Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is "ciki" a...

Szerintetek is "ciki" a kislányom viselkedése? Nem helyén való, amit tesz? Nem anyukák válasza is érdekel!

Figyelt kérdés

Kislányom 3,5 éves. Budapesten élünk, tömegközlekedünk. Pár napja egy munkatársammal mentünk valahová, hazafelé metróztunk. A lányom elfáradt, ezért odament egy fiatal fiúhoz hogy ő elfáradt és szeretne leülni, megengedi-e.

Csinált már ilyet máskor is, én tanítottam neki. Nem kell nyafogni, hisztizni, ha fáradt és nincs hely, akkor kérjen. Más kisgyerektől ne, idős nénitől/bácsitól ne, terhes nőtől ne. Ha valaki nemet mond, az nem gond, nem haragszunk rá, kibírjuk hazáig.


Munkatársam szerint ez nagyon gáz.


Ti mit gondoltok? Tényleg nem lenne szabad ilyet tanítanom a gyereknek?


2015. jan. 27. 12:03
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nem gáz.


Inkább az gáz, hogy nem adják át helyből egy 3,5 éves gyereknek a helyet...elég szomorú, hogy a Te gyerekedet kell megtanítani helyet kérni, ahelyett, hogy a sok lusta surmót tanította volna meg az anyja, hogy milyen helyzetben illendő átadni a helyet.

2015. jan. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem gáz (mint anya mondom).

Ha így neveled, akkor majd 15 évesen is oda fog menni valakihez, hogy adja át a helyet?

2015. jan. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem abszolút nem gáz. Ha nem adja át neki, akitől kéri, és akkor hisztirohamot kap a helyszínen, az mondjuk kellemetlen, de max ennyi. Még azt elmondanám neki, de biztos te is megtetted, hogy ez csak addig játszik, amíg ovis, mert addig még könnyebben elfárad, de egy iskolás nagylány ilyet már nem csinál, hanem csendben tűr :) Mondjuk elég jó lehet a szociális alkata, ha hajlandó odamennyi buszon idegenekhez, és ilyet kérni :)
2015. jan. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
57%

Most még egyáltalán nem gáz.

Ha 10 évvel idősebb lenne, akkor már igen :)

2015. jan. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Nem, nem erre fogom nevelni. Ha mi ülünk és felszáll egy terhes nő vagy egy kisbabás, akkor mi is átadjuk.
2015. jan. 27. 12:08
 6/48 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem sem gáz. 15 évesen meg nem fog kérni, mert a tinik már másképp viselkednek. Amíg gyerek, ez teljesen rendben van.
2015. jan. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
68%

az a gáz h senki nem adta át a helyét a gyereknek !

3,5 éves még nem tud rendesen kapaszkodni és kicsi is !

ha baj van tuti ö sérül a legjobban !

2015. jan. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 Andizsuzsi ***** válasza:
41%
Az, hogy a gyereket tanítod rá, szerintem is gáz. Miért nem te mész oda a fiatalemberhez, hogy legyen szíves helyet adni a gyereknek?
2015. jan. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

Nem "küldöm". Ő megy.

Tőlem is ezt látta; bár korábban inkább felemeltem, ha nem adták át a helyet, de már túl nehéz ehhez a megoldáshoz :-)

2015. jan. 27. 12:12
 10/48 anonim ***** válasza:
36%

Hú, hát szerintem is gáz. Kislányom 4,5 éves és eszembe sem jutna ilyet mondani.


Amikor még nem volt gyerekem, vártam a buszt egy anyukával és az elsős fiával. Ahogy jött a busz, anyuka közölte, hogy "kisfiú nagy táskával leül". Ennek megfelelően a kiskölyök félre lökött Mindenkit és elsőként rohant fel a buszra. Pont ilyen lesz a te lányod is és erről csak te tehetsz.

2015. jan. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!