Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is "ciki" a...

Szerintetek is "ciki" a kislányom viselkedése? Nem helyén való, amit tesz? Nem anyukák válasza is érdekel!

Figyelt kérdés

Kislányom 3,5 éves. Budapesten élünk, tömegközlekedünk. Pár napja egy munkatársammal mentünk valahová, hazafelé metróztunk. A lányom elfáradt, ezért odament egy fiatal fiúhoz hogy ő elfáradt és szeretne leülni, megengedi-e.

Csinált már ilyet máskor is, én tanítottam neki. Nem kell nyafogni, hisztizni, ha fáradt és nincs hely, akkor kérjen. Más kisgyerektől ne, idős nénitől/bácsitól ne, terhes nőtől ne. Ha valaki nemet mond, az nem gond, nem haragszunk rá, kibírjuk hazáig.


Munkatársam szerint ez nagyon gáz.


Ti mit gondoltok? Tényleg nem lenne szabad ilyet tanítanom a gyereknek?


2015. jan. 27. 12:03
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
41%
Nem illik ilyet kérni valakitől, ezért nekem elég fura, hogy illetlenségre tanítod a gyerekedet. Az, hogy ő megcsinálja, még 3,5 évesen elnézhető. Rólad gondolom mindenkinek megvan ilyenkor a véleménye, hogy nem állítod le.
2015. jan. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:

Felszálláskor nem lök fel senkit, szépen kivárja a sorát.

Nem mondom neki a buszon, hogy "kicsi vagy és fáradt, neked le KELL ülnöd". De az jobb ha ott nyűglődik, szenved?


Egyébként én is úgy gondoltam, hogy ez max kisiskolás korig fér bele, de inkább már nagycsoportban sem.


Úgy tűnik, addig sem. Marad a cipelés :-(


Köszönöm a válaszokat, átgondolom őket!

2015. jan. 27. 12:24
 13/48 anonim ***** válasza:
37%

10-es vagyok.


Szerintetek ez normális, hogy anyaként erre tanítja a gyerekét? Nehogy azt mondjátok már, hogy 10 év múlva mikor kamaszodik nem "marad" ilyen?


Nyugodtan le lehet ezt is pontozni, de akkor is nagyon gáz.

2015. jan. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:
13: te minden életkorában mindig ugyanazt tanítod a gyerekednek? Én nem. Igyekszem a korának megfelelően tanítani. Amikor kicsi volt, előre engedték a csúszdán. Most ő engedi előre a kicsiket. Ő ülhetett a babahintába. Most csak akkor ülhet bele, ha épp nincs egy baba, aki szeretne hintázni. Korábban ehetett kézzel, már nem stb.
2015. jan. 27. 12:29
 15/48 anonim ***** válasza:
45%
Nem tanítom ugyanazt. De az eszedbe sen jut, hogy egy fiatal ember is érezhet magát fáradtnak, lehez beteg, stb. és ezek után természetes hogy egy kicsi gyeteknek nem fog nemet mondani. Ilyet nem mondok/mondanék a lányomnak.
2015. jan. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
78%

Jó, mert önállóságra és asszertivitásra tanítod ezzel.


Nem értem, hogy aki szerint probléma, az hogy oldja meg az ilyen helyzeteket? Ha ő ülne le, akkor sértődötten szemmel veri az utastársát?

Vagy konfliktusokat is szemben nyuszi, háta mögött kibeszélő stílusban oldja meg?


Kérdező, nyugodj meg, ez a jó út, mert egyenes kommunikációval lehet úgy megoldani a helyzeteket, hogy egyik fél se szenvedjen érdeksérelmet. Ezt szerintem helyes már korán, apróbb dolgokban megtanítani.

2015. jan. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:

Dehogynem mond nemet.... minden 5. adja át a helyét.

- egy ilyen pici miben fáradhat el?

- fogd anya kezét, akkor nem leszel fáradt

- játszótéren nem lennél fáradt, ugye?

- mindjárt hazaértek ott pihensz (esküszöm nincs a homlokomra írva a címünk)

2015. jan. 27. 12:34
 18/48 anonim ***** válasza:
34%
És ezek után a kislányod mit csinál? Tanításodnak megfelelően keres másik embert, akit felállíthat? Ha te így látod, csináld így. De ez akkor is gáz.
2015. jan. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
72%
Gáznak azért nem nevezném, de fura. Az biztos, hogy én ilyenre nem tanítanám a gyerekem.
2015. jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:
Semmit nem csinál, kapaszkodik tovább aztán gy idő után felveszem.
2015. jan. 27. 12:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!