Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyümölcsnap az oviban?!...

Gyümölcsnap az oviban?! Kérték, hogy havonta 2x vigyünk gyümölcsöt. Naptárba kell írni, hogy mikor viszünk. De csak páran viszünk, mert a töbinek nincs pénze! Igazságos ez?

Figyelt kérdés

Fél oviscsoport vagy cigány vagy simán szegények. Legalábbis azt mondják, hogy az 500ft-os csoportpénz is gondot okoz nekik.

Megkértek, hogy havonta vigyünk tisztasági csomagot (3 e ft/hó), vigyünk színesceruzát, A/4-es papírt, ragasztót (3 e ft volt) és havonta 2x gyümölcsöt.

Vittünk is, de azt látom, hogy összesen 6 név szerepel a naptárban egész hónapra. Az elmúlt 2 hétben 2-en vittünk.

Nem tartom igazságosnak. Nem vagyunk gazdagok és nem tartom ezt így fairnak. Szóljak az óvónéninek emiatt vagy ti mit tennétek? Nem akarom más gyerekét etetni, elég a sajátjainkat.

Mit gondoltok erről?


2012. okt. 16. 12:06
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:

jaa még annyit h (már nem tudom hányas voltam )

én mindig előre egy évre viszem be a tisztaságit


9 hónapot jár a gyerek oviba :

szal 9-12 guriga wc papír

2L folyékony szappan

2-3 fogkrém

6cs pzs (tuti nem kell havonta egy nem is viszek annyit)

gyümi hetente -- de volt h vittem 1 láda (22kg) almát és mondtam h januárig el vagyok felejtve gyümölcs ügyileg


a gyerek részére :

1cs 12db-os színes

olló

1cs 12db zsírkréta

rajzos doboz


közösbe :

kb 300.- a közös temperába

200.- ecsetre (ált vettek évente vagy 40-50db-ot)

1 cs fénymásoló papír

meg amit még gondolunk hogy hasznos lehet barkácsolni


ennyi

2012. okt. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
100%

Már írtam,csak akkor nem volt időm hosszabban írni.Én kérdeztem miért kerül 3e ft-ba a tisztasági.


Nálunk úgy van,hogy 1-2 hétre ki van írva mikor ki következik,névsor szerint haladunk.

Tisztaságiba nem kell minden hónapban mindent vinni.

Szeptemberben valóban kellett,papírzsebkendő,wc papír,popsitörlő (kakilás után minden gyerek ezt használja),folyékony szappan nálunk csak babát lehet vinni,fogkefe,fogkrém,papírtörlő,szalvéta.


Most októberben viszont csak zsebkendő,és wc-papír kellett.


A csoportpénz nálunk is 500ft,nálunk a csoport pénzből kb.6 hetente kibírom azt a pénzt,bár nálunk nem díjazzák a gyerekek egy idő után az almát,mert sokan azt visznek.Én banánt,körtét,mandarint,szőlőt,mindig idény gyümölcsöt viszek.Pl. vihetünk zöldséget is imádják a gyerekek a répát,karalábét,uborkát paradicsomot.


A tisztaságiba nem gagyit,de nem is drágát szoktam vinni.Zsebkend:OOOPS 3rétegű,hófehér,illatos: 165ft

Baba folyékonyszappan:390ft

OOOPS Wc papír (epres):290ft

Szalvéta rétegű( gyerekeknek valómintával):145Ft

popsitörlő Axxo vastag,a másik neve nem jut eszembe:290ft

fogkrém :500ft

papírtölő:145 ez össz kb 1900ft


Nem kell mindenből a márkásat vinni.Mert ha már a gyerekektől "sajnálod" a gyümölcsöt,gondolod,hogy a Zewa-ba csak a te gyerek orrát törlik?Lehet neki pont a tescos jut....

2012. okt. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
Az elején lemaradt a gyümlöcsös nap van előre kiírva 1-2 hétre.
2012. okt. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:

Meglátszik,hogy fáradt vagyok....


Szóval a csoport pénzből az íroszereket,kézműves foglalkozásho való dolgokat veszik meg.

2012. okt. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:

Nálunk is gyümölcsnaptár van, de mindenki neve szerepel rajta, és a miénk is falu, senki nem milliomos, mégis meg tudjuk venni. 4 db alma, 4 db répa, 2 banán kb. 500 ft/hó, mivel 1x esik ránk, szerintem kibírható. A csoportpénz is 500 ft/hó , és ebből veszik a papírt, ceruzát, stb., nekünk semmi ilyesmit nem kell venni külön.

viszont a tisztasági csomagot nem értem. Nekünk félévente kell 1x vinni, 1 4-es wc papír, szalvéta, kézmosó utántöltő.

én a helyedben nem venném meg más helyett a gyümölcsöt.

2012. okt. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
Válassz más ovit! Nemcsak azért, mert igazd van, ne etesd már a tobbi gyereket! Az ember egy darabig jótékonykodik, de mindig? Hanem azért is, mert veletek hozatják be a többi cuccot is. A szegény gyermek ingerszegény környezetben nő fel, a foglalkozások színvonala ehhez igazodik. Az a szülő, aki eddig nem vitt semmit, ha szólsz, azután se fog vinni, max jól lekiabál és lemond, az helyett, hogy megköszönné. Szó nélkül vinném máshová oviba.
2014. márc. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! megtörtént, szeptemberben egy másik oviban kezdett a fiam, amit imád, amit imádunk, ami minden szempontból megfelel nekünk!!!!!!!

és nincs probléma sem a csoportpénz fizetéséből, sem a gyümölcspénzből :) és mindennap rengeteg gyümölcs van az oviban. de egyébként is rendkívül jó döntés volt az átíratás!!!!

2014. márc. 19. 13:41
 58/60 anonim ***** válasza:

Én is gondolkodom, hogy másik oviba viszem a gyereket.

Te nem bántad meg, jobb az új ovi?

Én gyerekem barátkozó fajta, de az oviból mégsincs egy barátja sem és sokat sír (5 éves). Remélem ha sikerül új ovit találni neki, ott jobban fogja érezni magát.

2014. márc. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 A kérdező kommentje:
Utálta a régi ovit, félt, mert egy cigus verte folyamatosan, az óvónők vállukat vonogatták. nem is vittem sokszor, egy évben 3 hónapnyit, mert nem akart menni. a mostani oviban mindenki a barátja, imádja, azért sír, ha korán megyek érte :D nem bántam meg, a legjobb döntésem volt.
2014. márc. 20. 17:35
 60/60 anonim ***** válasza:
Bízom benne, hogy nekünk is jó lesz a váltás. Szeptembertől kezdhet az új óvodában. Alig várom.
2014. márc. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!