Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 és fél éves kisfiú rosszaság...

3 és fél éves kisfiú rosszaságát, szófogadatlanságát kezelni? MEGŐRÜLÖK!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne Ti, hogy kezelitek az alábbi helyzeteket!

Csak néhány példa a hétről! Segítsetek légyszi mert már tényleg úgy vagyok vele, hogy össze-vissza verem a gyerekemet!


-Megyünk boltba szépen elindulunk fogja a kezem, gondol egyet és kitépi elrohan, ha szólok neki le se sz.rja. Ha utána kapok úgy bepánikol, mintha mindennap ronggyá verném!


-Visít rugdosódik, ha nem arra megyünk amerre ő akarja. -


-Ha felveszem, mert eldobja magát összerugdos és tiltakozik (na ilyenkor gurul el a gyógyszer és egy hajszál választ el a veréstől!).


-Bemegyünk tescoba vásárolni, és mindig felülhetett egy játékra (100 forintot bedobsz x ideig megy) Tegnap játszott és szóltam, hogy a kettő közül válasszon, kipróbálta az új gépet aztán az lejárt ment volna a másikra is. Nem engedtem, mert csak egyet szabad. Olyan hisztit b.szott ki, hogy élmény volt nézni... A kenyeret ő hozta, rommá morzsolta fél perc alatt a félkiló szeletelt kenyeret megfeszülve ordított, hogy nem!!! és a bejáratból nem volt hajlandó eljönni. Elindult, mert már nagyon agresszív fejem lett addigra ezt a gyerek is észre vette és elkezdett szaladni a kocsihoz az utolsó pillanatban meggondolta, magát elkanyarodott a kocsitól és szaladt tovább egyenesen a tolató autó felé... Elkaptam mikor megállt és beraktam a kocsiba elkezdett tombolni ordítani artikulátlanul és rúgta váltott lábbal a vezető ülést maga előtt és tombolt (konkrétan toporzékolt az ülésen)! Szégyen nem szégyen, de nem bírtam tovább kapott egyet. Mindent abbahagyott, nem rugdosódott "lenyugodott" és csak sírt nem tombolt tovább.


Nem tudom az időjárásra fogni mert ez már mindennapos! Szégyen és méreg bárhova elvinni mert elszalad és kereshetem a sorok közt vagy lever és összetör valamit... Nem működik az, hogy anya szomorú mert így viselkedsz, az se, hogy nem jöhetsz velem többé, az se hogy nincs mese/játék stb... Mindet lesz.rja!


-Múltkor penny market önműködő ajtó. A gyerekem a zsanérokhoz bedugta a kezét az ajtó meg elkezdett rácsukódni, az apjával ketten nyomtuk vissza az ajtót mert az úgy van beállítva, hogy gyereket nem érzékel és az csak záródott a kezére. Elrepedt a kézfeje (röntgen szerint), lila volt rögtön és az ajtó nyoma (Fém ajtó) napokig látszott a kézfején, hiába szólunk neki azóta is, hogy jöjjön el attól a kib.szott ajtótól vissza kell cibáljam és engem néznek idegroncsnak és agresszívnek.


-Olyan erősen kell fogjam a kezét, ha elmegyünk valahova, hogy bele tud kékülni.


-1 hete cirka vagy 2, hogy szóltam neki ahogy jöttünk ki az orvosiból, hogy megyünk haza. Gondolt egyet és kitépte a kezét és kirohant az útra! Ha jön autó az én fiam már nem él!


Olyan szinten fogom a kezét, hogy mikor egy alkalommal megpróbálta kirántani kiugrott a csuklója (a kezét fogom és a csuklója a középső és gyűrűsujjam közt van) nem sírt rajta csak olyan kényszeredetten nevetett!!!


Elvittem fejlődés neurológiára (már tényleg elhittem, hogy nem épp eszű a gyerekem) azt mondták semmi gondja nincs ennek a gyereknek. Direkt táncol az utolsó idegszállaimon az az érzésem.


- A hidegvízzel lezuhanyoztatom módszer a hisztiknél csak 1-2 alkalommal jött be...


NORMÁLIS segítséget kérnék! Bevált trükköket!


2013. jún. 14. 08:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
100%
Mintha az én 3 éves kisfiamat mutattad volna be.Én már idegileg ki vagyok tőle.Nem tagadom sokat ráordítok.:( szeretem imádom,de nem birom már hogy ha szépen ha határozottan,hangosan kérek tőle vmit sem érek el vele.Sétálni már lehet vele az utcán mert nem kézfogás,nem szófogadás, elfutás miatt hazamentünk már párszor.Itthon is hol szótfogad hol nem:( önálló sok mindent megcsinál egyedül.ez nekem sok:(mindenki azt kérdezi hogy bírom idegileg.ez az hogy sehogy.
2013. jún. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 A kérdező kommentje:

Sorba mennék a válaszokon!


19! Tudja és éreztetem, hogy nagyon szeretem Őt, Nagyon erősen kötődik hozzám.tegnap ahogy jöttünk a koncertről haza hívtam tesóm mindjárt ott vagyunk érte (sehol nem hajlandó aludni csak velünk itthon).

Beszélgetni még nem tudok vele. Volt egy nagyon hosszú betegsége több, mint fél évig iszonyat magas lázak 39-40 fok stb. Másfél éves még nem volt mikor kezdődött és kettőt betöltötte mikor végre meggyógyult. Ő addigra már dumált és a betegsége alatt elhallgatott. Most szólalt meg pár hónapja és alig alig beszél. Kb. 70 szavas szókincse van (mint egy átlag 2 évesnek). Ezért hordom dokitól dokiig, hogy nem lett-e a hallásával valami, most olyasmi tornát raknak neki össze ami a motoros készséget fejleszti?! Valami ilyesmit mondtak... Bánom is Én csak használjon! Babakocsink nincs! Ő 9 hónaposan már futás közben megborította a karácsonyfát mert olyanja volt... talán, ha 1 éves korig volt babakocsink! Sétálni szeretet a babakocsit végig visította. Vettem neki pierre cardin sport babakocsit... Nincs benne 1 kilométer a garázsban áll letakarva. Minden tanács és javaslat hasznos Úgyhogy neked is köszönöm!


20!

Ő senkire nem hallgat! Se apjára, se rám, se keresztapjára-anyjára senkire. Van Nagyapjáéknak két pulijuk (nevelőapám és Anyum) A gyerekem úgy döntött, hogy rátalicskázza a kutyára a homokot és elássa az a buta kutya meg fel se állt csak türte, a nagyapja szólt Marci ne csináld mert ezzel bántod a kutyust stb! SZólt még egyszer, harmadszor is negyedszer felállt, hogy ő ezt már nem hiszi el a gyerekem ránézett elröhögte magát és rohant előle mintha puskából lőtték volna ki!

Ez nem rossz nevelés tuti! Ez a zsiványság! Mikor az apjának mondtam, hogy olyan gyereket akarok, mint ő vörös szeplős csak legyen kib.szott rossz és eleven nem tudtam mit kívánok!!! Végem van! Vörös szeplős gyerekem van Marcinak hívják. Iszonyatosan passzol hozzá a név is! Már csak a Bendegúz lehetne ennél testhez állóbb!

Igen mások is vigyáznak rá (nekem vannak betegségeim sajnos amihez a rendszeres sport kell, hogy kordában lehessen tartani) az nekem napi 2 óra olyankor a dédi van vele. Hát igazság szerint mikor milyenje van! Itthon nincs gond vele! nekem se, senkinek! Szerintem lakáson belül heti 1 alkalommal kell talán rászólni! Ha elmegyünk valahova (pl szalajka völgy ősember barlang stb. Elvittük azt a ro.adt motort! az ősemberbarlanghoz oda fel a pics.ba fel kellett toljam, hogy ne ordítson!!!! Nem bírta magát hajtani a hegyen sebaj a hüly.e anyja feltolja hogy ne legyen hiszti és ne minket nézzenek :D Akik meg jönnek szembe mosolyognak a gyerekemre hogy de édes terepmotorozik, nagy fába vágta a fejszét stb... És a poén felértünk abba a ro.adásba és lefelé is motorral akart jönni, hát mondom Fiam az az isten nincs hogy én lefele meg fussak utánad! A szalajka völgy séta ill mi sétálunk ő meg sorba gázolja el az embereket. hiába szólunk sz.rt se ér! A végén mikor már ezerszer szóltam hogy állj meg Marci! Marci ne üsd el Őket! bevágtam a pisztrángtelepre a motort! Na akkor jött a tombolás.. Végig visította. A közös kikapcsolódásunk hármasban arról szólt hogy 180 volt a vérnyomásunk és még beszéltük is Apjával, hogy erre nem volt érdemes elmenni...


21! Én is kiabálok, mint egy elmebeteg állandóan! Ezt a sétáltatási próbát megcsinálom vele mindenképp, bár tudom, hogy 10 méternél több nem lesz belőle.

Az Én gyerekem Oviban angyal (már amikor nem kislányokat dobál az emeletről...) Ez is egy élmény volt!

2hete voltunk ovisok (szerdai nap volt a műsor és előtte hétfőn vették el a babánkat fejlődési rendellenesség miatt duplán jó élmény volt).

Anyáknapja természetesen mert mikor máskor mutatkozna be a Fiam 50-60 anyuka és nagymama előtt.

Van egy galéria a csoportban ahol az ügyesek játszhatnak (az a jutalom) kivételesen az én Fiam lehetett fent. Egyszer csak gondolt egyet és mikor rendrakás volt készültek elő a műsorhoz kinyitotta a babaruhás ládát és az összeset elkezdte lehajigálni az emeletről a gyerekek és óvónők fejére! Hiába szóltak azok rá... Odamentem akkor kicsit meghunyászkodott (szokásos elmebeteg fejem lett, hogy már megint az én gyerekem viselkedik nagyon jól) 1 perc nyugi elkezdett játszani fent, egy kisfiú meg egy kislány vitte vissza a szétszórt babaruhákat. A kisfiú kezéből kitépte és megint kihajította az óvónőkre röhögve. A kislány berakta a kosárba és fent maradt egy játékért, néztük az óvónőt mit mondd. Egyszer csak hatalmas csattanás... Hát a kislány pofával lefele zuhan a lépcsőn azt hittem a Fiam esett le néztem és ő békésen ül és játszik. A Párom odarohan felkapja a kislányt, viszi a mosdóhoz az arcát lemosni (ezer sebből vérzett, szétnyílt az ínye, felrepedt az arca egy 2 centis helyen, feldagadt a pofija stb) Ahogy tisztítják az arcát és ápolják a kislányt egyszer csak megszólalt zokogva, hogy az új Marci volt. Nézek fel és az Én Fiam még mindig békésen játszik. Nézem a kislányt, hogy ez kamu hát az én Fiam ül és már látom, hogy csak lopva olyan sandán néz rám! Intek neki, hogy jöjjön csak le! Lejön vigyorogva kis mosolygósan. Kérdezem tőle, hogy ő lökte le a kislányt és hatalmas kamu sírással mondja hogy igen (hüppögve szemét összeszorítva hogy ő most sír és hátha kijön egy könnycsepp) Nézzük az apjával és nem hisszük el. Odamentünk a kislányhoz bocsánatot kérni nagyon megszidtam a gyereket és jött az óvónő is, hogy nem kell mert a kislánynak meg kapaszkodni kellett volna a korlátba, hát mondom ez azért nem így megy, hogy lezúzzuk a másikat!

Egész ünnepség alatt mikor a gyerekek a tulipánt játszották ő beült eléjük lekapta a tulipánt a fejükről. Az óvónő a vállánál fogva tartotta maga előtt szorosan ha feltölteném a videót behalnátok a nevetéstől, hogy mit csinált a Fiam! És ami nekem a legdurvább, hogy meglökte a kislányt és visszaült békésen játszani egy pillanat alatt mint aki semmit nem csinált! Akartunk/akarunk tesót Isten mentsen hogy egy kicsit is ilyen legyen...

Ja a poén, hogy úgy rázta le az erős 60 éves óvónénit hogy belerúgott.. Aznap mentünk neurológiára mutattam a dokinak a videót, hogy ez a gyerek most tényleg okos és egészséges mert ezt én most ebben az állapotban nem hiszem el!

Mondtam az apjának egy szót se szólok, hogyha a Fiam kéken-zölden jön haza mert valahol jogos lesz bármennyire is fogom sajnálni.


Most 2 hete megyek a Fiamért és le van horzsolva az arca meg az orra. Ment volna a csúszdára és egy fiú kitette a talpát neki hogy ne menjen fel mert akkor csak ez a kisfiú akart csúszni. Az utolsó pillanatban rántotta le az óvónő a Fiam hogy ne legyen megint baleset! Egy szavam nem volt. Előtte ő csinált bajt a kislánnyal... nem tudok ezekre mit szólni. Az óvónő mondta, hogy a Fiam csak mosolygott de olyan zavartan mosolygott, hogy ezt ő most miért kapta... Hát mondom én meg a folytatásra lettem volna kíváncsi, hogy mit csinál a gyerekkel de gondolom megrepteti a csúszda tetejéről.. bár mondjuk anniyra azért nem agresszív.

2013. jún. 15. 10:09
 23/80 anonim ***** válasza:
A kisfiad sem semmi.Én megértem ha idegbeteg vagy,ismerős.Az én kisfiam nem verekszik.Az oviba,itthon meg szörnyen rossz.Nem a figyelmet akarja felhívni magára? S férjem gyerekként szörnyen rossz gyerek volt.Anyósom mondta ő már sokszor szinte nyugtatót kellett szednie mert nem bírta idegileg.Állítása szerint a mi fiunk a férjemet is túlszárnyalja.Nálunk az a gond hogy itthon verekszik.Persze anyukáméknàl is előjön ez az énje.Szó szerint veri a 11 éves öcsémet.Ő játéknak gondolja,de ez már közel sem az.Férjed mit mond?És a nagyszülők? 21-es voltam.
2013. jún. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 A kérdező kommentje:
A Párom vagy nevet vagy idegesíti, úgy van mint Én... A nagyszülők annyit mondanak, hogy b.sszál már neki oda egyet, de könyörgöm az én fejemen tört el lekvár főző fakanál a Fiamat nem akarom így nevelni. A nagyapja röhögött mikor a kutyás esetnél elrohant előle és mondta, hogy már látja, hogy ez a gyerek úgy lesz aprítva mint ő is volt gyerekként... Hát... Őszintén mondom hogy nagyon közel állok néha... A nyugtatót ne is mondd (sedacure forte vagy mi)... Január-februárban azzal aludtam...Kegyetlen
2013. jún. 15. 11:06
 25/80 anonim ***** válasza:
nem csoda, hogy így viselkedik a fiad, ha az apja kineveti és idegesíti........
2013. jún. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 A kérdező kommentje:

hööö????

kínunkban már nevetünk és nem a gyereket idegesíti, hanem a gyerek viselkedése idegesíti.

Amikor szétrúg valamit és semmivel nem bírom/bírjuk leállítani vagy az van hogy tényleg elverem vagy inkább nevetünk egyet és igyekszem kevésbé felvenni a hülyeségét...

2013. jún. 15. 11:25
 27/80 anonim ***** válasza:

tehát hergelitek.

szép....

bárhogy is magyarázkodsz, azt a kisfiad érzi, látja, hogy kinevetitek, ezt soha ne tedd/tegyétek!

2013. jún. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 A kérdező kommentje:

Mivel itt mindenki tudott ítélkezés nélkül segíteni nektek NAGYON NAGYON köszönöm a tanácsokat!!!


annak a két kedves habzó szájúnak üzenem, hogy nem félmondatok után kell ítélkezni. Nem ismeritek az életünk én egy problémára kértem megoldást nem azt, hogy álljatok neki elemezni a (számotokra ismeretlen) életünket!

2013. jún. 15. 11:30
 29/80 anonim ***** válasza:

Jézusom!!!

Te nem szégyelled magad?

Igaza van az előzőnek, kisfiad viselkedésének a ti viselkedésetek lehet a forrása.


ajánlom figyelmedbe ezt:

Ha a gyereket folyton bírálják, a lenézést tanulja. Ha a gyerek állandó gyűlöletben él, a háborút tanulja. Ha a gyereket mindig gúnyolják, a félénkséget tanulja. Ha a gyereket folyton megszégyenítik, a bűntudatot tanulja. Ha a gyereket tolerancia veszi körül, a türelmet tanulja. Ha a gyereket folyvást biztatják, a bizalmat tanulja. Ha a gyereket biztonság veszi körül, a hitet tanulja. Ha a gyerek teljesítményét elismerik, a megbecsülést tanulja. Ha a gyerek jórészt helyesléssel találkozik, önmaga szeretetét tanulja. Ha gyereket elfogadják, és barátságos légkörben él, megtanulja szeretni a világot. A gyerekek azt élik, amit tanulnak!"

Robert Fisher

2013. jún. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/80 A kérdező kommentje:
végig se olvastam csak egy kérdés! És az a gyerek akiolyan mint az én fiam azt a szót hogy buta vagy bármi még csak hallásból sem ismeri dícsérve van és mondom neki, hogy okos ügyes bátor az miért ilyen? nem nem szégyenlem magam mert te is írod a szart és nem tudod mi van. Következtetést vonsz le 1-2 mondatból... Na most légy okos és adj tanácsot normálisat vagy kocc...
2013. jún. 15. 11:40
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!