Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 és fél éves kisfiú rosszaság...

3 és fél éves kisfiú rosszaságát, szófogadatlanságát kezelni? MEGŐRÜLÖK!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne Ti, hogy kezelitek az alábbi helyzeteket!

Csak néhány példa a hétről! Segítsetek légyszi mert már tényleg úgy vagyok vele, hogy össze-vissza verem a gyerekemet!


-Megyünk boltba szépen elindulunk fogja a kezem, gondol egyet és kitépi elrohan, ha szólok neki le se sz.rja. Ha utána kapok úgy bepánikol, mintha mindennap ronggyá verném!


-Visít rugdosódik, ha nem arra megyünk amerre ő akarja. -


-Ha felveszem, mert eldobja magát összerugdos és tiltakozik (na ilyenkor gurul el a gyógyszer és egy hajszál választ el a veréstől!).


-Bemegyünk tescoba vásárolni, és mindig felülhetett egy játékra (100 forintot bedobsz x ideig megy) Tegnap játszott és szóltam, hogy a kettő közül válasszon, kipróbálta az új gépet aztán az lejárt ment volna a másikra is. Nem engedtem, mert csak egyet szabad. Olyan hisztit b.szott ki, hogy élmény volt nézni... A kenyeret ő hozta, rommá morzsolta fél perc alatt a félkiló szeletelt kenyeret megfeszülve ordított, hogy nem!!! és a bejáratból nem volt hajlandó eljönni. Elindult, mert már nagyon agresszív fejem lett addigra ezt a gyerek is észre vette és elkezdett szaladni a kocsihoz az utolsó pillanatban meggondolta, magát elkanyarodott a kocsitól és szaladt tovább egyenesen a tolató autó felé... Elkaptam mikor megállt és beraktam a kocsiba elkezdett tombolni ordítani artikulátlanul és rúgta váltott lábbal a vezető ülést maga előtt és tombolt (konkrétan toporzékolt az ülésen)! Szégyen nem szégyen, de nem bírtam tovább kapott egyet. Mindent abbahagyott, nem rugdosódott "lenyugodott" és csak sírt nem tombolt tovább.


Nem tudom az időjárásra fogni mert ez már mindennapos! Szégyen és méreg bárhova elvinni mert elszalad és kereshetem a sorok közt vagy lever és összetör valamit... Nem működik az, hogy anya szomorú mert így viselkedsz, az se, hogy nem jöhetsz velem többé, az se hogy nincs mese/játék stb... Mindet lesz.rja!


-Múltkor penny market önműködő ajtó. A gyerekem a zsanérokhoz bedugta a kezét az ajtó meg elkezdett rácsukódni, az apjával ketten nyomtuk vissza az ajtót mert az úgy van beállítva, hogy gyereket nem érzékel és az csak záródott a kezére. Elrepedt a kézfeje (röntgen szerint), lila volt rögtön és az ajtó nyoma (Fém ajtó) napokig látszott a kézfején, hiába szólunk neki azóta is, hogy jöjjön el attól a kib.szott ajtótól vissza kell cibáljam és engem néznek idegroncsnak és agresszívnek.


-Olyan erősen kell fogjam a kezét, ha elmegyünk valahova, hogy bele tud kékülni.


-1 hete cirka vagy 2, hogy szóltam neki ahogy jöttünk ki az orvosiból, hogy megyünk haza. Gondolt egyet és kitépte a kezét és kirohant az útra! Ha jön autó az én fiam már nem él!


Olyan szinten fogom a kezét, hogy mikor egy alkalommal megpróbálta kirántani kiugrott a csuklója (a kezét fogom és a csuklója a középső és gyűrűsujjam közt van) nem sírt rajta csak olyan kényszeredetten nevetett!!!


Elvittem fejlődés neurológiára (már tényleg elhittem, hogy nem épp eszű a gyerekem) azt mondták semmi gondja nincs ennek a gyereknek. Direkt táncol az utolsó idegszállaimon az az érzésem.


- A hidegvízzel lezuhanyoztatom módszer a hisztiknél csak 1-2 alkalommal jött be...


NORMÁLIS segítséget kérnék! Bevált trükköket!


2013. jún. 14. 08:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező nem megbántani akarlak, de a gyereked már a génjeiben örökölte, hogy ilyen a válaszaid alapján. Ne haragudj,de napok óta olvasom a válaszaidat és már egyáltalán nem csodálom,hogy ilyen a gyereked. :( Ezt örökölte, ezt látja. A stílusodból ítélve ne csodálkozz....
2013. jún. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:
0%
like 61-es!!!!
2013. jún. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 A kérdező kommentje:

a stílusom a parasztoknak szól és annak akik becsmérelnek ismeretlenül és nem tudnak semmit! :) 61-62 az össze válaszomat vegyétek magatokra is nyugodtan :)

Honnan tudod, hogy milyen vagyok a gyerekemmel azért mert 1-2 iq fighter anyukának csak olyan seg.gből előrángató stílusban írok, mint ahogy én kapom... Az a baj, hogy a kedves moderátorok túl sokat dolgoznak mert lett volna itt olvasnivaló :) Sebaj. választ kaptam olyan szülőktől akiknek van hasonló gyermekük :) a kérdést 6 napja írtam ki egy pa.raszt se kérdezte meg hogy mizu? hatott-e a hazajövünk módszer... Megsúgom hatott! nekem ők a hiteles emberek nem az észosztók!

Annak viszont örülök, hogy sokan segítettek és azoknak akiknek ez a fajta gyermek fogalma látványa ismeretlen pusztán jószándékom jeléül bízom benne hogy 1 ilyesmi kis törpe terrorista, legalább nektek is jut ;) Akkor mindenki megtudja, hogy egy ilyen kis mini zsarnok mire képes :)

2013. jún. 20. 15:16
 64/80 anonim ***** válasza:
0%

A stílus maga az ember.


aláírás: egy paraszt

2013. jún. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:

15-ös..vagyok


Na gyertek szuperanyák, ide lőjjetek!!!! Pár nap alatt 3%-ot csökkent a százalékom.

Tudjátok mit? Ki nem.....le???

GYertek kis frusztrált szupernők, nyomkodjátok a piros kezecskét, éljétek ki minden elnyomott benső feszültségeiteket, gyertek nyomjátok legyetek boldogok, ha már a férjetek az életetek nem tesz boldoggá, pedig hiper szuperek vagytok! Gyertek! Nyomjátok hogy nem hasznos!!! Gyertek szavazzatok le, úgysem tudom kik vagytok, de ha szemembe kellene nézni nyuszi módra húznátok össze magatokat!

Gyertek nyomjátok a piros kezet azért mert valaki őszinte, azért mert valaki szintén egy problmás gyerekkel rendelkezik és kiáll a másikért, mert megérti. Mert csak az érti meg aki tudja miről beszél. Aki meg nem érti meg ránkhúzza a vizeslepedőt hogy rossz szülők vagyunk. Oké akkor legyünk azok, nyomjad azt a piros kezet hogy jobb napod legyen ma.


Csak egyet mondok, tegyétek rendbe az életeteket, számoljatok el magatokkal, legyetek makuklátlanok. Nem irigylem, elfogadom, de tudjátok én nem degradálok másokat! Mint itt egyesek!


"Miért nézed pedig a szálkát, amely a te atyádfia szemében van, a gerendát pedig, amely a te szemedben van, nem veszed észre? (Mt. 7,3)"

2013. jún. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 A kérdező kommentje:

Igazad van utolsó... Nehéz felfogniuk, hogyx mi a helyzet!

Én még mindig köszönöm a jótanácsod és ezeken a ... ne húzd fel magad :)

Elviselhetetlen szuper szutykok :D :D :D

2013. jún. 21. 21:53
 67/80 anonim ***** válasza:

Írtam már neked én is az elején.Jól írtátok csak az tudja milyen ez akinek ugyanilyen gyereke van.Nekem is adtak már annyi tanácsot,de senki nem hitte el,hogy a mi 3 éves fiunk nem azért rossz,mert nem nevelik,hanem alapból akaratos.A férjem ugyanilyen eleven volt,mára értelmes felnőtt lett és leszokott a hisztiről :) Kérdező megint azt tanácsolom hogy tudom pokoli nehéz próbálj türelmes lenni,sajnos sokszor nekem sem megy.A hiszti esetén hazaviszlek nálunk is bevált.Most még azt szoktam hogy mielőtt megyünk vele vhova megmondom neki hogy jól viselkedjen.Ez hol beválik hol nem.A héten elmentünk ketten a kisfiammal papucsot venni nekem.Mivel férjem szombaton is dolgozik,vasárnap semmi nincs nyitva igy vittem magammal.Otthon elmondtam szépen hogy kisfiam anyának most papucs kell állj meg szépen mellettem hamar végzünk.Jó kisfiú leszel veszünk egy jégkrémet.Válasz jó leszek anya.Eredmény a boltban ledobált egy csomó labdát.Szóltam neki még 1* ledobod megyünk haza.Dobálta tovább.Értementem és kimentünk a boltból.Ordított hogy k

jó lesz csak menjünk vissza.Nem vittem.Lenyugodott és mentünk intézni.tovább a dolgunkat.

Határozottnak kell lenni mert látod sokszor még az is kevés:(

2013. jún. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 A kérdező kommentje:

Szia!


Hát ez az... Én nyugodt gyerek voltam... Kiraktak a homokózba reggel és 2 óra múlva ugyanonnan vittek be...

Páromék négyen fiúk meg indiánosat játszottak kicvsinek és a Párom meg a bátyja csatáztak és a Párom vállába beleállt a balta... Még jó hogy nem skalpolósat játszottak "csak" balta került a kezükbe :)


Nekem ez teljesen idegen, hogy valakinek az akarata engem túl érjen (vagy az idegrendszerem meghaladja...)...


Pénteken nálunk dettó ugyanez volt... Vásárlás anyának papucs unokatesónak ajándék mert szülinapja lesz, egy ismerős babaája is 1 éves lett... Ajándék vásárlás (persze ő is kapott egy kis jelképes játékot és utána még vagy 800 szarságot nézett ki és természetesen jött a hiszti... Megnyugodott, és akkor meg egy napszemüveg kellett neki (mert ami van az nem jó... disney-s polaroid kell neki mert az kék és gyöngyházmetál (forghatod a fényben és piros lila kék fekete stb színei vannak mikor hogy esik rá a fény... A rayban ami van neki az túl snassz...)

Na de sebaj ez is megoldódott nem vettem napszemcsit jó a sajátja neki..


Igyekszem türelmes lenni, mert amiket adtok tanácsokat azok bejönnek. Igaz van még hiszti meg akarat nyilvánítás és hiszti, ha nem a válasz... Az vigasztal, hogy sokan vagyunk ilyen erős akaratú kis törpékkel megáldva :) Bízom benne, hogy azért felnőttnek ilyen lesz... Kis irányító alkat.

Én is mindig elmondom, hogy ide megyünk-oda megyünk és jó legyen stb... Háááát.... alakulunk :) Mint púpos gyerek a prés alatt... Lesz belőlünk valami, már nincs olyan gyomoridegem ha menni kell vele valahova...


Tegnap velem akart aludni és szabad volt neki. befeküdt középre a combomra és míg el nem aludt simogatott :) Olyan kis édes volt! Kicsi kincsem :)


Köszi Neked is a biztatást :) Csak azt sajnálom, hogy akik tényleg hasznos és jó tanácsot adnak, Titeket lepontoznak, holott ezek a módszerek tényleg beválnak (lassan, de haladunk). :)

2013. jún. 24. 08:56
 69/80 anonim ***** válasza:
35%

1-4 éves kor között alakul ki az éntudat, az énkép. Csecsemőként még egynek hitte magát világgal. Kb 3 és fél éves korig tart ez a fajta megismerés, ennek alapvetően eszköze a dac, ezért hívják dackorszaknak is.


Ez nem irányítóhajlam, értsd már meg! Mindenki átesik ezen, SZERENCSÉS IS, HOGY ÁTESIK, fontos pszichológiai fázis annak érdekében, hogy később tudjunk nem-et is mondani, ne legyünk befolyásolhatóak, és hogy pl fejlődjön önismerete, ki ő, ki nem ő, stb (így amely gyermek szélsőséges dacát nem veszi tudomásul a szülője, akár jelentősen gátolja, árt vele a gyerek fejlődésének!!! egy picur még nem képes ennél kifinomultabb módon kifejezni dacát, majd csak 4-5 éves kortól egyre inkább), nos, a dackorszakon mindenki átesik, ki jobban, ki kevésbé,

ki 1-2 évesen (nem mondhatod, h te emlékszel alapvető dolgokra, viselkedésed minden lényeges ellenére, 1-2 éves korodból!), ki meg 2-3 évesen, ki pedig 1-3 évesen.


Ezen kívül: a kisgyermek a szülei tudatalattiját tükrözik, olykor részben más, körülöttük levő felnőttekét (pedagógus, gondozó, sitter). Tehát amit magadba fojtottál, főleg gyerekkorodban, az megjelenik ÖSZTÖNÖSEN a kisgyermekedben, 4 éves kor alatt meg KIZÁRÓLAG ösztönösen jelenik meg a viselkedés! Tehát örülj inkább, h ösztönösen tanít téged a gyereked! Ez egy referencia, milyen munkád lenne a tudatalattiddal - vannak otthoni, ingyenes, bár igen hosszadalmas módszerek a fokozatos tudatalatti feltárásra, és pszichológiai segítséget is igénybe vehetsz, mindenki számára érdemes , sőt, elengedhetetlen (lenne) tudatalatti tartalmait, élményeit sorra feltárni!

Ha az oda szorult egykori elfojtásaidat, szorongásaidat -MELYEKRE NEM EMLÉKEZHETSZ TUDATOSAN, épp ezért hívják tudatalattinak-, akkor a gyermeked is ennek megfelelően változik viselkedésben, főleg, amíg 4 év alatti. 4 éves kortól már egyre kevésbé tükrözi a szülője tudatalatti tartalmait, élményeit (amiket látszólag elfelejtett már a szülő), de még 5-6 évesen is eléggé.


A szülőnek legalább annyira kellene fejlődnie , tanulnia gyermeknevelésről ÉS ÖNMAGÁRÓL( ! AZ ÖNISMERET FEJLESZTÉSE A SZÜLŐKNEK IS ELENGEDHETETLEN ! ), mint gyermeküknek!


A gy.nevelésre nézve, gyermekeik érdekében (is)

kötelezővé tenném ha rajtam múlana, hogy a szülők is intenzíven fejlődjenek önismeret és számos más, lényeges pszichológiai téren, plusz tanuljanak gyermekpszichológiát, hogy jobban megismerhessék a különféle gy.korosztályok pszichés működését!


Kedves kérdező, tessék fellapozni gy.pszi könyveket, túlaggódás, idegeskedés és a gyermeked meg nem értése helyett!

Alapmű:

- Mérei-Binét: Gyermeklélektan.

- Vekerdy Tamás művei.

- Ranschburg Jenő művei.

Sorolhatnám....

2013. jún. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:

(15)Hogy az a jó.....

Kisfiam egy mozdulattal kitörölte amit az előző 20 percben írtam.....Inkább jobb így!!


Mérei egy vicc. Egyetemen tanultam belőle, és még jó néhány ennél azért durvább könyvből szigorlatra, szupervíziókra, önismereti táborokba, drámapedagógiára jártam, tehát az ott töltött remek évek alatt igencsak belém ivódott egy s más a pszichológiáról, fejlődéslélektanről, gyermekpszichológiáról, és mindez kötelező volt!. Elméletbe marha könnyű, de gyakorlatba mindezt megvalósítani nem egyén, hanem gyerekfüggő. Tehát ezt akkor mivel magyarázod??? Magamévá tettem mindent amit felsoroltál! Akkor most mi van??


Nem kezdek itt vitatkozni, úgyis neked van igazad. Ez az.

Én is, és a kérdező is, és még jó néhány válaszoló anyuka, akinek szintén hasonló gyermeke nyilván egy hátrányos helyzetű deviáns családban élt, és ezt az attitűdöt tudat alatt adja át a gyermekének.......ha ezt mondod, legyen így, ha ettől kiteljesedik az életed.


Kötelezővé tenném neked is, ha rajtam múlna, úgy ahogy ezt te is kérted korábbi hozzászólásodban pszihológiának kicsit utánnaolvasni. Most én kérnék valamit hogy legyen neked kötelező:

Komoly vaskos 800oldalas könyveket tegyél magadévá! Valódi szakkönyveket! A Ranschburg és Vekerdi igen, jó könyvek de ahhoz hogy NAGYBETŰS TANÁCSOT ADJ A PSZICHOLÓGIÁRÓL egy gigantikus tévedés részedről!

Minden jót!

2013. jún. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!