Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amióta ovis a fiam, kezelhetet...

Amióta ovis a fiam, kezelhetetlen, hisztériás, folyamatosan bántja a hugát. Kikészültem, már nem szeretek vele lenni?!

Figyelt kérdés

4 éves lesz, oviban nem panaszkodnak rá. Ahogy itthon beteszi a lábát elképesztő amit művel. Őrjöng, hisztériázik semmiségeken (pl. mellé ült a testvére), kap pukit-ráfekszik, megharapja a hugát, hogy nem ad belőle egy darabot sem, ha elfordulok már megharapja, megüti játékokkal a hugát vagy fellőki, lényeg, hogy nem kicsi fájdalmat okoz neki.

Kérem szépen, magyarázok, 20jára már kiabálok, hogy hagyja abba. Semmi. Elegem van belőle, nem érzem jól magamat vele, folyton a veszekedés, könyörgés és ráadásul amióta ovis szó szerint visszapofázik, hogy csak nézek döbbenten. Rám nyújtja a nyelvét, lehülyéz,.......

Nézem én a szuperdadát, de nem segít.

Oviban semmi gond nincs, legalábbis nem szólnak, itthon pedig teljesen megveszett.

Még egy közértbe sem lehet vele már elmenni, annyira gáz az egész.

Mit csináljak? Mi lehet vele? Soha nem vigyázott rá senki, szerettem vele lenni, soha nincs háttérbe szorítva, sőőőőőőt.

De mostanában már gyomorremegésem van tőle, a visításától, a kiabálásától, a folyamatos hisztériától és az agressziójától.


2012. okt. 24. 20:17
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:

Jaj itt nem az ovi a baj vagy az ovis gyerekek.

Otthon vannak gondok

jön a baba amit ő nagyon is érez és úgy éli meg hogy a baba miatt ki van túrva

nem vagy '100%-os anyú' mert fáratabb, ingerlékenyebb vagy lasabban reagálsz

Apával rosszban vagytok amit a kicsik pontosan tudnak

Apú visszi regel ettől külön rád dühös hogy te otthon maradtsz a tesoval/kal

azt se szabad mondani hogy milyen nagyfiú már mert nem nagyobb csak több terhet raknak rá.

2012. okt. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:

esetleg kérd meg a férjed, hogy vegyek ki 1-2 szabadnapot és nézze meg mi megy otthon. akkor talán segítőkészebb lesz, elhiszi hogy probléma van. esetleg pár napra akár hétvégére is küld át a agyszülőkhöz a gyerkőcöket és rakjátok rendbe a kapcsolatotokat akár egy kis utazással is.

én is az oviváltást ajánlom. nekem az öcsém volt ilyen, bár ő már kisiskolás volt, mikor ezek elkezdődtek. nem mondott soha semmi rosszat a suliról, mégis ott voltak a problémák. a tanárok őt találták be mindig, már azt is ráfogták, hogy autista... és mivel a tanárok egrecíroztatták az osztálytársai is elfordultak tőle, elkezdték csúfolni. ez a szüleim számára a nyílt napon vált igazán egyértelművé. még akkor kivették abból az iskolából és átíratták a mostani sulijába. itt már nincsenek problémák, olyan mint régen volt. beilleszkedett a közösségbe szépen, sok barátja van, tanárokat is szereti. lehet ez kicsit más helyzet, de annyi hasonlóság van, hogy mikor még az előző iskolába járt, ő is ki volt fordulva magából, szinte már kezelhetetlen volt. pedig nagyon jó gyerek, segítőkész.

2012. okt. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:

Párom látja, hogy mi a helyzet, rugalmas a munkaideje - politikai állása van. És pont azért van távol, mert már neki is sok ez. Beígéri, hogy 16-ra itthon lesz, erre este 9kor jön. Sokszor csinálja ezt. Azt mondja, hogy szüksége van a levegőre.

Ha lenne nagyszülő, írtam volna. De nincs, egyik oldalról sem foglalkoznak az unokákkal.

Anyu idős (68), elvárná, hogy mi segítsük minden szempontból, nem jön, 10 percre lakik. Párom apja újranősült, most azzal van elfoglalva, hogy mikor menjenek és hova Afrikába, ő is 10 percnyire lakik. Szóval SENKI sincs.

Igaz, pont ma beszéltem egy volt óvónővel, néha ide fog jönni vigyázni a gyerekekre. Jövőhétre ígérte, hogy átjön, őszi szünet lesz, így meg tud ismerkedni mindkét gyermekemmel.

2012. okt. 25. 08:56
 44/52 anonim ***** válasza:
Nehéz helyzet. Igen, szerintem sem az ovival van a gond, hanem az otthoni légkörrel. Eleve le van passzolva a kishuga miatt, és jön még egy "betolakodó" a helyére, még kevesebb idő lesz rá. Azt próbáld meg a pároddal megértetni, hogy kell a segítség, de először ne pszichológusban gondolkodjatok. Azt próbáltátok már, hogy apuka otthon marad a kicsi lánnyal, te meg kettesben programot csinálsz a nagy fiúval? Ahol csak ő van, sokat beszélgettek, elmentek egy sütire, vagy csak a játszótérre leviszed. Oké, hogy veszélyeztetett vagy, de a közelben csak van olyan hely, ahová el tudnátok menni kettesben 1-2 órácskára. Csak tudatosítani kellene benne, hogy őt is nagyon szeretitek, és a testvérei nem rosszak, nem túrják ki a helyéről, ne bántsa őket. Elmondhatod neki, hogy ha bármi baja van, hozzád mindig fordulhat, neked elmondhat mindent, ha bántja valami a kis lelkét, vagy rosszul esik neki. Próbálj a bizalmába férkőzni, mert szerintem most nem vagy ott, főleg, hogy nem mond el neked semmit az oviról sem. Vagy apuka vigye el a kicsit, és otthon csináljatok valamit, egy közös süti készítés apának és huginak, vagy valami kreatívkodás (rajz, ragasztás, festés, gyurmázás, akármi és büszkén mutogassa apának, tegyétek ki a hűtőre mágnessel stb.). De lényeg a sok-sok beszélgetés közben. És próbálj meg ne kiabálni, persze véges a türelem, de ha büntibe van, akkor mondd azt neki, hogy anya most nagyon szomorú, amiért így viselkedtél, tudod, hogy szépen is lehet játszani/enni/inni/viselkedni, és akkor még jutalom is van, anya is vidámabb, boldogabb és jókat tudnánk játszani.
2012. okt. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 A kérdező kommentje:

Kivennétek a helyemben az oviból 4 évesen? 3év8hósan kezdte, soha nem passzoltam le sehova, csak éreztem, hogy szüksége van más gyerektársaságra is.

Nagyon sokat beszélgetünk, hisz be sem fogja a száját, folyton ő ő ő a soros.

Ő kap játékokat napi szinten, ruhákat, cipőket.....

Kishugának 2 db játéka van, amit direkt ő kapott, a többi a bátyustól maradt rá. Akárhova megyünk, akár a közértbe, csak ő kap mindent.

Még tortát is kapott a párom a szülinapjára, mert a fiam ezt szerette volna.

De ha napokig itthon van, helyreáll a rend.

2012. okt. 25. 09:59
 46/52 anonim ***** válasza:

Szia! Hát, nem egyszerű a helyzeted. Én úgy gondolom, hogy az ovi is hatással van rá és az otthoni helyzet is. Az ovi hatását abból gondolom, hogy a "vágjuk le a fejét" (nem pontosan idéztem, de a lényeg ugyanaz) dolgot nem hiszem, hogy Ti tanítottátok neki, hanem ott látta, hallotta, mint ahogy még sok minden mást (inkább a rosszat). A mi lányunk is sok dolgot "hozott haza" az oviból, de nem viselkedik szélsőségesen, szerintem még belefér és kezelhető, bár ő is irigy a kishúgára és néha meglöki, vagy megüti, de nem erősen. Rászólok, hogy nem szabad és most már adjon puszit, mert fáj neki. Megpuszilja, megszereti és kész. Aztán kis idő múlva megint. Újra magyarázás és szeretgetés. Egyre ritkábbak a "konfliktusok".

A másik a családi helyzet otthon. Szerintem is érti, érzi a harmadik baba érkezését és ellenségnek véli már most. Mert ha már a kishúga is kitúrta a helyéről (jelképesen gondolom, mert szerintem ezt csak ő érzi így), mi lesz, ha ketten lesznek, akivel plusszban osztozni kell. És szerintem az újszülött baba sok törődést igényel, még kevesebb időd lesz rá eleinte, mire beáll a rend a 3 gyerekkel. Épp ezért, nem gondolom jó ötletnek, hogy kivedd az oviból a szülés előtti (ez még beleférne) és utáni hetekre. Az ovi cserét én is ajánlanám és mindenképpen jó ötlet az ovónéni, akit említettél, hogy segítene. Végre lenne egy kis segítséged.

Próbálj vele kettesben lenni, kimenni a játszótérre, sétálni, de úgy hogy nincs ott a húga, csak ti ketten. Most már lesz rá lehetőséged a segítséggel.

Sok erőt és kitartást kívánok és elsősorban jó egészséget!

2012. okt. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 A kérdező kommentje:

Párom kérdezte az óvónőket, hogy milyen ben a kisfiúnk. Azt mondták, hogy semmi gond vele, szófogadó, segítőkész, csak van egy agresszív kisifú és ha összekerülnek, akkor összeverekednek. De a másik kerül büntetésbe, mert a fiam csak megvédi magát. Szóval ennyit mondtak. És hogy ma nem aludt el, mert a töklámpást nézte egész altatás alatt:)

Most szombattól nem megy oviba, egész jövőhéten-őszi szünet alatt. Remélem javulni fog a helyzet pár nap után.

Egyébként az új babára sem irigykedhet, mert még nem pakoltunk semmit ki, csak egy komplett új szekrényt kapott, de azt is a kisfiam, a pici a régit kapja.

Köszönöm a sok választ és tanácsot!

2012. okt. 25. 20:25
 48/52 anonim ***** válasza:

Hát ha a papa rosszul van, akkor a gyerek azt átveszi. Eredhet tőle az egész. Ő hozza-viszi, lehet, hogy lelkileg bántja a gyereket.


A gyerek mit mond, mi van vele, mi bántja őt, miért mondja a fejlenyisszantást meg a többit, miért hajigálja a hugát?

2012. okt. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:

"És pont azért van távol, mert már neki is sok ez. Beígéri, hogy 16-ra itthon lesz, erre este 9kor jön. Sokszor csinálja ezt. Azt mondja, hogy szüksége van a levegőre. 2


Ez szamárság, ő a nagy, a kisfiú meg a kicsi. A szülőtől erednek a dolgok, és nem fordítva.

2012. okt. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:

"Párom kérdezte az óvónőket, hogy milyen ben a kisfiúnk."


De miért nem azt mondta el, ami a gond, otthon, és miért nem kért erre diagnózist, tanácsot?

2012. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!