Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 és fél éves kisfiú rosszaság...

3 és fél éves kisfiú rosszaságát, szófogadatlanságát kezelni? MEGŐRÜLÖK!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne Ti, hogy kezelitek az alábbi helyzeteket!

Csak néhány példa a hétről! Segítsetek légyszi mert már tényleg úgy vagyok vele, hogy össze-vissza verem a gyerekemet!


-Megyünk boltba szépen elindulunk fogja a kezem, gondol egyet és kitépi elrohan, ha szólok neki le se sz.rja. Ha utána kapok úgy bepánikol, mintha mindennap ronggyá verném!


-Visít rugdosódik, ha nem arra megyünk amerre ő akarja. -


-Ha felveszem, mert eldobja magát összerugdos és tiltakozik (na ilyenkor gurul el a gyógyszer és egy hajszál választ el a veréstől!).


-Bemegyünk tescoba vásárolni, és mindig felülhetett egy játékra (100 forintot bedobsz x ideig megy) Tegnap játszott és szóltam, hogy a kettő közül válasszon, kipróbálta az új gépet aztán az lejárt ment volna a másikra is. Nem engedtem, mert csak egyet szabad. Olyan hisztit b.szott ki, hogy élmény volt nézni... A kenyeret ő hozta, rommá morzsolta fél perc alatt a félkiló szeletelt kenyeret megfeszülve ordított, hogy nem!!! és a bejáratból nem volt hajlandó eljönni. Elindult, mert már nagyon agresszív fejem lett addigra ezt a gyerek is észre vette és elkezdett szaladni a kocsihoz az utolsó pillanatban meggondolta, magát elkanyarodott a kocsitól és szaladt tovább egyenesen a tolató autó felé... Elkaptam mikor megállt és beraktam a kocsiba elkezdett tombolni ordítani artikulátlanul és rúgta váltott lábbal a vezető ülést maga előtt és tombolt (konkrétan toporzékolt az ülésen)! Szégyen nem szégyen, de nem bírtam tovább kapott egyet. Mindent abbahagyott, nem rugdosódott "lenyugodott" és csak sírt nem tombolt tovább.


Nem tudom az időjárásra fogni mert ez már mindennapos! Szégyen és méreg bárhova elvinni mert elszalad és kereshetem a sorok közt vagy lever és összetör valamit... Nem működik az, hogy anya szomorú mert így viselkedsz, az se, hogy nem jöhetsz velem többé, az se hogy nincs mese/játék stb... Mindet lesz.rja!


-Múltkor penny market önműködő ajtó. A gyerekem a zsanérokhoz bedugta a kezét az ajtó meg elkezdett rácsukódni, az apjával ketten nyomtuk vissza az ajtót mert az úgy van beállítva, hogy gyereket nem érzékel és az csak záródott a kezére. Elrepedt a kézfeje (röntgen szerint), lila volt rögtön és az ajtó nyoma (Fém ajtó) napokig látszott a kézfején, hiába szólunk neki azóta is, hogy jöjjön el attól a kib.szott ajtótól vissza kell cibáljam és engem néznek idegroncsnak és agresszívnek.


-Olyan erősen kell fogjam a kezét, ha elmegyünk valahova, hogy bele tud kékülni.


-1 hete cirka vagy 2, hogy szóltam neki ahogy jöttünk ki az orvosiból, hogy megyünk haza. Gondolt egyet és kitépte a kezét és kirohant az útra! Ha jön autó az én fiam már nem él!


Olyan szinten fogom a kezét, hogy mikor egy alkalommal megpróbálta kirántani kiugrott a csuklója (a kezét fogom és a csuklója a középső és gyűrűsujjam közt van) nem sírt rajta csak olyan kényszeredetten nevetett!!!


Elvittem fejlődés neurológiára (már tényleg elhittem, hogy nem épp eszű a gyerekem) azt mondták semmi gondja nincs ennek a gyereknek. Direkt táncol az utolsó idegszállaimon az az érzésem.


- A hidegvízzel lezuhanyoztatom módszer a hisztiknél csak 1-2 alkalommal jött be...


NORMÁLIS segítséget kérnék! Bevált trükköket!


2013. jún. 14. 08:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 A kérdező kommentje:

na most végig olvastam, robert fischer megdőlt.

Elsimerés van jutalom, dícséret és büntetés is de nem használ :D egyéb ku.rva okos idézet olyantól akinek legalább 1 gyereke van amit nem ő hanem az asszony vagy a dajka nevel mert ő éppen a könyveit készül kiadni van még a tarsolyotokban? :DDD

2013. jún. 15. 11:42
 32/80 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy ha te érzelmileg és mentálisan rendben lennél, a kisfiad is könnyebben kezelhetővé válhatna.

A hozzászólásaidból kitűnik nekem a mérhetetlen tehetetlenség, ezért ajánlom szakember segítségét.

2013. jún. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 A kérdező kommentje:

Szia! Az igazsag az, hogy pont ez a baj... Hogy szakembertol szakemberig megyunk es mindenki szerint okos ertelmes nagyfiu. Tehat mar csak az van, hogy tenyleg tetszik neki ahogy felidegesit. Ugyhogy valamivel kokemenyen meg kell fogjam es igen ro.adtul tanacstalan vagyok ezert is irtam ki a kerdest.

En mentalisan rendben vagyok. Semmi bajom. Majusban a terhessegem elvesztese miatt meg voltam zakkanva de mar helyre tettem a dolgokat. Tudta mindig hol a hatar ennyire sose feszitette tul a hurt... Ez a szorakozasa iden kezdodott...

Es mar iszonyatosan kesz vagyok a viselkedesetol.


Most pl ivott ebed utan 1 pohar uditot (ebednel szabad inni) es meg kert egy pohar kakaot is. Mondtam neki, hogy azt majd az uzsonnahoz most ivott szorpot... Mit csinalt? Fogta szajhuzva ram nezett es lelokte a poharat az asztalrol. En a szokasos szamolj tizig modszer utan szoltam hogy ez csunya dolog volt ram nez es azt mondja hogy neeeeeem!!!! Vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!

2013. jún. 15. 13:19
 34/80 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért nem kaphat kakaót is?

Nekem pl. 3 gyerekem van, férjem szerint túl szigorúan bánok a gyerekekkel. Tőle tanultam, hogy sok mindent lazán kell venni, sokkal többre megyünk úgy.

2013. jún. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 A kérdező kommentje:
Mert ha cukrosakat iszik attol nagyon beporog. 2,5 deci szorp ebedre eleg. Nem akartam neki meg 2,5 deci kakaot is adni....
2013. jún. 15. 13:41
 36/80 A kérdező kommentje:
En ertem a lazasagot is ha az agyon ugral se erdekel ha a szamitogen akar jatszani se tilos. Csak ha.valamire azt mondom nem es (logikus okbol teszem es nem azert mert csak olyanom van) hanem mert az neki tenyleg nem jo es jon a hiszti... Marciusban csak 40szer mondtam meg hogy nem nyulunk a kandallohoz mert forro hat nem hallgatott ram. Ratamaszkodott ket kezzel 1 pillanat alatt feherre sult a tenyere
2013. jún. 15. 13:46
 37/80 anonim ***** válasza:

Egy 3 éves gyermek képtelen bármit is tudatosan csinálni. Négy évesen jelennek meg az első jelek a tudatosságban.


Nem kötelező elhinni, amit írok, bár aki szakemberként foglalkozik kisgyermekekkel, mint pl én, az tapasztalja is ezt, mélyebb megismerés útján, mellesleg megtalálható ez pszichológiai szakkönyvekben is. (Mely utóbbiakl szintén gyakorlati tapasztalat alapján -tudományos összegzéssel- születnek.)

2013. jún. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 anonim ***** válasza:

Kiegészítés: a kisgyermek és a csecsemő a szülő (enyhébb fokon az éppen vele levő felnőttek) tudatalattiját tükrözi, viselkedésével. Te ragaszkodsz egy elvhez, ő is ragaszkodik egyfajta viselkedéshez. Ha kompromisszum kész lennél, az ő viselkedése is elmozdulna ebbe az irányba. Természetesen ösztönösen.


Azonban alapvető dolog lenne a szülőknek gyermekpszichológiai szakkönyveket forgatniuk. Ugyanis anélkül, hogy kellően ismernék adott gyermekkorosztályok életkori sajátosságait, nem lehet érdemben gyereket nevelni. Hacsak nem zseniálisan beleérző az illető. Kellően jó empátia sem elég önmagában, de mit gondolsz, benned van kellő empátia és türelem?


Az életkori sajátosságokra elsősorban azért utalok, mert egy kisgyermek mozgásigénye rendkívül fontos: szinte felnőtt méretű fejjel rendelkezik, azonban sokkal kisebb törzzsel, sokkal rövidebb vérkeringéssel, kisebb erejű szívvel mint véráramlást elősegítő szervvel. Azaz ha nem mozog rengeteget, akkor fizikálisan bajba kerül, romlik a testi egészsége!


Ezen kívül életkori sajátosság általában 3 éves korig a dackorszak, amit szintén rendkívül fontos megélnie gyermeknek, mert ha túlzottan korlátozzák ennek megélésében, akkor nagyobb gyerekként és felnőtt korában evvel összefüggő pszichés problémái lesznek, pl nem fog tudni nem-et mondani, irányítható lesz, bajba kerülhet.

2013. jún. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:

Kimaradt a mondatom vége:

Azaz ha nem mozog rengeteget, akkor fizikálisan bajba kerül, romlik a testi egészsége, és mentális fejlődését is akadályozza a mozgásszegény életmód! Kifejezetten 6 éves korig mondható el, hogy a felnőttekhez képest extrém magas mozgásigényük van a piciknek! Pontosan ez az egyik oka, hogy értelmetlen hiperaktivitást diagnosztizálni 6 éves korig, mivel életkori sajátosság a túlmozgás (és egy fokig a figyelem koncentrációjának labilitása).

2013. jún. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:

Négy éves kor előtt bár megjelenik az éntudat (másfél-két éves kortól), de ez nem a viselkedés kategóriája (lényegileg annyi történik, hogy kezd rájönni: nem azonos a többi lénnyel, dologgal, anyjával, stb.).


Kizárólag ösztönösen cselekszik egy 3 éves.

2013. jún. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!