Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyümölcsnap az oviban?!...

Gyümölcsnap az oviban?! Kérték, hogy havonta 2x vigyünk gyümölcsöt. Naptárba kell írni, hogy mikor viszünk. De csak páran viszünk, mert a töbinek nincs pénze! Igazságos ez?

Figyelt kérdés

Fél oviscsoport vagy cigány vagy simán szegények. Legalábbis azt mondják, hogy az 500ft-os csoportpénz is gondot okoz nekik.

Megkértek, hogy havonta vigyünk tisztasági csomagot (3 e ft/hó), vigyünk színesceruzát, A/4-es papírt, ragasztót (3 e ft volt) és havonta 2x gyümölcsöt.

Vittünk is, de azt látom, hogy összesen 6 név szerepel a naptárban egész hónapra. Az elmúlt 2 hétben 2-en vittünk.

Nem tartom igazságosnak. Nem vagyunk gazdagok és nem tartom ezt így fairnak. Szóljak az óvónéninek emiatt vagy ti mit tennétek? Nem akarom más gyerekét etetni, elég a sajátjainkat.

Mit gondoltok erről?


2012. okt. 16. 12:06
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
84%

Nahát... ez pont olyan, mint nálunk a munkahelyi kockacukor. :o))) Négy hónapig, mindig hoztam egy dobozzal az emeletre a kávé melléa közös konyhába. Mert a kávé közös, fizetjük egy lánynak, és ő vesz, ha elfogyott. De cukrot nem vesz senki, arról nem volt szó. Így hát mindig én vettem, szó nélkül kiraktam az asztalra hét elején. El is fogyott. Négy hónap után aztán egyszer csak nem hoztam, figyeltem, mi történik. Tanakodás. Mondom, hogy hát így volt: eddig én hoztam, most talán majd más... Erre mit mond az egyik "magyar"? Hogy akkor mindenki hozzon magának, aztán dugdossa a fiókba... !!!???? Megettük a 16 doboz cukromat, ezentúl meg nincs közös, mindenki magának elássa a konyhakertbe és zúgba cukrozik? ... másképp: majd én otthon jól megetetem a gyerekemet gyülömccsel, nehogy mán más is abbú ögyön, vögyön magának az is! Hun élünk? Uramfia, le se tagadhatnánk a nemzeti sajátosságainkat.

:o)))

2012. okt. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:

Igen, pont így. Mikor megkérdezik, hogy lenne-e valami hozzászólás, vagy mikor feljön ez a téma, szólj, hogy neked ez és ez a problémád, és jó lenne ezen változtatni.

Nem kell veszekedni, csak felvetni. Feltételezem, a többiek is csatlakoznak majd, akik hasonlóan járnak mindig.

2012. okt. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:

Ja, bocsi, de ha meg nem kötelező, akkor miről is beszélünk?

Akkor minek viszel? Ha meg mégis vinni akarsz, akkor meg miért panaszkodsz? Ezek szerint ez a te döntésed...

2012. okt. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
100%

Mi a vihart kell venni 3000 ftos tisztaságcsomagba havonta? Nekem ezresből kijön. Színesekre, filcekre, zsírkrétára én is elköltöttem 2000-et év elején. Színezőket is szoktam nyomtatni sokat, illetve gyűjtök firkapapírt, aminek az egyik oldalára lehet még rajzolni. Csoportpénz 6000 egy évre.


Gyümölccsel kapcsolatban: nálunk mindig két gyümölcsfelelős van, az óvó nénik egy erre a célra rendszeresített táblára teszik ki a felelősök nevét, ha az előző adag elfogyott. Gondolom, nálunk is van, aki ennek ellenére nem visz, akkor az egész csoport nem kap gyümölcsöt... Nem tudom, ez-e a jobb, vagy ha a többi szülő viseli azt a terhet, amit mindenkinek egyformán kéne. Egy-két kiló almát azért megvennék, megvettem akkor is, mikor a férjemnek nem volt munkája, mert nem akartam, hogy a gyerekem lássa kárát, hogy ráhúzzák a skatulyát: ez az, akinek az anyja kihúzza magát a kötelessége alól...

2012. okt. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 A kérdező kommentje:
Nemsokára születik a 3. babánk és van hova tenni azt a pénzt, nem áll szándékomban hosszútávon finanszírozni az egész csoportot. Főleg, hogy pont 1.000ft/havi gyümölcs a szegényebbnek is bele KELL, hogy férjen. Így igazságos.
2012. okt. 16. 13:24
 36/60 anonim ***** válasza:

Hát szerintem én sem vinnék a helyedben gyümölcsöt,ez így nagyon nem fair. Ha még 1-2 szülő nem engedhetné meg magának, az is más lenne, de hogy 6 szülő lássa el az összes gyereket, elég fura. Lehet, hogy bunkó hozzáállás, de elég nekem a saját gyerekeimet etetni, másét nem fogom.

A csoportpénzt, meg tisztasági csomagot sem értem. Nálunk 800 Ft/hó a csoportpénz + 5000 Ft/éb szmk díj van, ezekből szervezik a kirándulásokat, táncházat a gyerekeknek, bábszínházat hívnak, meg más programok is vannak. Kb 1-2 havonta kell bevinnünk 1 csomag zsepit és 1 fogkrémet, ezen kívül mást semmit, azt az ovi állja. Nem kellett még soha vinni A4-es papírt, ragasztót, ceruzákat, meg semmi ilyet. Az ágyneműt sem küldik haza kimosni, meg varrni,azt is ott mossák (ezeket is az ovi biztosítja, nem nekünk kell bevinni). A vicc az, hogy a mi ovinkat is szidja néhány szülő, hogy drága, nem tudom, mit szólnának egy olyanhoz, mint a tietek??

2012. okt. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
Belegondolva igen, igazatok van, nem kell, hogy egymás gyerekeit etessük (bár így is azt tesszük adók formájában), de ha nem visztek, akkor sajátotok sem kap gyümit az oviban. Ami nem gond annak, aki alvás után elhozza a gyereket, de aki 8 órás munkanap után későn megy érte, mert nem teheti meg, hogy otthon csücsüljön, mert kell a pénz többek között az ovira, az már lemaradt az uzsonnáról...
2012. okt. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 A kérdező kommentje:
Az én fiam délben vagy legkésőbb 15kor jön haza. Bár múlthéten is itthon volt, mert elkapott valami kórságot az oviban.
2012. okt. 16. 13:40
 39/60 anonim ***** válasza:

Egyet nem értek: ha mindent visztek, mire megy el a csoportpénz???


Amúgy igazad van, beszélj először az óvónővel majd szólalj fel nyugodtan szülőin.

2012. okt. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
20%

Nem fog belehalni a gyerek, ha nem eszik minden nap gyümölcsöt, azt meg nem hiszem el, hogy néha este nem lehet neki adni egy almát, vagy küldeni uzsonnára az óvodába egyet (csak neki, nem mindenkinek!), meg a hétvégén annyit ehet, amennyi jól esik neki.

Ilyen hozzáállással tényleg az jönne ki, hogy akár egy szülő is finanszírozzon mindenkinek, csak, hogy az övé kapjon belőle egy keveset?? Hát NEM!!


Kérdező, nem kell magyarázkodnod, hogy miért nem akarsz fizetni, nem akarsz, és kész! Igazad van, ne magyarázkodj, a tényt közöld.

2012. okt. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!