Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 és fél éves kisfiú rosszaság...

3 és fél éves kisfiú rosszaságát, szófogadatlanságát kezelni? MEGŐRÜLÖK!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne Ti, hogy kezelitek az alábbi helyzeteket!

Csak néhány példa a hétről! Segítsetek légyszi mert már tényleg úgy vagyok vele, hogy össze-vissza verem a gyerekemet!


-Megyünk boltba szépen elindulunk fogja a kezem, gondol egyet és kitépi elrohan, ha szólok neki le se sz.rja. Ha utána kapok úgy bepánikol, mintha mindennap ronggyá verném!


-Visít rugdosódik, ha nem arra megyünk amerre ő akarja. -


-Ha felveszem, mert eldobja magát összerugdos és tiltakozik (na ilyenkor gurul el a gyógyszer és egy hajszál választ el a veréstől!).


-Bemegyünk tescoba vásárolni, és mindig felülhetett egy játékra (100 forintot bedobsz x ideig megy) Tegnap játszott és szóltam, hogy a kettő közül válasszon, kipróbálta az új gépet aztán az lejárt ment volna a másikra is. Nem engedtem, mert csak egyet szabad. Olyan hisztit b.szott ki, hogy élmény volt nézni... A kenyeret ő hozta, rommá morzsolta fél perc alatt a félkiló szeletelt kenyeret megfeszülve ordított, hogy nem!!! és a bejáratból nem volt hajlandó eljönni. Elindult, mert már nagyon agresszív fejem lett addigra ezt a gyerek is észre vette és elkezdett szaladni a kocsihoz az utolsó pillanatban meggondolta, magát elkanyarodott a kocsitól és szaladt tovább egyenesen a tolató autó felé... Elkaptam mikor megállt és beraktam a kocsiba elkezdett tombolni ordítani artikulátlanul és rúgta váltott lábbal a vezető ülést maga előtt és tombolt (konkrétan toporzékolt az ülésen)! Szégyen nem szégyen, de nem bírtam tovább kapott egyet. Mindent abbahagyott, nem rugdosódott "lenyugodott" és csak sírt nem tombolt tovább.


Nem tudom az időjárásra fogni mert ez már mindennapos! Szégyen és méreg bárhova elvinni mert elszalad és kereshetem a sorok közt vagy lever és összetör valamit... Nem működik az, hogy anya szomorú mert így viselkedsz, az se, hogy nem jöhetsz velem többé, az se hogy nincs mese/játék stb... Mindet lesz.rja!


-Múltkor penny market önműködő ajtó. A gyerekem a zsanérokhoz bedugta a kezét az ajtó meg elkezdett rácsukódni, az apjával ketten nyomtuk vissza az ajtót mert az úgy van beállítva, hogy gyereket nem érzékel és az csak záródott a kezére. Elrepedt a kézfeje (röntgen szerint), lila volt rögtön és az ajtó nyoma (Fém ajtó) napokig látszott a kézfején, hiába szólunk neki azóta is, hogy jöjjön el attól a kib.szott ajtótól vissza kell cibáljam és engem néznek idegroncsnak és agresszívnek.


-Olyan erősen kell fogjam a kezét, ha elmegyünk valahova, hogy bele tud kékülni.


-1 hete cirka vagy 2, hogy szóltam neki ahogy jöttünk ki az orvosiból, hogy megyünk haza. Gondolt egyet és kitépte a kezét és kirohant az útra! Ha jön autó az én fiam már nem él!


Olyan szinten fogom a kezét, hogy mikor egy alkalommal megpróbálta kirántani kiugrott a csuklója (a kezét fogom és a csuklója a középső és gyűrűsujjam közt van) nem sírt rajta csak olyan kényszeredetten nevetett!!!


Elvittem fejlődés neurológiára (már tényleg elhittem, hogy nem épp eszű a gyerekem) azt mondták semmi gondja nincs ennek a gyereknek. Direkt táncol az utolsó idegszállaimon az az érzésem.


- A hidegvízzel lezuhanyoztatom módszer a hisztiknél csak 1-2 alkalommal jött be...


NORMÁLIS segítséget kérnék! Bevált trükköket!


2013. jún. 14. 08:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:

(15) Csajok, nyilván x...arul szocializálódtunk, ezt is a szülőkre vezethetjük visszza, azt meg az ő szüleire.....Jajj de fincsi...

Most tudat alatt megpróbálom szugerálni rejtett érzelmeimmel a fiam aki most épp mesét néz: "Szedd már össze azt a k....va pufit amit szétszórtál a járólapon" Hátha bejön.....:):) Most ismerkedem önmagammal és a gyerekkel is, hátha magától össze fogja szedni:)

Mesés a mai napom, komolyan felpezsdültem! :)

2013. jún. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:

(15) Jajj anyám mit írtam!! mesét néz....ÁÁÁÁ nem néz mesét, dehogy néz mesét........nem nem......nem, én egy szuperanya vagyok aki nem engedi a gyereket tv-t nézni, meg vízzel itatja.


Na nem pörgök, mert a tudatalattim dimenziót vált és nyakon....szom magamat.


Aki tudja miért annak Jó éjt meg nyugadalmas jó éjszakát! a szuperanyák gyerekei ilyenkor már réges régen alszanak, biztos maguktól mentek az ágyba is egy szó nélkül.......nem hogy tv-t nézzen...ÁÁÁÁ ez szentségtörés... :):):)

2013. jún. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, de még viccnek is rossz az iróniád, hogy "na most önismeretem mélyítem" és ettől varázsütésre összeszedi a szétszórt pufit a gyerek.


A gondod az, meglátásom szerint, h te szó szerint próbálod hasznosítani a gyermekpszichológiai ismereteidet.


Remekül megfogalmazta ezt épp az államvizsgám előtt számunkra az egyik vizsgáztató:


- Ne feledjék: amit tanultak gy.pszichológiából, AZ BÁR NAGYON HASZNOS MINT IRÁNYADÓ(!) , de minden helyzet más és más, tehát ráérzésük is szükségeltetik.


Ehhez annyi fűzök hozzá: ahhoz, h az adott szituban a lehető legmegfelelőbben tudjunk hozzáállni és a gyerek és magam számára a lehető legjobbat tudjam kihozni, ahhoz IS elengedhetetlen a kellően mély önismeretem. IS, mivel az élet szinte minden területéhez KÖZVETVE alapvető folyamat az önismeret! Ha nem tudod igazán, ki vagy, akkor hogyan akarsz helytállni bármilyen szituban, ami nem merev, egzakt és racionális, mint mondjuk egy matekpélda??


A gy.pszichológiai tanulmányaim meg igen is, hogy MINT IRÁNYADÓ, elengedhetetlenek voltak arra nézve, hogy SOKKAL jobban megérthessem a kisgyermeki lélek működését. De önmagában az nem elég. Kellek én is hozzá. Ahogyan mindenki saját személyisége (kellő ismerete) is szükséges hozzá.

2013. jún. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim ***** válasza:

ELÍRTAM az utolsó mondatom.

JAV:

Ahogyan mindenki saját személyisége (kellő ÖNismerete) is szükséges hozzá.

2013. jún. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 A kérdező kommentje:

Én már csak röhögni tudok...

Gy.pszit dugja mindenki oda ahova akarja...


DACKORSZAK! Lóf....

Azért hogy a gyerekem megélhesse a teljesen normálisnak mondott dackorszakát persze hagyom, hogy tomboljon és szétrúgja az autót, persze én buta azt is nyilván hagyom hogy éppen a tabletre ugorjon rá stb... Én ezt NYILVÁN mind hagyni fogom, mert egy dackorszakot meg KELL éljen mert enélkül csak is önismereti zavarokkal küzdő felnőtt ember lehet belőle....


Nem tudom, ha én hisztiztem az arcomba kaptam a hidegvizet vagy nyáron vittek a slag alá vagy jól elverték a toporzékoló lábam... Mégis tudok nemet mondani, mégis ismerem magam... De nem bolondságot mondok nem ismerhetem magam mert dackorszakot nem élhettem meg...

Próbáltunk volna olyan hisztit produkálni, mint a mostani kölyköknek engedélyezett, mert, hogy megtudja ismerni magát...


Szerintem a hiszti a dühroham minden csak nem oké... Ha az volna senkinek nem égne az arca, mint a reistag mikor a gyerek éppen az utca közepén tart önismereti leckét magának és az összes járókelőnek aki él és mozog anyuka meg könyörög a gyereknek, hogy menjünk már, hagyd abba, legyél jó stb vagy az elernyedt gyereket igyekszik összevakarni a földről... Megnézném mindegyik szuperanyának a fejét mikor az auchan közepén kaptok egy hatalmas önismereti órát kedves gyermekeitektől akkor aztán magatokat is megismerhetitek.... Mi az amit bírtok...

Ajánlom minden kedves ilyen anyukának Én pilisen élek! Jelentkezzetek kérlek privátban mindegyikőtöket felveszlek 1 napra bébiszitternek, de az én gyerekem után sírva fogjátok az ajtót kaparni, hogy lyukat találjatok rajta ahol menekülni lehet....

Ha tévedek nyilvánosan itt kérek bocsánatot!!! 1 szuperanya nem fog jelentkezni erre a lehetőségre (vagy pont ezért most már fog)...

Mindenki örüljön, hogy nyugis puding gyereke van és nincs gond.



Kizárt, hogy nem irányító és akaratos jellem a gyerekem... 1 napot kéne vele tölteni... Ez nem dac... Akarat!!! Kőkemény harcok folynak nálunk az irányító szerepért...


Képtelen összepakolni rászólok ezredszer hogy szedje öszze. nem! Szedd össze mert kidobom! NEEEM!!!!

Behoztam a szemeteszsákot és a gyerekem a szoba közepén ülve sírt és nézte, hogy pakolom a játékait a kukába... Szóltem neki még egyszer hogy pakold össze a többit, ha meg akarod tartani kincsem! Válasz: NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEMMMMMMMMMMMMMMMMMM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nem volt meleg nem volt hideg nem volt front!!! Ez az én fiam!!! :)

Ha ő úgy dönt nem teszi akkor a fejed tetején állva foroghatsz is pont lesz..ja, hogy ki mit akar tőle...


Gondolt egyet és a nagyszülők pulijára elkezdte rálapátolni a homokot és a Papa berágott megindult felé, hogy elhozza elhajította a vödröt lapátot és szaladt RÖHÖGVE!!!! (addig persze akárhányszor rászóltak, hogy hagyd abba csak volt egy sunyi mosolya) ... Na erre legyél okos... Ő poénból szívat, ha olyanja van és hidd el remekül kiszórakozza magát a felnőtteken... Szerintem sok anyuka idegrendszerét innen reggelire nyomná be a Fiam és nagyon meg se erőltetné magát hozzá... :)

De sebaj Én ret.ardált fejlődésű vagyok a családi körülményeim és a meg nem élt dackorszakom miatt és ezt az én tudatalattimat tükrözi a gyerekemre (holott tettünk volna ilyen hisztit anyáinknak nagyanyáinknak! Nem csak Én! BÁRKI INNEN... Tuti, hogy a seggünkbe rugdostak volna párat, csak olyan józanító gyanánt :)


Tedd be bünti sarokba... Időtartamok voltak a rosszasághoz mérten... 5-10 perc... Próbáld meg.. Ott állsz mögötte és addig esetleg jó, kibírja azt a pár percet de utána ugyanúgy folytat mindent, mintha semmi nem lett volna... És röhögve teszi a rosszat ez a poén... Ütöget akkor röhög ha rád csap elszalad röhögve, ha a kutyát ássa el röhög, ha az spánielünket a fülénél fogva sétáltatja (húzza maga utána a kutya meg kénytelen menni mert letépi a fülét) ő röhög de úgy örül magának, hogy bukdácsol a nevetéstől... A kismacskát (pár napja bedobták az udvarra) a farkánál fogva emeli fel és hozza nekem a csóri meg kapálódzik mintha bármit is elérhetne...


Már lassan tényleg elhiszem, hogy az hogy a mostani gyerekek pszihológiai alapon nőhetnek fel (mert minden oké és engedélyezett) ez a legrosszabb megoldás... Érdekes felnőttemberek (30-40-50-60) nem szenvednek önkép zavarral, nem buták, és illedelmesek kis százalékban nem... A mostani gyerekek nem. ott fordítottak az arányok.. Több a prosztó, mint a normális és lehet ez a hatalmas pszichológia leckék miatt vannak..

Én és minden ismerősöm is kapott akkora pszichológiai továbbképzést a szüleitől, hogy egyből elmúlt a dackorszak.. Hamar túl jutottak rajta... Én még a jótanácsokat megfogadom, amik használnak, az akratát valahogy úgyis megtöröm mert különben fix hogy pokol vár rám...

Ha nem rám akkor az óvónőkre... Felraknám a videót, hogy mit művelt anyáknapján, hogy lássátok, hogy nem túlzok és igazat mondok! Ő élvezve teszi a rosszat és nagyon tudja, hogy az rossz és hogy bajt csinál csak ő ennek örül...

Anyáknapján szivatja az óvónőket és a fejükre hajigál a gelériáról mindent! De úgy hogy fullad a röhögéstől :D Már csak nevetek de akkor elég nagy égés volt! És jut eszembe... Mi jogon állítja le az óvónő (ill. csak probálkozott) ha ez az ő dackorszaka és ezt neki minden porcikájával át kell élni... Mert ha leállítod akkor hiszti és düh van meg ordítás, hogy NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEMMMMMMMMMMMMMMMMMM!!!!!!!!!!!!!!!!!

2013. jún. 25. 09:34
 76/80 anonim ***** válasza:

Kedves 73-as, igen hasznosítom, és én voltam az az egyik válaszoló, már nem is tudom hanyadik oldalon aki leírta, minden gyerek egyéniség más-más, és nem lehet egy kalap alá venni és ugyanazt a nevelési technikát alkalmazni náluk minden pszichológiai jó tanács ellenére sem.

Igen öniróniám van, mert önismeretem is.

teljesen mindegy min megy a vita.



Egyébként hiába szugeráltam, nem szedte össze a pufit.


Hát nem semmi a fiúcska. Akkor hívhatnánk őket "tornádónak". Az én fiam is imádja homokkal lapátolni a kutyát, sőt mondok jobbat: nappaliban kilapátolta a yukka pálma cserepéből a földet, aztán szaladt a seprűjért, minek hatására egy egész lakás matta homok volt. Mezítláb végirohangált mindnet. :)

Imádjuk őket, de néha komolyan.......felakad a szemünk. :) Kis akaratos harcosok.

Ténlyeg, a fiadnak mi a horoszkópja? Az enyém skorpió. Kolléganőim mikor jöttek a szülőszobára látogatni jól megnyugtattak. Az egyikük fia is skorpió, azt mondta kössem fel a gatyaszárat....akkor csak nevettem.......mondom csak akkor :):):):)

2013. jún. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 A kérdező kommentje:

Én nem tudom mi az Én fiam 2010.03.20.-án született... nem foglalkozom horoszkóppal... Gondolom halak vagy kos...

Áááá az Én kívánságom mikor még terhes voltam :

Vörös, szeplős kisfiú aki nagyon eleven... na nesze... itt van... :))) Már okosan kívánok :)

2013. jún. 27. 13:22
 78/80 anonim ***** válasza:
0%
2013. júl. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 anonim ***** válasza:

"Próbáljunk beszélgetni vele" He he ....röhög a vakbelem. :) A cikk írójának nem ez a típusú gyermeke van mint nekünk.

Nagyon jó tanácsok, köszönjük szépen, de ha elolvasná az előző kommenteket kiderülne, hogy ezek a "praktikák" a mi esetünkben NEM ALKALMAZHATÓAK!!!!

Miért is:::: el kell olvasni az összes bejegyzést, és rájön!

2013. júl. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim válasza:
Szia, érdekelne, hogy mi történt veletek azóta sikerült találnod valami jó módszert ,mert én is egy kis akarat bombát kaptam :) az utolsó kommentek közt olvastam, hogy haladás volt nálatok :) amihez csak gratulálni tudok, mert amiket leírtál elgondolni is kegyetlen. A kis manóm most 3 és fél éves, mint ti voltatok :) ha tudnál javasolni, idéznélek : " bevált trükköket, NAGYON!!! hálás lennék, köszönöm,mert nekem is az a tuti, aki a gyakorlatban teljesít ;) Sok szépet nektek!
2014. máj. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!