Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 és fél éves kisfiú rosszaság...

3 és fél éves kisfiú rosszaságát, szófogadatlanságát kezelni? MEGŐRÜLÖK!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne Ti, hogy kezelitek az alábbi helyzeteket!

Csak néhány példa a hétről! Segítsetek légyszi mert már tényleg úgy vagyok vele, hogy össze-vissza verem a gyerekemet!


-Megyünk boltba szépen elindulunk fogja a kezem, gondol egyet és kitépi elrohan, ha szólok neki le se sz.rja. Ha utána kapok úgy bepánikol, mintha mindennap ronggyá verném!


-Visít rugdosódik, ha nem arra megyünk amerre ő akarja. -


-Ha felveszem, mert eldobja magát összerugdos és tiltakozik (na ilyenkor gurul el a gyógyszer és egy hajszál választ el a veréstől!).


-Bemegyünk tescoba vásárolni, és mindig felülhetett egy játékra (100 forintot bedobsz x ideig megy) Tegnap játszott és szóltam, hogy a kettő közül válasszon, kipróbálta az új gépet aztán az lejárt ment volna a másikra is. Nem engedtem, mert csak egyet szabad. Olyan hisztit b.szott ki, hogy élmény volt nézni... A kenyeret ő hozta, rommá morzsolta fél perc alatt a félkiló szeletelt kenyeret megfeszülve ordított, hogy nem!!! és a bejáratból nem volt hajlandó eljönni. Elindult, mert már nagyon agresszív fejem lett addigra ezt a gyerek is észre vette és elkezdett szaladni a kocsihoz az utolsó pillanatban meggondolta, magát elkanyarodott a kocsitól és szaladt tovább egyenesen a tolató autó felé... Elkaptam mikor megállt és beraktam a kocsiba elkezdett tombolni ordítani artikulátlanul és rúgta váltott lábbal a vezető ülést maga előtt és tombolt (konkrétan toporzékolt az ülésen)! Szégyen nem szégyen, de nem bírtam tovább kapott egyet. Mindent abbahagyott, nem rugdosódott "lenyugodott" és csak sírt nem tombolt tovább.


Nem tudom az időjárásra fogni mert ez már mindennapos! Szégyen és méreg bárhova elvinni mert elszalad és kereshetem a sorok közt vagy lever és összetör valamit... Nem működik az, hogy anya szomorú mert így viselkedsz, az se, hogy nem jöhetsz velem többé, az se hogy nincs mese/játék stb... Mindet lesz.rja!


-Múltkor penny market önműködő ajtó. A gyerekem a zsanérokhoz bedugta a kezét az ajtó meg elkezdett rácsukódni, az apjával ketten nyomtuk vissza az ajtót mert az úgy van beállítva, hogy gyereket nem érzékel és az csak záródott a kezére. Elrepedt a kézfeje (röntgen szerint), lila volt rögtön és az ajtó nyoma (Fém ajtó) napokig látszott a kézfején, hiába szólunk neki azóta is, hogy jöjjön el attól a kib.szott ajtótól vissza kell cibáljam és engem néznek idegroncsnak és agresszívnek.


-Olyan erősen kell fogjam a kezét, ha elmegyünk valahova, hogy bele tud kékülni.


-1 hete cirka vagy 2, hogy szóltam neki ahogy jöttünk ki az orvosiból, hogy megyünk haza. Gondolt egyet és kitépte a kezét és kirohant az útra! Ha jön autó az én fiam már nem él!


Olyan szinten fogom a kezét, hogy mikor egy alkalommal megpróbálta kirántani kiugrott a csuklója (a kezét fogom és a csuklója a középső és gyűrűsujjam közt van) nem sírt rajta csak olyan kényszeredetten nevetett!!!


Elvittem fejlődés neurológiára (már tényleg elhittem, hogy nem épp eszű a gyerekem) azt mondták semmi gondja nincs ennek a gyereknek. Direkt táncol az utolsó idegszállaimon az az érzésem.


- A hidegvízzel lezuhanyoztatom módszer a hisztiknél csak 1-2 alkalommal jött be...


NORMÁLIS segítséget kérnék! Bevált trükköket!


2013. jún. 14. 08:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:
Múltkor volt a szuperdadában, hogy nem a cukor okoz túlpörgést.
2013. jún. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 A kérdező kommentje:

Szia! Hat ez jobb hir mintha direkt akarna kicsinalni... De en azt is irtam hogy latom rajta ahogy atfordul valami a kis agyaban es mar latom azt a sunyi mosolyt ahol nezi hogy hol tud mellettem elrohanni... Akkor mi ez ha nem tudatossag, mikor latom hogy valamit ugyis megcsinal hiaba mondom el hogy forro vagy elvagja a kezet vagy barmi pont lesz.rja es ugyis megteszi csak jon hozza az a vigyor is... Ez szerintem ro.adtul nem oszton :) ez az anyjanak a kicsinalasa :D


De akkor ha szabad kerdeznem mit tanacsolsz? Tegnap voltunk strandolni aludt 3 orat es ejfelkor meg kakukkolt pedig mar itthon voltunk. O mar nagyon regota keptelen a delutani alvasra... Kb masfel eve talan ha havonta egyszer alszik....

2013. jún. 15. 16:45
 43/80 A kérdező kommentje:

Az lehet hogy volt a szuperdadaban ilyen de sok minden elhangzik a tvben ezt tudjuk. Anno baratnomnek csokit kellett enni a panikbetrgsegeben... Ha nem tudott sportolni menni akkor csoki mert az endorfint termel es boldogdag erzete lesz megporgeti. Orvosi utasitasra... Olvasd el a kakao hatasait.


Az en fiam (es keresztfiam is ha edesseghez jutnak) kifordulnak magukbol, kezdodik a rosszalkodas ami ugy indul hogy elotte folyamatosan rohog es produkalja magat.

2013. jún. 15. 16:52
 44/80 anonim ***** válasza:

A te gyereked nem fárad ki.

Az 1. hozzászólásomat ezek szerint nem olvastad el: miszerint 5-6 óra futkározásra van szükségük a kisgyerekeknek.


A szuperdadában kutatásokat végeztek szakemberek bevonásával, nem a cukor teszi hiperaktívvá a gyerekeket.

2013. jún. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 anonim ***** válasza:
15-ös vagyok. A szuperanyukák valóban megfogadták a tanácsomat, lepontoztak. No comment, nem is érdekel. Ez egy olyan "hely" ahol lehet lepel mögé bújva nyomkodni hogy nemtetszik, de ha előttem állna és szembesülne a fiammal is nem merné a szemembe mondani, csak a hátam mögött elsuttogni. Igen, ez az igazság, hiába próbálsz meg mindent a gyerekedért, próbál meg többi kis harcikakas anyukája, mindenhol ez megy. A hátad mögött rossz anya vagy, és ezért legyen bűntudatod....:( Nem elég bajunk van e nélkül is. Aki tudja miről beszélek az megérti amiről írtam, aki nem vágja, akkor az ismét pontozzon le, de most itt leírom, lehet még annak is ilyen gyereke akinek most egy "puding" jutott. Sose lehet tudni kihez mikor milyen kis "lélek" érkezik. Fognak még minket egy páran megkövetni........
2013. jún. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 anonim ***** válasza:
0%

...egyébként meg nem is nagyon szoktam itt nyomogatni kezecskéket. Van akinek ez a szórakozás. Ha otthon nem tudja frusztrációit levezetini, itt a remek alkalom.....


(ez a válasz 0%-ban hasznos) Hihi...

2013. jún. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 A kérdező kommentje:
De elolvastam az 1. Hsz-t is de mint irtam egy kommentben nekem nem hiteles egy olyan velemenye aki nem nebel gyereket (az asszony otthon mindent megold es a gyerek is felno az meg kiad egy.konyvet gyereknevelesrol) ezzel az erovel en kerfezhetnek gyermektelen noket is. A gyerekpdzichllogus elmondja amit a konyvek irnak aztan jonapot. Annyi ilyen konyvet olvastam higy az vicc es most itt vagyok es valahogy semmi nem passzol a Fiamhoz. A terfelj le es mondd el nalunk nem sikerul... Ha leguggolok hogy elmondjam kapalodzik. Ezzel szemben teszek meg egy probat ez ugyben is... Banom is en mi de valmi hasson ra vegre...
2013. jún. 15. 22:43
 48/80 anonim ***** válasza:

Miről beszélsz????

Az 1. hozzászólásom Vekerdy Tamás gyermekpszihológussal egy beszélgetés, aki csupán 4 gyereket nevelt fel.

[link]


Nem hiteles neked Ranschburg Jenő neve sem?

akinek 3 gyereke volt...

[link]

2013. jún. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 A kérdező kommentje:

Nem. Elnezest ha ez barkit sert vagy barmi de ez van.. Jobban erdekel egy tapasztalt anya velemenye aki 2-3-4 gyereket nevel mint egy ferfie es akar az maga az atyauristen is lehet nem fog erdekelni mert attol hogy o pszichologus es rohadtul tudja a konyv format mert megtanulta, honnan tudom en hogy nem az asszony neveli jol naluk a kolykoket annak meg csak hangja van hogy mekkor profi es nyilatkozik, vagy egy doszt ugyanolyan konybet kiad mint amit az egyetemen forgatott csak a sajat szavaival... Nekem egy ferfi ( aki nem otthon ul gyereket nevelni az nem hiteles.) mert oke hogy gyermekpszichologia stb de nem lehet minden gyerekre 1 nevelesi modszert rahuzni.


En mar elore tudom hogy eselytelen leszek a leguggolok es elmagyarazom ( tobbszor is turelmesen) dologgal, de mivel tudom, hogy az en fiam csavargos biztos vagyok benne hogy az bejon hogyha rosszalkodik hazafele...


Sorry de engem a gyermekpszichologusok ketesztbe kasul kiny....nak mivel egy kedves pszichologus tanacsainak koszonhetoen hallgatott el a Fiam. ( hordtuk egy neves maganbolcsibe 2 evesen kezdte akkoriban sokat volt.beteg magas lazzal. Minden reggel indulas elott tombolt mire bevittem az oviba razta a siras es a ko.csog mondta hogy anyarol valo levalas ilyen minden gyerek sir es megviseli. 1 het bolcsi 1 het itthon vagy korhaz eppen, a gyerekem minden alkalommal tombolt mikor meglatta a bolcsi kapujat es ugy hidd el hogy a masodik honapban mondtam neki szokasosan hogy megyunk a bolcsibe oltozzunk megy jatszani a babakhoz es akkortol mar nem is valaszolt megyek kb szazadszor a gyerekpszichologushoz hogy ez most mi a szar es tenyleg jo e igy nem kell vele foglalkozni KICSIT megviseli a levalas... Viszem bolcsi utan haza es nem szol csak mutogat es annyit mondd hogy "doh" nem mondta tobbe hogy ana, aba, abda didi (dédi) mammma papppa stb ahogy ezt a babak szoktak. Az en gyerekem elhallgatott! Es most 8 honapja szolalt meg. Kruppos gyerek es az oviba is a vedono is mindenki azt mondja hogy nem ugy van mint ahogy a pszichologus mondta... Nem kellett volna ra hallgassak. Ugyhogy en nagy ivben teszek ( szep szoval) a konyveikre a velemenyeikre! Nekem tapasztalt anya kell!!!!!

Mi felnottunk gyermekpszichologiai es minden fele kib.aszott konyv nelkul! Minket nem ugy neveltek es ezek utan hidd el, hogy egy ido szaktekintely igy.megfingatott engem is de foleg a Gyerekem hatraltatta hidd el hogy mindnek kiszaggatnam mar a nxelvet ha tanacsot probalna merne adni!!!

2013. jún. 16. 21:31
 50/80 A kérdező kommentje:
Ja es mikor a kaput meglatta csak ment elore monotonon es hagyta hogy levetkoztessem es fel oltoztessem jatszo ruhaba... Lattam hogy gorbulne a szaja es nem mer sirni!!!! Agyon utnem szivem szerint a kedves szaktekintelyt!
2013. jún. 16. 21:36
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!