Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amióta ovis a fiam, kezelhetet...

Amióta ovis a fiam, kezelhetetlen, hisztériás, folyamatosan bántja a hugát. Kikészültem, már nem szeretek vele lenni?!

Figyelt kérdés

4 éves lesz, oviban nem panaszkodnak rá. Ahogy itthon beteszi a lábát elképesztő amit művel. Őrjöng, hisztériázik semmiségeken (pl. mellé ült a testvére), kap pukit-ráfekszik, megharapja a hugát, hogy nem ad belőle egy darabot sem, ha elfordulok már megharapja, megüti játékokkal a hugát vagy fellőki, lényeg, hogy nem kicsi fájdalmat okoz neki.

Kérem szépen, magyarázok, 20jára már kiabálok, hogy hagyja abba. Semmi. Elegem van belőle, nem érzem jól magamat vele, folyton a veszekedés, könyörgés és ráadásul amióta ovis szó szerint visszapofázik, hogy csak nézek döbbenten. Rám nyújtja a nyelvét, lehülyéz,.......

Nézem én a szuperdadát, de nem segít.

Oviban semmi gond nincs, legalábbis nem szólnak, itthon pedig teljesen megveszett.

Még egy közértbe sem lehet vele már elmenni, annyira gáz az egész.

Mit csináljak? Mi lehet vele? Soha nem vigyázott rá senki, szerettem vele lenni, soha nincs háttérbe szorítva, sőőőőőőt.

De mostanában már gyomorremegésem van tőle, a visításától, a kiabálásától, a folyamatos hisztériától és az agressziójától.


2012. okt. 24. 20:17
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:

Folyton vele "kell" játszani, nem is engedi, hogy a kicsivel játszak. Vele építek legót, vele szerepjátszom, vele beszélgetek. Pont, hogy már szerintem egy kicsit sok ez, mert a kicsi igaz elvan egyedül, de szeretnék azért vele is és 3-ban is játszani.

Sokszor délben el van hozva, így elég sokat együtt vagyunk.


Oviról: beíratásnál, beszoktatásnál ott voltam, dehát hogy tudjam meg, hogy milyen a közösség?

Veszélyeztetett vagyok, nyitott méhszájjal, és a páromat kérdezem, hogy mi van, dehát mit lát ő is? azt, hogy gyerekek rohangálnak reggel, délben, esetleg altatás után hozva.

Szülői gáz volt, még a csoportpénzt sem akarják/tudják fizetni, ezen veszekedtek fél órát. Utána az óvónők sorolták, hogy mit kell vinni, mennyit, mi a házirend.

Nem beszéltek ott másról.

2012. okt. 24. 21:04
 22/52 anonim ***** válasza:
A helyedben kivenném az oviból és egy másikba íratnám be! Pofonegyszerű, nagyon rossz a közösség amiben van.
2012. okt. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:
Párom szerint "csak kisfiú", ő elzárkózik a pszichiátertől és hasonlóktól. Nem parter ebben velem.
2012. okt. 24. 21:05
 24/52 anonim ***** válasza:
Nem az, hanem az óvónénivel kéne minden nap elején és végén konzultálni a gyerekről, a saját gyereketek lelkéről, hogy mi érte aznap, stb. Így normális.
2012. okt. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:

Párom szerint semmi gond, kérem én, hogy kérdezzen.

Volt, hogy meg is dícsérték, mert segített pakolni az ágyakat.

Azt mondták, hogy a 6 éveseket megszégyenítően viselkedik, öltözik, wc-zik, eszik egyedül, alszik egyből, segítőkész, nyitott kisfiú.

Ezt mondják. És, hogy milyen jó, hogy be sem kellett szoktatni, "jó szülői nevelés"

Na ennyit mondtak.

Egyszer felhívtam a vezetőt, ő is azt mondta, hogy meglepően jó kisfiú.

Ekkor nem részleteztem a problémát, a mai este verte ki a biztosítékot nálam.

2012. okt. 24. 21:09
 26/52 A kérdező kommentje:

Azért nem én viszem, mert fél órányi sétára van oda és fél óra vissza, még busz sem jár az útvonalon.

De nemsokára én fogom vinni, ha megszületik a kisbabánk.

2012. okt. 24. 21:11
 27/52 anonim ***** válasza:
Hát akkor holnap konzultáljatok, mert megérett, hogy segítséget kérj a pedagógusoktól, nekik ez a szakmájuk.
2012. okt. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de ha van benned felelősségérzet akkor elviszed egy gyerekpszichológushoz, mi az hogy a párod ezt meg azt mondja? Nem ért hozzá, fogalma sincs ezekről a dolgokról. Állj a sarkadra!
2012. okt. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:

De nem tudom eldönteni, hogy átmeneti a helyzet, és idővel javul vagy az ovi váltja -e ki vagy én/mi csinálunk valamit rosszul.

Jó lenne, ha mi a szülei meg tudnánk oldani ezt a kritikus helyzetet.

2012. okt. 24. 21:16
 30/52 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudjátok megoldani, mert nem vagytok pszichológusok, ide szakember kell, nem látjátok milyen súlyos a helyzet? Remélem nem várjátok meg, hogy nagyobb baj történjen. Nem kell félni, elbeszélget a gyerekkel egy kicsit, egykettőre kiderül mi a baj okozója. De én mindenképp kivenném ebből az oviból, ha látványosan rossz hatással van rá.
2012. okt. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!