Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldjátok meg kocsi...

Hogy oldjátok meg kocsi nélkül a gyerekekkel való életet, reggeli-délutáni ingázást?

Figyelt kérdés

Egy megyeszékhely melletti településre költöztünk ki, tulajdonképpen nincs is messze a várostól, kb. 10-12 km tőlünk a belváros, de ami kocsival pár perc, az tömegközlekedéssel sajnos sokszor annyi.


Pl. mielőtt terhes lettem, reggel 8-ra jártam dolgozni, ehhez a 7 órás busszal kellett mennem, amihez előtte legalább 6.50-kor el kellett indulnom. És akkor nem kellett a településen a gyerekeket elvinni a bölcsibe, oviba beadni, eljutni onnan a buszmegállóba, stb.... Délután 4-kor végeztem, negyed 6-ra értem haza, mert csak így jött busz, plusz valamennyi séta haza.


Megjegyzem, mikor kiköltöztünk, elkezdtem csinálni a jogsit, de nem ment egyszerűen, majdnem 100 levezetett óra és 4 bukás után feladtam. Egszerűen nem ment, nem tudtam annyi mindenre figyelni, nem akarom túlmagyarázni, szerintem mindnyájunknak egyértelmű, hogy nem mindenkinek való jogosítvány, hát ez vagyok én.


Viszont sokat gondolkodom azon, mi lesz így velünk, ha lejár a gyed és vissza kell mennem dolgozni, hogy fogjuk megoldani. A férjem sem tudja mindennap hozni-vinni a gyerekeket. Én meg persze mondhatom, hogy negyed 7-re beviszem őket, de nem tudom, mikortól van egyáltalán nyitva és hogy mikor zárnak, mert én akkor negyed hatnál korábban elhozni sem tudnám őket.


És őszinte leszek, ha meg is csináltam volna egy jogsit, nem tudom, ilyen árak mellett beleférne-e még egy kocsit megvenni és tankolni, fenntartani. Itt amúgy mindenkinek 2 kocsija van felénk, ki is van mindenki, hogy nem tudják, miből fogják lecserélni a régi kocsijaikat...



2023. jan. 23. 19:23
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Hol tanultál vezetni és hol kellene vezetned?

Csak azért kérdezem, mert sokaknál látom, akik Budapesten tanulnak vezetni, hogy elengedik, mert ez a lehetetlen küldetés kategória. Ha egy kis városban próbálkozna, akkor pedig sikerülne. Gyakorlatot szerez, magabiztosságot, megtanulja felismerni a helyzeteket és utána már nagyvárosban is menni fog.

Én egy vidéki kisvárosban tanultam vezetni, évekig bennem volt, hogyha nagyváros táblát érünk, akkor átadom a mellettem ülőnek a lehetőséget. Aztán többször költöztem, több gyakorlatot szereztem és már Budapest belvárosa is megy gond nélkül, már inkább vidékre fura visszacseppenni. Szóval ez még egy járható út. Ezzel nem lesz holnaputánra jól használható jogsid, ha rendszeresen be kell menned egy nagyvárosba, de gyakorlat teszi a mestert.

Nem mellesleg az oktató sem mindegy. Sokan direkt úgy alakítják a szálakat, hogy minél több órát vegyél nála és még rá is tesznek egy lapáttal, hogy úgy érezd te erre nem vagy alkalmas.

2023. jan. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

Hiába mondjátok el még 5-ször, nekem nincs most megint 7-800 ezrem, hogy belekezdjek egy jogsiba és másik 1 millióm kocsit venni. Ez nem járható út jelenleg.


Nagyvárosban tanultam, és oktatót is váltottam az első bukás után, így sem ment. Nem tudom tovább ragozás azt, hogy nem ment.

2023. jan. 25. 11:33
 33/34 anonim ***** válasza:

Szerintem se kell ezt ragozni. Van, aki egyszerűen nem alkalmas rá. Én is ismerek ilyen embert a környezetemben. Nem is akart megtanulni sosem, és igaza is van.

Az egy másik kérdés, hogy akkor az életkörülményeket ehhez kéne igazítani.

Jelenleg a "két kocsi van és mindkét szülőnek jogosítványa van" életformához vannak igazítva a körülményeitek.

2023. jan. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Jó, hát ha nem, hát nem. Ötletelni azért csak lehet.

Viszont akkor én is azt mondom, hogy nem jól választottatok lakhelyet, vagyis nincs más opció, mint számolni a nehézségekkel és ebből kihozni a legjobbat, avagy két autó nélkül is élhető helyre költözni. Én inkább utóbbit választanám, minthogy órákat buszozzak gyerekestől minden áldott nap szakadó esőben és 40 fokban is.

2023. jan. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!