Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyümölcsnap az oviban?!...

Gyümölcsnap az oviban?! Kérték, hogy havonta 2x vigyünk gyümölcsöt. Naptárba kell írni, hogy mikor viszünk. De csak páran viszünk, mert a töbinek nincs pénze! Igazságos ez?

Figyelt kérdés

Fél oviscsoport vagy cigány vagy simán szegények. Legalábbis azt mondják, hogy az 500ft-os csoportpénz is gondot okoz nekik.

Megkértek, hogy havonta vigyünk tisztasági csomagot (3 e ft/hó), vigyünk színesceruzát, A/4-es papírt, ragasztót (3 e ft volt) és havonta 2x gyümölcsöt.

Vittünk is, de azt látom, hogy összesen 6 név szerepel a naptárban egész hónapra. Az elmúlt 2 hétben 2-en vittünk.

Nem tartom igazságosnak. Nem vagyunk gazdagok és nem tartom ezt így fairnak. Szóljak az óvónéninek emiatt vagy ti mit tennétek? Nem akarom más gyerekét etetni, elég a sajátjainkat.

Mit gondoltok erről?


2012. okt. 16. 12:06
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem Ti szülők beszéljetek azokkal akik nem visznek dolgokat. Ha többen és rendszeresen mondjátok nekik hangosan, hogy más is hallja akkor előbb utóbb megunják és viszik... Más ötletem nincs... illetve: (üssétek agyon őket :D ) bocs... de ez kibukott :)
2012. okt. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:

kedves kérdezö

irreális kérése van az ovitoknak ,wc papir 400ft ? hány darabot kell vinni ? nem elég gyerek/guriga,

törlökendö minek egy oviba ? bölcsibe kell vinni törlökendött de ott se havi szinten.szalvétátt én 150-200ft veszek az iskolás gyerekeimnek és ezek már mintás szalvéták

pritt stiftett vetem agusztusba 350ft és én 3szög ceruzát 500-600ft veszek és jó minöségü .

2012. okt. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
100%
Édesistenem!!! Hova kerültél? Nem lehet megbeszélni a többi anyukával, h kérjen valami támogatást a gyerekre, h valami ovitámogatás ami finanszírozza a legszükségesebbeket? Biztos gáz lehet a többi szülőnek is, h csórók! De ez a gyűjtés is tök jó ötlet! Aki tud lóvét adni, adjon azt, ha rajfelszerelést akkor azt, biztos van egy csomó ceruzája azoknak akiknek megnőtt a gyerekük, ha nagyon akarok én is találok itthon a régijeimből, meg rajzlapokat, vízfestéket. Törölközőt, szappant, nem használt műanyagpoharat. Így van meg kéne hirdetni! Ha ilyen ovi közelébe laknék elvinném amiket nem használok, biztos.
2012. okt. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
100%

Tisztasági:

wc papír: 400ft --- havi 1-2 tekercs max

törlőkendő: 400ft --- nem kellet vinni

folyékony szappan: 500ft --- DM 250-300.- körül van de a tescos 1L 300.-

szalvéta: 300ft --- 100.- körül már kapsz

fogkrém: 400ft --- 160.- Auchan-ban a legolcsóbb

papírzsebkendő: 250ft --- 70.- a 100db-os Auchan-ban


Pritt stiftet kértek: 800ft volt, az 500ft-os a/4-es papír is 1.000 ft

3szög alakú ico ceruzát kértek: 1.200ft volt és akkor temperát még nem is vittem. --- ezeket év elején a tanszervásárban veszem meg, másik teljesen mindegy a márka ha 3szögleű


3kg alma: 750ft --- spec most 120.- kilója nálunk


ezek irreális összegek hát nem tudom hol vásárolsz de ezt negyed annyiból meg lehet úszni

nálunk is 500.- a csoport pénz de nem sokat kell pótolni ha van valami

beszélj a többi szülővel h ez így nem mehet tovább és mondjátok meg az óvónőknek ha nem történik semmi akkor a vezetőnek


vagy ovi csere

2012. okt. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
mi iskolánkba se kérnek ilyen drága tisztaságit idén még alig kellet vinem ilyesmit mert az egyik fiamnál van minden az osztályba ,másiknál folyékony szappan és szalvétátt kelett vinem ez még egy ezres sem volt.
2012. okt. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 A kérdező kommentje:

4-8 tekercses wc papír. Törlőkendő: ezzel szeretném, ha kell hogy használják a fiamnál kakilás után. Ezért wc papír sem kellene ugye, de kérik.

Párom szerint belefér, vigyünk, lássák, hogy mi legalább viszünk. Ő szereti fentartani a külsőségeket és nem akar konfrontálódni. Ált. ő viszi a gyereket és hozza, idén kezdte a fiam, senkit nem ismerünk, de az 1. szülőin ott voltam és majdnem egymásnak estek a "régi" szülők a csoportpénz miatt.


Csak azért tettem fel a kérdést, hogy más is úgy látja, ahogyan én, hogy ez így nem igazságos?

Nekünk semmi segítségünk, senki nem ad semmit, nem vigyáznak a gyerekekre. És úgy gondolom, hogy nem vagyunk jótékonysági szervezet, hogy még másik 24-et is etessünk néhanapján. Azt a 20 gyümölcsöt a gyerekeim is meg tudják itthon enni.

Nem gondolnám, hogy szarevő vagyok, csak szeretem az igazságos dolgokat.

2012. okt. 16. 12:56
 27/60 A kérdező kommentje:
Ez egy kertváros, itt csak spar és egy cba van. És mindenből nagyot, sokat kérnek.
2012. okt. 16. 12:59
 28/60 anonim ***** válasza:

De hát épp azt mondjuk mi is, hogy igazad van!

Ne vigyetek, és kész. Más sem visz, nekik sincs bajuk belőle.

De te meg egyre magyarázod, hogy még drágát is viszel mindenből. Akkor végül is mi a kérdés, vagyis pontosabban: milyen választ vársz?

Leírtuk, mit tudsz tenni:

1. Beszélsz a szülőkkel/óvodával

2. Nem viszel többet, és kész.


Hiába írod le újra és újra, hogy ennyi gyümölcsöt, meg annyi WC papírt vittél (ráadásul tök drágán)...

Állj a sarkadra, és mondd, hogy NEM. Ennyi.


Vagy tényleg menjetek át egy normális óvodába.

2012. okt. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:

Sajnos pont ti vagytok azok, akiken be lehet szedni azokét is, akik még a száz forintos szalvétát se viszik be.

Itt tényleg nem a néha bevitt három kiló almán van a hangsúly, hanem azon, hogy az a pár szülő, aki megteszi, az lassan az egész csoport ellátását finanszírozza.

Vezető, önkormányzat, jegyző- és amint már írtam, gyűjtés. Ha kérne ilyesmit az ovi, biztos szívesen adnának olyanok, akinek már kinőtt a gyereke a kisiskolás korból, de még halomban állnak a színes ceruzák, kréták.

Egymásnak ugrani tényleg egyszerűbb...

2012. okt. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 A kérdező kommentje:

Itthon sem a legolcsóbbat vesszük, nem ezzel van gond, hanem, hogy azért kell sokszor és sokat vinni mindenből, mert a többiek nemigazán hoznak.


De nem ismerem a szülőket. Csak szólaljak fel és ezt így mondjam el, hogy jó lenne, ha más is vinne, amikor elvileg nem kötelező? vagy hogy mondjam?

2012. okt. 16. 13:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!