Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amióta ovis a fiam, kezelhetet...

Amióta ovis a fiam, kezelhetetlen, hisztériás, folyamatosan bántja a hugát. Kikészültem, már nem szeretek vele lenni?!

Figyelt kérdés

4 éves lesz, oviban nem panaszkodnak rá. Ahogy itthon beteszi a lábát elképesztő amit művel. Őrjöng, hisztériázik semmiségeken (pl. mellé ült a testvére), kap pukit-ráfekszik, megharapja a hugát, hogy nem ad belőle egy darabot sem, ha elfordulok már megharapja, megüti játékokkal a hugát vagy fellőki, lényeg, hogy nem kicsi fájdalmat okoz neki.

Kérem szépen, magyarázok, 20jára már kiabálok, hogy hagyja abba. Semmi. Elegem van belőle, nem érzem jól magamat vele, folyton a veszekedés, könyörgés és ráadásul amióta ovis szó szerint visszapofázik, hogy csak nézek döbbenten. Rám nyújtja a nyelvét, lehülyéz,.......

Nézem én a szuperdadát, de nem segít.

Oviban semmi gond nincs, legalábbis nem szólnak, itthon pedig teljesen megveszett.

Még egy közértbe sem lehet vele már elmenni, annyira gáz az egész.

Mit csináljak? Mi lehet vele? Soha nem vigyázott rá senki, szerettem vele lenni, soha nincs háttérbe szorítva, sőőőőőőt.

De mostanában már gyomorremegésem van tőle, a visításától, a kiabálásától, a folyamatos hisztériától és az agressziójától.


2012. okt. 24. 20:17
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:
A kapcsolatunk is az elmúlt két hónapban megromlott a párommal, már utál hazajönni ebbe a diliházba, ráadásul többet is kellene, hogy segítsen, mert vannak házimunkák, amiket sajnos már nem tudok egyedül megcsinálni. Kicsit elfáradtam lelkileg-testileg is. És semmi segítség nincs.
2012. okt. 24. 21:34
 32/52 anonim ***** válasza:

Szerintem ha csak fél nap járna, oldódna a helyzet. Az a gondja, szerintem, hogy vele nem foglalkozol annyit, mint ő szeretné. Ne érts félre, nem hibáztatlak, én ugyanígy voltam.

A lányom szintén 4 éves, fiaim 2 évesek. Nyár végén már alig várta a lány az ovit, ott is aludt, ő akarta (előtte tavasszal kezdte az ovit, akkor még nem aludt ott, délben hazahoztam). Most ő akart ott aludni, pedig 2 éves kora óta nem alszik délután, így hát mondtam ok, maradj. Pár hétig ok is volt, aztán egyre kevésbé akart menni, kezdte utálni az ovit, sosem aludt. Sírt minden reggel, stb. Itthon meg eszméletlen rosszaság volt önmagához képest.

Egy gyerekorvos doktornővel beszélgettem erről, ő javasolta (amit amúgy már én is gondoltam, de mivel a lány akart ott maradni délután, így nem tettem meg addig), hogy hozzam haza délben, próbáljam meg pár hétig, jobb lesz e. És JOBB! SOKKAL!

Amikor hazajövünk délben, csak ő van, játszunk, mesélünk, alkotunk, segít. Reggel már csak néha pityereg, akkor is csak éppen hogy, mikor be kell menni a csoportba, de nap közben semmi gond. Mesél az oviról, már akkor is ha nem kérdezem. Játszik az ikrekkel itthon, puszilgatja őket.

Jó, van hogy összenyúlnak, de olyan nincs hogy minden jó legyen mindig, viszont sokkal jobb, mint előtte volt.

Ha teheted, próbáld meg. Még ha ő akar is ott lenni, mert a lányom is azt mondta hogy akar, aztán mégis ......

Főleg azért kísérteties amit írsz, hogy a fiad a hosszú hétvégén visszaváltozott igaziba, mert a lányom is ezt csinálta.

2012. okt. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:

Már arra is gondoltam, hogy lehet, hogy jobb lenne, ha a baba születéséig már nem menne és utána sem 2-3 hetet.

1. betegségek elkerülése

2. érezné a készülődést és segíthetne benne

Párom erről sem akar hallani. Szerinte kell az ovi.

34. hetet fogom kezdeni, 2. baba 37. héten született, valószínű, hogy most is korábban fog. Szülésznő szerint max. nov. 20-ig.

Szóval ezt sem tudom, hogy mitévő legyek.

De itthon pedig unatkozik, mert nem tudom kivinni órákra sétálni őket. Kishugának elég 1 óra, neki 2-3 is kevés.

Annyira nem tudom, hogy mitévő legyek.

2012. okt. 24. 21:50
 34/52 anonim ***** válasza:

Ha nezed a szuperdadat es megis ennyire ketsegbe vagy esve, nyilvan nem erted Jo Frost modszereinek a lenyeget. M

ilyen buntetesi/jutalmazasi rendszert alkalmazol?

2012. okt. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
A ferjed meg novesszen tokot maganak...
2012. okt. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:

Bántás esetén azonnali büntetés, szobájában a szekrény mellé ültetem, majd bocsánatot kell kérnie a tettéért.

Nem fogad szót, szépen kérem többször, majd kínomban rákiabálok, elmagyarázom, hogy miért kértem, ennek ellenére nem fogad szót (pl. konyhából nem jön ki) megintcsak a szobájába küldöm.

Irigykedik: megpróbálom megmagyarázni minden alkalommal, hogy közös, együtt csinálják, együtt egyék, ne irigykedjen, van még, adok, ha kér, de közös.

Dicséret: megdícsérem, hogy milyen ügyes, amikor a hugával szépen bánik, megpuszilja, cicánkat simogatja.......

És mondom neki, hogy te már nagyon okos, ügyes ovis nagyfiú vagy, látod, a hugod is szereti, ha puszilod.

Ha annyira nem megy a közös játék, evés, akkor a kishugát kimentem a helyzetből, a nagyot otthagyjuk.

2012. okt. 24. 22:16
 37/52 anonim ***** válasza:

Mivel egyértelműen az óvodai hatás váltja ki a gyermekedből ezeket a dolgokat,mindenképpen keresnék a helyedben egy másik ovit.

Azt viszont alaposan és gondosan megválasztva,lehetőleg ne vegyes csoportokkal és a lehető legkevesebb kisebbségivel.

Oké,hogy veszélyeztetett terhes vagy,de egy utat talán be tudsz vállalni,hogy magad győződj meg róla milyenek a körülmények,óvónők,gyerekek,stb.

A gyermeked nyilván a bent felgyülemlett feszültséget vezeti le,mert valahol bizony le kell.

2012. okt. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:

Bár ma sokszor bántotta a hugát, alig tudtam az utolsónál megvigasztalni, annyira fájt neki. Na most adtam volna legszívesebben egy hatalmas pofont neki.

Ekkor jöttem a kérdést kiírni inkább.

És mindezek egy pillanat alatt történnek, amikor valamiért kiteszem a lábamat.

2012. okt. 24. 22:18
 39/52 A kérdező kommentje:

De hogy kell leellenőrizni, hogy milyen az ovi? 1-1x azért mentem érte, mosolyogtak, dícsérték, ennyi volt.

A szülőin láttam, hogy kb 8cigány van ott, a másik fele tehetősebb, szóval elég megosztó volt a szülői közösség.

1x meglestük napközben, akkor épp egy 6 éves cigány kislánnyal beszélgettek az udvaron.

Hogy kellene lecsekkolni az ovit?

2012. okt. 24. 22:21
 40/52 anonim ***** válasza:

Mindenképpen baráti ajánlásokat végy figyelembe,és az alapján nézzetek másik ovit,szerintem.Esetleg nézz utána fórumokon,hogy a szülőknek mi a véleménye,tapasztalata az adott intézményről.

Sajnos másképpen nem fogsz tudni reális képet kapni,mert egyértelmű,hogy az ott dolgozók mindig a legjobb formájukat fogják mutatni. :(

2012. okt. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!