Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 és fél éves kisfiú rosszaság...

3 és fél éves kisfiú rosszaságát, szófogadatlanságát kezelni? MEGŐRÜLÖK!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne Ti, hogy kezelitek az alábbi helyzeteket!

Csak néhány példa a hétről! Segítsetek légyszi mert már tényleg úgy vagyok vele, hogy össze-vissza verem a gyerekemet!


-Megyünk boltba szépen elindulunk fogja a kezem, gondol egyet és kitépi elrohan, ha szólok neki le se sz.rja. Ha utána kapok úgy bepánikol, mintha mindennap ronggyá verném!


-Visít rugdosódik, ha nem arra megyünk amerre ő akarja. -


-Ha felveszem, mert eldobja magát összerugdos és tiltakozik (na ilyenkor gurul el a gyógyszer és egy hajszál választ el a veréstől!).


-Bemegyünk tescoba vásárolni, és mindig felülhetett egy játékra (100 forintot bedobsz x ideig megy) Tegnap játszott és szóltam, hogy a kettő közül válasszon, kipróbálta az új gépet aztán az lejárt ment volna a másikra is. Nem engedtem, mert csak egyet szabad. Olyan hisztit b.szott ki, hogy élmény volt nézni... A kenyeret ő hozta, rommá morzsolta fél perc alatt a félkiló szeletelt kenyeret megfeszülve ordított, hogy nem!!! és a bejáratból nem volt hajlandó eljönni. Elindult, mert már nagyon agresszív fejem lett addigra ezt a gyerek is észre vette és elkezdett szaladni a kocsihoz az utolsó pillanatban meggondolta, magát elkanyarodott a kocsitól és szaladt tovább egyenesen a tolató autó felé... Elkaptam mikor megállt és beraktam a kocsiba elkezdett tombolni ordítani artikulátlanul és rúgta váltott lábbal a vezető ülést maga előtt és tombolt (konkrétan toporzékolt az ülésen)! Szégyen nem szégyen, de nem bírtam tovább kapott egyet. Mindent abbahagyott, nem rugdosódott "lenyugodott" és csak sírt nem tombolt tovább.


Nem tudom az időjárásra fogni mert ez már mindennapos! Szégyen és méreg bárhova elvinni mert elszalad és kereshetem a sorok közt vagy lever és összetör valamit... Nem működik az, hogy anya szomorú mert így viselkedsz, az se, hogy nem jöhetsz velem többé, az se hogy nincs mese/játék stb... Mindet lesz.rja!


-Múltkor penny market önműködő ajtó. A gyerekem a zsanérokhoz bedugta a kezét az ajtó meg elkezdett rácsukódni, az apjával ketten nyomtuk vissza az ajtót mert az úgy van beállítva, hogy gyereket nem érzékel és az csak záródott a kezére. Elrepedt a kézfeje (röntgen szerint), lila volt rögtön és az ajtó nyoma (Fém ajtó) napokig látszott a kézfején, hiába szólunk neki azóta is, hogy jöjjön el attól a kib.szott ajtótól vissza kell cibáljam és engem néznek idegroncsnak és agresszívnek.


-Olyan erősen kell fogjam a kezét, ha elmegyünk valahova, hogy bele tud kékülni.


-1 hete cirka vagy 2, hogy szóltam neki ahogy jöttünk ki az orvosiból, hogy megyünk haza. Gondolt egyet és kitépte a kezét és kirohant az útra! Ha jön autó az én fiam már nem él!


Olyan szinten fogom a kezét, hogy mikor egy alkalommal megpróbálta kirántani kiugrott a csuklója (a kezét fogom és a csuklója a középső és gyűrűsujjam közt van) nem sírt rajta csak olyan kényszeredetten nevetett!!!


Elvittem fejlődés neurológiára (már tényleg elhittem, hogy nem épp eszű a gyerekem) azt mondták semmi gondja nincs ennek a gyereknek. Direkt táncol az utolsó idegszállaimon az az érzésem.


- A hidegvízzel lezuhanyoztatom módszer a hisztiknél csak 1-2 alkalommal jött be...


NORMÁLIS segítséget kérnék! Bevált trükköket!


2013. jún. 14. 08:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:

Nyilván nem minden fekete vagy fehér.

Ha már hordtad a gyereked szakemberhez, nyilván ez nem olyan egyszerű.

Viszont szerintem ha van kellő empátiád, türelmed és van benned szereted, a gyereked nem viselkedik így, ahogy írtad.

Az 1. hozzászólásomat akár gyerektelen is írhatta, mert ezekhez a gondolatokhoz nem kell tapasztalat. Ezek a dolgok egyértelműek.


2 védőnőnk volt, mindkettő gyerektelen, mégis sok hasznos dolgot tanultam tőlük, vagy be se kellett volna engednem őket?

2013. jún. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:
2013. jún. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 A kérdező kommentje:

Uristen meg jo hogy ertelmes es elfogado ember vagy.... En lesz.rom ki kit enged be a hazba vagy sem! Nekem nem mervadi egy gyermektelen no vagy ferfi tanacsa se a pszichologusok nem erdekelnek mar.


Tapasztalt szulo akinek sok gyereke van es jol neveltek es szofogadoak az igen! Magyarazzam el mashogy is vagy szotagoljam el neked? ENGEM nem erdekelnek a pszichologusok. Te csinald ami neked jo es ugy erzed hogy a te gyerekeidnek jo!


En felnottem szakkonyv es pszichologia nelkul egyszeruen bevetheto modszerekkel (es te is!!!!) engem ezek a modszerek erdekelnek es egy pszichologiai konyv vagy cikk meg annyira mig osszetepem gyujtosnak!!!


Ennyi!

2013. jún. 17. 16:13
 54/80 A kérdező kommentje:

Mibol jon le az hogy nem szeretem vagy fogadom el a gyermekem? Ez a szeretet megkerfojelezese mar bosszant egy kicsit... Szivem szerint a legvastagabb pszichologiai lexikont hasznalnam ilyenkor " nevelesi celokra" mert segitseget vartam nem azt hogy a meleg miatt kitikkadt szuper anyak oltogassanak es kerdojelezzek meg a szeretetem...


Majd ha azt irom hogy osszevertem es ez a megoldas volt jo es ez a megoldas marad nalam gyertek dobalozni empatiaval szeretettel stb de addig is bujjon minden ilyen ember viz ala es sohajtozzon mert unom...


Kib.szott vicces agxon iskolazott asszonyok vannak itt mert ha rossz a gyerek akkor nem neveled nem szereted lesz.rod vagy autista... Doktoraljatok mind!!!!



A NORMALIS VALASZOKAT EZUTON IS KOSZONOM MEG MINDIG!!!!

2013. jún. 17. 16:22
 55/80 anonim ***** válasza:
0%
3 gyerekem van, szófogadóak, biztos azért mert többek között nem nevetem ki....
2013. jún. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 A kérdező kommentje:
Sulyosak az ertetlen emberek... Gondolom ha te ilyen ertelmesen tolod a gyerekeid is ennyire "okosak" mert a te nevelesed mind. Legy buszke arra hogy ilyen okos ertelmes ember vagy megy a pacsi es achatbaveregetes... Nevetni rajtad mar nagyon tudok kerlek konyorgom!!!! Irj valami idezetet vagy barmi kommentez hogy tudjak nevetni az empatiadon az elfogado kepessegeden!!!! KERLEK
2013. jún. 17. 22:01
 57/80 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok :)

Hát hallod.....megkaptad.....erről beszéltem. Szuperanyák akcióban, akkor is mi vagyunk a hülék akármilyen is a gyerkőcünk....... Hát ez van, nem csak a környezeted ítél el, hanem itt is megkapod....:(

Hagyd a francba, csak felhúzod magad rajta.

Nekem is van diplomám, gyógypedet, fejlődsélélektant, gyermeklélektant, és még számtalan súlyos tárgyakat súlykoltak belém, mégsem árasztok ezernyi hüleséget magamból a gyereknevelésről, mert vannak alapok, de csak alap, nem lehet a szabályokat, definíciókat minden gyerekre alkalmazni. Tudjuk ki az a Ranschburg Jenő, köszönet a sok tanulmánynak és könyvnek amit tőle kaptunk és magunkévá tehettünk, de nem minden szabálya alkalmazható, nem minden leírása illik minden gyerekre. Ezek csak útmutatások. A gyerkőc egy indivídum, egyéniség, ha tetszik ha nem a szuperanyukáknak itt, mikor kibújt belőlünk születése pillanatától, sőt már az anyaméhben olyan tulajdonságokkal, belső "én"-el, akarattal rendelkezik amit nem lehet vagy belenevelni, vagy kinevelni belőle.

Mikor a fiam világrajött ordított. Mikor hozták a csecsemősök szoptatási időben már a folyosón hallottam hogy a fiam bömböl, amíg nálunk voltak a picik a szobában a többi szépen evett, anyázott, az én fiam torka szakadtából ordított. Jött segítség, hogy na majd ő megmutatja hogy kell megszoptatni egy csecsemőt....kudarcot vallott, jött a másik hogy majd Ő megnyugtatja a kisbabát, mert ő biztos ért hozzá...neki sem sikerült. Senkinek. Felordította a többieket. Hazaértünk és folytatódott tovább....tovább ...tovább.... Kérdem én, akkor a gyermeknevelést a fiam születése pillanatában a gyermekosztályon kellett volna kezdeni, mert ugye szuperanyukák, akkor az is az én hibám hogy ilyen lett a fiam.

2013. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 A kérdező kommentje:

Szia!


AZ a baj, hogy nem tudsz mindent elolvasni (amit írta és kaptam) mert a kedves moderátorok gondolom kitörölgetik... Pedig élmény... Nem hatnak meg... Már megszokás, hogyha rossz a gyerek vagy lesz.rod vagy nem szereted vagy csak magaddal foglalkozol vagy autista... Ez nem volt kérdés... Csak a gond az hogy az ilyen anyák akik nem értik a helyzetet (mert puding gyerekük van) ezek inkább retardáltak mint a gyerekeink mert képtelenek felfogni, hogy itt nem "nem nevelésről" van szó, hanem itt egy olyan akaraterővel rendelkező gyerekről ami robbanni tud :)

2013. jún. 19. 08:25
 59/80 anonim ***** válasza:
34%

....az a gáz, hogy ezt pont azok nem értik meg akik előítélettel vannak velünk szembe, cikkekel és pszichológusi publikációkkal dobálóznak. Nem elég egy részletet kiragadni és belinkelni hogy na tessék így kell a gyereked nevelni mert hüle vagy........

.....akinek meg jó szófagadó gyerke van, osztja neked az észt, az örüljön, tegye össze a két kezét, és imádkozzon hogy nehogy Őneki is egyszer egy tiedhez hasonló kérdést kelljen feltennie.

A kedves okos mindenttudó anyukáktól meg szépen kérem, egy pszichológiai, gyermekneveléssel kapcsolatos cikket az azt szerző és kiadó könyvel együtt az elejétől a végéig legyenek kedvesek végigolvasni, és utánna dobálózni a neveletlen gyerek- rossz szülő- következetlen szülő fogalmaival. Biztos létezik, de akinek van egy kis sütnivalója tudja, hogy a kérdező nem ebbe a csoportba tartozik. Nem fogom még egyszer végigírni a kislitániam arról mit hoz magával a gyerek már az anyaméhből........kis tudósok olvassanak ennek is utánna, utánna kövezzék itt az anyukát!!!

2013. jún. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 A kérdező kommentje:

szépen finoman de leírtad hogy k.u.ss :D tetszik!! :D

Sebaj... Majd a második harmadik gyermekem csak nem lesz ilyen kis terrorista...

2013. jún. 20. 08:16
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!