Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyümölcsnap az oviban?!...

Gyümölcsnap az oviban?! Kérték, hogy havonta 2x vigyünk gyümölcsöt. Naptárba kell írni, hogy mikor viszünk. De csak páran viszünk, mert a töbinek nincs pénze! Igazságos ez?

Figyelt kérdés

Fél oviscsoport vagy cigány vagy simán szegények. Legalábbis azt mondják, hogy az 500ft-os csoportpénz is gondot okoz nekik.

Megkértek, hogy havonta vigyünk tisztasági csomagot (3 e ft/hó), vigyünk színesceruzát, A/4-es papírt, ragasztót (3 e ft volt) és havonta 2x gyümölcsöt.

Vittünk is, de azt látom, hogy összesen 6 név szerepel a naptárban egész hónapra. Az elmúlt 2 hétben 2-en vittünk.

Nem tartom igazságosnak. Nem vagyunk gazdagok és nem tartom ezt így fairnak. Szóljak az óvónéninek emiatt vagy ti mit tennétek? Nem akarom más gyerekét etetni, elég a sajátjainkat.

Mit gondoltok erről?


2012. okt. 16. 12:06
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
100%

Persze nem igazságos,és ha ez neked is megterhelő anyagilag ne vigyél,hiszen nem kötelező!Ha "csak" az igazságérzetedet bánja,nézd más szemszögből,hisz egy két gyerek nektek köszönheti/köszönhetné hogy hozzájut egy kis gyümölcshöz!

Nálunk az anyukák egyöntetűen maguk szavazták meg a gyümölcsnapot,és névsor szerint,hetente 1 szülő visz gyümit(2-3kg)kb 2alkalom egy évben.

Ezenkívül semmit nem kellett bevinni,a tisztálkodó és foglalkozásokhoz szükséges eszközöket biztosítja az ovi.Szóval így érthető azért hogy soknak találod a kiadást mindennel együtt.Az meg vicces és felháborító hogy megszabják a márkát.....mintha a gyerek nem élvezné ha nem prittel-ragaszt....pffff

2012. okt. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
Az az igazság, ha ez téged zavar, akkor csak azt tudom javasolni, hogy ne vigyél, hanem otthon adj a gyerkőcnek gyümölcsöt. Én úgy vagyok vele, hogy (ugyan nem vagyunk gazdagok, átlagosnak mondanám) tönkre nem megyek, ha 2 hetente viszek egy kis gyümölcsöt, zöldséget. Én annak is örülök, ha az olyan gyerekek, akiknek a szülei sajnos nem tudják megtenni, hogy minden nap gyümölcsöt vegyenek, ők is tudnak egy kicsit enni a csoportban. Én mindig úgy szoktam vinni egyébként, hogy veszek pl. sárgarépát is, ami a gyümölcshöz képest olcsó, azt is szoktak nekik felvágni uzsonna után és rágcsálják. Valamint az alma sem annyira drága. Én általában 2-3 féle dolgot szoktam vinni, kb. 1-1 kilót mindenből, répából nem viszek 1 kilót. Én csak azon háborgok, hogy a múltkor vettem szőlőt, almát és répát. Csütörtökön vittem be, így gondoltam, aznap vagy másnap a szőlőt adják nekik oda, hogy hétvégére ne maradjon ott. Alma, répa eláll. A fenéket! Almát kaptak csütörtökön is és pénteken is. Én ebből arra következtettem, hogy a szőlőt talán elvitték az óvónők, dadusok.... Nem biztos, de akkor hová lett???
2012. okt. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
Szerintem meg igenis jó ha mindennap gyümölcsöt kapnak és külön privát élelmiszert csak a táplálékallegriások vihetnek be... Hozzáteszem: én se etetnem a Gazsikát meg a Dzsenikét a nehezen megkeresett pénzünkből! Szóval ne értsetek félre.
2012. okt. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
De: ezt a szülőin kellett volna megvitatni... utolsó.
2012. okt. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 40 válaszoló!Te tényleg be tudnál küldeni 1db almát a gyerekednek az oviba és hagynád hogy megegye a többi pedig nézné? Ugye nem?!
2012. okt. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:

"Tisztasági:

wc papír: 400ft

törlőkendő: 400ft

folyékony szappan: 500ft

szalvéta: 300ft

fogkrém: 400ft

papírzsebkendő: 250ft"


Szerintem tényleg drágán vásárolsz. De érdekes, mert a CBA-ba én is szoktam.

Névtelen wc-papír, én 4 tekercsest szoktam, de tuti nem kerül ennyibe.

Törlőkendőt nem viszünk, ott a wc-papír. Ha a gyerkőcödnek az kell vagy az jó, akkor vigyél, de mondd meg, hogy helyette akkor nem viszel wc-papírt.

Folyékony szappan kb. 250-300 Ft-ból megvan egy olcsó, az 500 Ft-os az már drága és márkás. Én utántöltőset szoktam vinni, mert van mibe beletegyék, így nem kell a nyomóka a végére.

Szalvéta van 100-150 Ft-ért is egyrétegű, sima fehér.

Fogkrémet sem viszek be pl. az elmexet otthonra veszem, oda be valami olcsót, most vettem épp 290 Ft. körül volt, ha jól emlékszem.

Papírzsepi: mi otthonra veszünk Zewát, ami nem olcsó, az kerül nálunk 235 Ft-ba, de 265-ért is láttam ugyanezt, na ez egy vastag, jó minőségű zsepi. Azonban azért, hogy az oviban egyszer belefújják az orrukat, bőven jó a 100 Ft-os névtelen valami.

Szóval én is csatlakozom azokhoz, akik szerint sokkal többet költesz ezekre, mint reális lenne. Nem kötekedésből írom, csak így látom.

2012. okt. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 A kérdező kommentje:

Már írtam, hogy nem a legolcsóbbat veszem, mert nem..... Nem ez a bajom, ezt is írtam, ha elolvasod az összes kommentemet, látni fogod.

Én zewa zsebkendőt viszek és antibakteriális folyékony szappant és fehér, több rétegű wc papírírt, márkás fogkrémet. Mert itthon is ez van, és remélem, hogy az oviban is azért nem a legsilányabbat kapja a fiam. De nem ez volt a kérdés és nem ez a vita tárgya. Hanem, hogy sokan egyáltalán nem visznek semmilyet, sem gyümölcsöt és ezért kell vinni rengeteget nekünk, őhelyettük. De ezeket már leírtam, szerintem többször is.

2012. okt. 16. 14:26
 48/60 anonim ***** válasza:

Erre pedig már megadtam a válaszomat a 42-esben. :)

Írtam, hogy nem kötekedni akarok, de ha nem bírjátok, akkor még mindig nem értem, miért viszel márkásat..... Nekem eszembe sem lenne. A 100 Ft-os zsepibe is ki tudja fújni a lányom az orrát, én ezért nem vennék márkásat. De mindegy, Te ilyen vagy én meg amolyan. Csak akkor nem értem....

2012. okt. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
100%
Én is eleinte ugyanazt vittem, mint itthon, mármint azt a márkát, aztán rájöttem, hogy totál felesleges, még aki megteheti az is az ócska, márkátlan vackot viszi be. Így már én is rászoktam az egy literes Auchanos utántöltős kézmosóra, stb...
2012. okt. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
100%

Túl van tárgyalva az egész.

Nem kell gyümölcsöt is vinni, ha alapból ennyi mindent viszel.

2012. okt. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!