Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 és fél éves kisfiú rosszaság...

3 és fél éves kisfiú rosszaságát, szófogadatlanságát kezelni? MEGŐRÜLÖK!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne Ti, hogy kezelitek az alábbi helyzeteket!

Csak néhány példa a hétről! Segítsetek légyszi mert már tényleg úgy vagyok vele, hogy össze-vissza verem a gyerekemet!


-Megyünk boltba szépen elindulunk fogja a kezem, gondol egyet és kitépi elrohan, ha szólok neki le se sz.rja. Ha utána kapok úgy bepánikol, mintha mindennap ronggyá verném!


-Visít rugdosódik, ha nem arra megyünk amerre ő akarja. -


-Ha felveszem, mert eldobja magát összerugdos és tiltakozik (na ilyenkor gurul el a gyógyszer és egy hajszál választ el a veréstől!).


-Bemegyünk tescoba vásárolni, és mindig felülhetett egy játékra (100 forintot bedobsz x ideig megy) Tegnap játszott és szóltam, hogy a kettő közül válasszon, kipróbálta az új gépet aztán az lejárt ment volna a másikra is. Nem engedtem, mert csak egyet szabad. Olyan hisztit b.szott ki, hogy élmény volt nézni... A kenyeret ő hozta, rommá morzsolta fél perc alatt a félkiló szeletelt kenyeret megfeszülve ordított, hogy nem!!! és a bejáratból nem volt hajlandó eljönni. Elindult, mert már nagyon agresszív fejem lett addigra ezt a gyerek is észre vette és elkezdett szaladni a kocsihoz az utolsó pillanatban meggondolta, magát elkanyarodott a kocsitól és szaladt tovább egyenesen a tolató autó felé... Elkaptam mikor megállt és beraktam a kocsiba elkezdett tombolni ordítani artikulátlanul és rúgta váltott lábbal a vezető ülést maga előtt és tombolt (konkrétan toporzékolt az ülésen)! Szégyen nem szégyen, de nem bírtam tovább kapott egyet. Mindent abbahagyott, nem rugdosódott "lenyugodott" és csak sírt nem tombolt tovább.


Nem tudom az időjárásra fogni mert ez már mindennapos! Szégyen és méreg bárhova elvinni mert elszalad és kereshetem a sorok közt vagy lever és összetör valamit... Nem működik az, hogy anya szomorú mert így viselkedsz, az se, hogy nem jöhetsz velem többé, az se hogy nincs mese/játék stb... Mindet lesz.rja!


-Múltkor penny market önműködő ajtó. A gyerekem a zsanérokhoz bedugta a kezét az ajtó meg elkezdett rácsukódni, az apjával ketten nyomtuk vissza az ajtót mert az úgy van beállítva, hogy gyereket nem érzékel és az csak záródott a kezére. Elrepedt a kézfeje (röntgen szerint), lila volt rögtön és az ajtó nyoma (Fém ajtó) napokig látszott a kézfején, hiába szólunk neki azóta is, hogy jöjjön el attól a kib.szott ajtótól vissza kell cibáljam és engem néznek idegroncsnak és agresszívnek.


-Olyan erősen kell fogjam a kezét, ha elmegyünk valahova, hogy bele tud kékülni.


-1 hete cirka vagy 2, hogy szóltam neki ahogy jöttünk ki az orvosiból, hogy megyünk haza. Gondolt egyet és kitépte a kezét és kirohant az útra! Ha jön autó az én fiam már nem él!


Olyan szinten fogom a kezét, hogy mikor egy alkalommal megpróbálta kirántani kiugrott a csuklója (a kezét fogom és a csuklója a középső és gyűrűsujjam közt van) nem sírt rajta csak olyan kényszeredetten nevetett!!!


Elvittem fejlődés neurológiára (már tényleg elhittem, hogy nem épp eszű a gyerekem) azt mondták semmi gondja nincs ennek a gyereknek. Direkt táncol az utolsó idegszállaimon az az érzésem.


- A hidegvízzel lezuhanyoztatom módszer a hisztiknél csak 1-2 alkalommal jött be...


NORMÁLIS segítséget kérnék! Bevált trükköket!


2013. jún. 14. 08:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
72%

Azok alapján amiket írsz kedves KÉrdező, nekem úgy tűnik hogy egy ördögi körbe kerültetek. Te is alapjáraton ideges vagy a fiad miatt, és ha valami ilyen idegesítő rosszaságot csinál, egyből nagyon idegesen reagálsz, és ezt látja rajtad a gyerek, ami csak olaj a tűzre.

Tudom hogy nagyon nehéz nyugodtnak maradni mikor hülyeséget csinál a gyerek, de azt vedd figyelembe, hogy ő még csak gyerek, és a te nevelésedtől nagyban függ a viselkedése.

Tehát próbálj nyugodt maradni, tényleg vidd haza ha nem tud viselkedni. PL. mikor a tescoban hisztizik hogy felülhessen a köv. játékra is, akkor csak annyit reagálj hogy "jó, mivel nem tudsz viselkedni megyünk haza", és ennyi.

Ne az töltse ki a napotokat hogy a gyerek hisztizik te meg idegesen kiabálsz vele, mert akkor a gyerek sem lesz nyugodt soha, ő is mindig ideges és hisztis lesz.

Ne várj 1-2 nap alatt eredményt, de ha kitartó és következetes vagy néhány hét alatt komoly eredményt érhetsz el.

2013. jún. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 anonim ***** válasza:
60%

9es vagyok. ha mindent elsőre megért(ett), tehát nincs szó olyanról, hogy nem érti amit mondtok neki, akkor törlöm az utolsó mondatomat :)


te mióta vagy ennyire feszült? nem lehet, hogy az volt előbb, és abból lett ez?

2013. jún. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 anonim ***** válasza:
45%
szerintem meg nincs nevelve a gyerek. Javaslom Jo Frostot olvasgatni, mielőtt beléd rugdos a gyerek amiért nem kap meg valamit. Most még nem késő.
2013. jún. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
Írtad, hogy gondolkoztok úszáson, szerintem is jó ötlet. Úgy tűnik, mint ha egy kis energiabomba lenne, de nem tudja levezetni az energiáit, főleg nem építő módon, hogy utána dicséretet kap. Megértelek, hogy nehéz így!
2013. jún. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
53%

Eldobom az agyam az ilyen jószándékú kedves anyukáktól. Komolyan!

A kérdező segítséget kért, nem azt hogy a gyerekhez fűződő szeretetét, nevelését megkérdőjelezzék.


Én egy normális nyugodt anyának mondom magam, aki mondjuk olyan "diplomával" rendelkezik mint a nevelésről, mind a kisgyerekekről, anya-gyerek kapcsolatról amit elméletben marha jól lehet alkalmazni. Mindenki tanácsa addig ér el, ameddig a tapasztalatai a saját gyerekével, vagy amit keményen megtanult az egyetemi évei alatt. Ehhez képest egy ilyen kis "tornádó" felülír minden elméleti tudást, mert ilyen helyzetben tehetetlen az anyuka.

Én megértem, mert az én fiam is pont ilyen mint a kérdező kisfia.

Még hogy guggoljunk le elé és beszéljünk hozzá, nézzzünk a szemébe??? Bizonyos gyerekeknél ezt lehet alkalmazni, de van akinél nem. Olyan egyszerű ok miatt, mert nem néz a szemembe és rángatja magát. Csak a kis hiszijével van elfoglalva, azzal amit a fejébe vett és esze ágába sincs másra figyelni.

Ne okold magad, ki fogja nőni. Az én fiam már nagyjából nyugodtabb lett, nála tavaly volt dettó olyan amit írtál. Joe Frost igen, vannak jó dolgai, pl. a büntifal, ez nálunk is "bejött". Képes volt délután öttől hétig üvölteni a sarokban. Nem érdekelt akkor sem jöhetett onnan el. Már volt rá példa hogy magától beállt a sarokba :).

Maradj következetes, próbálj meg szabályokat hozni és tűzön vízen át betartani, ha tombol, ha visít, ha veri magát a szoba közepéhez akkor is, nehéz bírni két óra visítást, de előbb-utóbb vége lesz. Rá kell hogy jöjjön, hogy sokkal többet ér el ha jól viselkedik mintha hisztizik.

Átérzem amit írtál, minden mondatod. A Tesco-s kisautó is ismerős :) Mindig elmondom a fiamnak, ha nem viselkedik jól akkor nincs autózás, és ha hiszti volt, vagy üvöltött egyenest megyünk a kocsihoz. Valamelyik nap őt is majdnem elütötték. Kis süketek, mert csak az a cselekvése érdekli, annak elérése amibe belefogott, ilyenkor se látnak se hallanak.

Vagy próbáld meg azt, hogy megmondod neki hogyha nem hagyja abba, vagy nem viselkedik normálisan kidbobod a kukába a kedvenc játékát, és majd elviszi a kukásautó. Volt már hogy bedobtam a futóbiciklijét a kukába, azonnal jó kisfiú lett belőle.

Egyébként nem gondolkoztál el azon, hogy tanácsot kérnél a nevtanból? lehet hogy hiperaktív, ilyenkor vannak állandó dühkitörések, állandó mozgás, rohanás. Még fejletlen az idegrendszere, azéert nem tudja "normálisan" lekezelni a dolgokat.

A sétáláshoz trükk, hátha bejön: induljatok el fagyizni, ez egy olyan dolog aminek egy gyerek sem tud ellenállni. De előtte mond el neki, hogy csak akkor kap fagyit, ha szépen elsétáltok a fagyizóig. Ha megy akkor kap, ha rángat és elszalad indultok haza akárhogy is üvölt. Mi egy hétig csak az utca közepéig jutottunk, de már szépen sétál...hála....ilyen pici dolognak is lehet örülni.

Szóval én teljesen megértelek. Arról nem is beszélve, hogy a környezet, a család, sőt itt is, megvetnek hogy nem neveled a gyereked, neveletlen, te vagy hibás. Ezt én is megkaptam. A saját nagyapámtól. A férjem sokszor elmegy itthonról munka után, mert elege van. Meg is értem. Aki ezt bírálja az olyan dologról foglal állást, amihez semmi köze, semmi tapasztalata. Természetesen több gyerekes anyukák tanácsát érdemes elfogadni, de ne felejtsük el, egyik gyerek sem egyforma. Lehet hogy amit az egyik gyerekkel meg lehet csinálni, a másikkal nem. Az egyik jó viselkedik, a másik nem. Ez nem CSAK nevelés kérdése, ezt egy gyógypedagógus is megerősítette nekem, hanem az idegrendszeri éretlenség. Idővel rendben lesz minden. Sőt nem kizárt hogy játszmázik veled a fiad, és direkt játszik az idegeiden. Hát játszmázz te is vele. :)

És most kedves szuperanyukák hajrá, pontozzatok le, és kérem a megvető kommenteket!

2013. jún. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 A kérdező kommentje:

Megpróbálom mindenképp amit írtok! Az Én nevelésemre mindig azt mondták, hogy spártai. Én nagyon szigorú vagyok a-ból nincs b..

Mikor legelőször belém rugott fürdős után megtöröltem meztelen kiraktam a szobaajtón kívülre ott lehet kint maradni bejönni csak akkor lehet ha bocsánatot kértél. Ruháit odaadtam öltözzön fel... valahogy 8körül fürdött és 9kor még kint volt. Nem adja meg magát könnyen... Még most se, hogy tombolás van hozzá... Nem engedek meg valamit azért, hogy csak csönd legyen és ne nézzen mindenki minket!


Egyik válaszolónak üzenem, ha nem nevelném akkor most is belesz.rhatnék, hogy milyen a Fiam és majd nő a szélrózsa irányába és lesz amilyen lesz. De gondolom ezt magas elhinni...

Ha nem szeretném, nem nevelni akarnám akkor rongyá verném egy hisztinél és akkor félelemből nem fogja megtenni amit megakar...


Utolsó!! Nagyon tetszik amit írsz, mintha az én gyerekem jellemezted volna!

Amikor áll velem szembe és látom, hogy egyszer csak átfordul az agya hisztiből zsiványsággá és nézi, hogy hol lehet mellettem elszaladni és csak lopva néz rám sunyi vigyorral... Na az kegyetlen...


Most jöttünk haza a strandról 4 órán keresztül ugrált csobbant lubickolt karúszózott. Nem állt le szóltam neki, hogy mindjárt indulunk mert jön haza apa Válasz NEM!

Eltelik pár perc Gyere Marcika induljunk mert jön haza apa!! Nem!!!! elrohant elseggelt egy lemezen (amivel a keringető van letakarva) véraláfutásos a feneke, felállt sírt megpuszilgattam vigasztaltam azért történt mert megint elszaladtál anyától stb. ordít sírva, hogy nem nem nem!!!!!!!!!!!!!!

beraktam a kocsiba és aludt rögtön! Álmában hoztam fel az emeletre... Én nem tudom mi tudja kiütni a gyerekem.

A mentális problémákat is felvetette valaki. Fél év alatt annyi dokihoz hordtam aki vizsgálta, hogy az kegyetlen! Mindenki szerint Egészséges okos gyerek!

Csak kegyetlen!

Én miért vagyok idegbeteg: Már csak a gyerekem miatt :)

Párkapcsolati problémáink nincsenek se anyagi se egyéb (kopp-kopp). Februárban terhes lettem és most május elején kiderült, hogy fejlődési rendellenességgel született volna, mert sokat voltam lázas így nem születhetett meg. Májusban volt a műtét. Akkor 1-2 hétig kegyetlenül voltam de már nem és nincsenek ilyen gondolataim. Helyre jöttem és tudom, hogy a gyerekem viselkedésén kívül semmi sem idegesít!

:s

2013. jún. 14. 15:07
 17/80 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.ha a 15-ös válaszoló nem írta volna le mindazt amit,akkor lehet szépen csendben maradok és nem írok ide semmit.de így,hogy látom más is küszködik ilyen problémákkal és a 15-ös válaszoló is olyan jól lefestette a helyzetet,meg merek szólalni.

szóval az én fiam is ugggggyyyyyan ezt csinálja.kibírhatatlan és kezelhetetlen a viselkedése.a "letérdelek és elmagyarázom" dolog nálunk sem jön be,mégpedig amiatt amit a 15-ös anyuka írt:csavarja magát a gyerek,nem néz a szemembe és csak ordít,de úgy,hogy a saját hangom nem hallom.egyszerűen gyomoridegem van ha a gyerekkel el kell indulni valahova,mert tudom,hogy a vége a hiszti,vergődés,csapkolódás,ordítás lesz.mi még nem vittük el kivizsgálásra ilyen téren,de ami késik nem múlik,bár ahogy te is írtad,hogy semmit nem találtak nála,lehet az enyémnél sincs semmi gond,csak a borzalmasan nagy akarata.remélem javul a helyzetünk mindannyiónknak és találunk a gyerekünkhöz illő megoldást.de annyira nehéééééééz!!!minden esetre én megköszönöm neked,hogy feltetted ezt a kérdést,mert mintha a szívemből írtál volna és mintha az én gyerekemet "ismertetted volna".és köszönöm a 15-ös anyukának is,hogy megírta a kommentet mert engem "megnyugtatott" és adott egy kis reményt. (nem is kicsit,hanem sokat)

2013. jún. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 A kérdező kommentje:

nekem is ő segített sokat, csak azt sajnálom, hogy valami paraszt így pontozgat mindenkit... Az igazi hős anya... :@@@@

Na de sebaj... megpróbálom magamévá tenni a tanácsokat, és lehet megtanulok imádkozni is, hogy hamar legyünk túl rajta... :D

Azt elfelejtettem írni hogy jelentkeztem a bhrg.hu-n ahol majd júniusban kielemzi egy pszichológus fejlődés kutató akárki a gyerekem és a megfelelő mozgásformát együtt beszéljük meg! Hozzáteszem 2 óta alszik a Fiam mozdulatlanul! Az úszás jót tett neki... Kíváncsi vagyok, hogy fog ébredni... Bár én ma koncertre megyek a Párommal úgyhogy ezt a keresztanyja mondja majd el. De energiáját mind levezette úgy látom. :)


Azért Örülök, (már bocs) hogy ilyen sokan vagyunk egy oldalról akik ettől szenvednek :) Ezek szerint tényleg nincs gondja a gyerekemnek csak iszonyat makacs!

2013. jún. 14. 17:17
 19/80 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok benne, hogy az átlagnál nehezebb eset a fiad, és megértem, hogy ennyire kiborít. Egyrészt én is javasolnám, hogy vidd még el pszichológushoz, szakemberhez, hátha tud segíteni, mert lehet hogy szükség lenne rá. Az szerintem jó ha szigorú és következetes vagy, de a gyereknek szüksége van arra, hogy mindig érezze a szeretetet és az elfogadást. Amikor csak lehetőséged van rá, és épp jól, vagy akár csak elfogadhatóan viselkedik, mutasd ki minden lehetséges módon hogy szereted. Dicsérd meg, ha okot ad rá, ha hagyja este pl, fürdés után puszilgasd össze, és ölelgesd meg. Mondd neki, hogy nagyon szereted. Sok gyerek akkor kezd tűrhetetlenül viselkedni, ha üres a szeretet "tankja". Törekedj rá, hogy legyen mód együtt játszani, semmit tenni, amikor derűs és nem ingerült a hangulat. Ha jó hangulatba jön, akár beszélgetni vele arról, hogy miért viselkedik így. Nekem sokkal egyszerűbb eset a lányom, de ha így viselkedne, és veszélybe sodorná magát korlátoznám pl. babakocsiba kötném, hámot adnék rá (ez necces, mert majd jól megszólnak érte), és kitalálnék valamit, hogy eleve megakadályozzam hogy bajba kerüljön. Ha jól tud viselkedni, lehet neki több teret adni. Ezek csak ötletek, nincs nálam a bölcsek köve, remélem tudtam segíteni.
2013. jún. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/80 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén nem tudok hozzászólni a témához, én egyenlőre még csak rettegek, hogy az én lányom ne ilyen legyen majd. :)

De egy kérdést ha megengedsz: írod, hogy sokszor vigyáz rá más, dédi, vagy a keresztanyja. Velük hogy viselkedik? Mikor velük van, akkor is van ilyen erős "hiszti" rajta? Vagy csak téged (esetleg titeket, szülőket) tisztel meg ezzel?

Azt is írod, hogy tartasz attól, hogy nem fog majd odafigyelni az edzőre, ha elviszed úszni. Szerintem az újdonság erejével fog hatni rá és ha erős lesz az tanár, akkor tuti, hogy jól fog viselkedni. Húzóerő lehet a többi gyerek viselkedése is.

2013. jún. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!