállalkozásom van, marad kb havi 30 ezer ft adófizetés és telefonszámla befizetés után. Egyetlen lehetőségem az lenne,ha elmennék árufeltöltőnek a helyi boltba, azt köszi nem. A városba is jártam egy időben takarítani (felsőfokú nyelvvizsgák,10 ev munkatapasztalat, 2 szakma..),mert ez volt az egyetlen részmunkaidős lehetőség...de azt meg fizikailag nem bírtam egy idő után. Voltam home office ügyfélszolgálaton is,a leg megalázóbb munka havi 140 ezerért. Túl vagyok vagy száz interjún és ugyanennyi idegösszeroppanáson. Volt,hogy felvettek egy helyre, könyörögtem,hogy 8 óra helyett 7 óra legyen csak a munkaidő, beígértem hogy dolgozom hétvégén is,ha kell,bármit,csak a gyerekért érjek oda 5 előtt...nem engedték. Az összes közeli céghez beadtam az önéletrajzomat, senki sem válaszolt.

Az oviba persze vihetném 6ra és elhozhatnám este 6kor, de akkor milyen gyerekkora lenne? Így sem különösebben szeret járni. A férjem miatt úgy-ahogy megtehetjük ezt a rendszert,de azért én is szeretnék hozzátenni a családi kasszához. A gyereket kínzás lenne a városba buszoztatni, reggel semmi ülőhely nincs és néha a bordáimat összenyomja a tömeg.

Ez az egész soha nem fog megváltozni,amíg nem lesznek anyukabarát munkahelyek....azaz még pár évtized.

2023. jan. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
26%
21-es, és az ajánlott opciókra (máshoz utasként betársulni, vagy másik anyukát megkérni, hogy vigye haza) milyen kifogásaid vannak? Én is rendszeresen elhoztam 2 másik kislányt is az oviból, iskolából, cserébe ők is kisegítettek, ha én dolgoztam későbbig. Ha ez a kertvárosi anyukák élete, akkor biztos sokan vannak, akik szívesen bevállalnák némi pénzért, ha már úgyis otthon ülnek 5-6 éve.
2023. jan. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Biciklivel
2023. jan. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi az,hogy HA te dolgozol későbbig? Akkor az már nem fix teljes munkaidős állás. Ha én ebben dolgoznék,6 előtt nem érnék haza. Minden nap nem fogom másra bízni a gyerekemet.
2023. jan. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
84%

Mi is igy vagyunk, megyeszekhely melle koltoztunk ki, 12 km, ferjem elviszi a nagyot suliba, en a kicsit berakom a helyi oviba felugrok a buszra 25 perc max,munkahelyemhez kozel tesz le a tavolsagi. Haza meg egyutt megyunk a varosbol vissza.

En is most kezdem a jogsit 39 evesen. Fosul megy 😆 a valto,kuplung,szokasos. Akresz vizsgam hibatlan lett! De en aztan nem adom fel, olyan hulyeknek van jogsija, eleg erre gondolni es megjon a batorsagom. Tenyleg 8 altalanos kell hozza,nem diploma. Azt kell fejleszteni, hogy tobbfele figyelj. Ezt kell megszoknki, en meg nezem a valtot,meg gondolkodom a kuplungon,mikor hogy kene,igy a kozlekedesre nem tudok figyelni. Mondjuk agyonvagnam aki a rutinpalyat megszuntette,de ha begyakorlom a valtast kuplungot ,akkor mar fogok tudni figyelni a forgalomra is, addig meg figyel az oktato.🤷 Kocsi nelkul hosszu tavon nem nagyon megoldhato az elet videkrol. Mi lesz ha kiesik a ferjed? Lerobban. En ezen szorongok. Barmi lehet..gerincserv pld,mutet. Akkor mar kettor kell megoldani egyedul+neked is bejutni. Kar volt feladni a vezetest. Automata valtoval sem probalkoztal?

2023. jan. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Nem a váltóval meg hasonlóval volt problémám, hanem a helyzetek felismerésével, reagálással, képes voltam 100 óra után is a buszsávba befordulni, nem tudom, miért, nem tudom megmagyarázni.


Egyszerűen nem tudtam a forgalmi helyzetekben cselekedni, nem ment ilyen szinten a többfelé figyelés. És azért 100 óra anyagilag is brutál volt, akkor azt mondtam, én nem tudok erre több pénzt rászánni.


Ha a te gyereked ütném el, akkor is azt tanácsolnád, ne adjam fel? Érted. Muszáj volt elfogadnom, ezen nem tudok már mit magyarázni, a vezetéshez is kellenek bizonyos képességek.

2023. jan. 24. 16:26
 27/34 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező,szóról-szóra ugyanez vagyok vezetésben sajnos,aterzem.
2023. jan. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
74%

Nekem se jött össze a jogsi, rettegtem is minden vezetés előtt, pánikoltam, sírtam előtte utána. Nem hiszem hogy mindenkinek való a vezetés.


Ennek ellenére még egyszer megpróbálom felnőtt fejjel (amikor próbáltam 17 voltam.

2023. jan. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
46%
Hat nem tudom, gyakorlas kerdese ,elvileg tanulhato. Nekem nincs opciom ,en nem fogok orokke buszozni. Addig megyek amig meg nem lesz, aztan betanult utakon kozlekedek max ,az utvonal is betanulhato. Olyan buta lannyal fekudtem a korhazban, kb pislogni tudott,kerdesre valaszolni nem ,es multkor lattam o is levizsgazott. Innentol en ugy erzem, nekem muszaj sikerulnie.
2023. jan. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Elhiszem,
2023. jan. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!