Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is "ciki" a...

Szerintetek is "ciki" a kislányom viselkedése? Nem helyén való, amit tesz? Nem anyukák válasza is érdekel!

Figyelt kérdés

Kislányom 3,5 éves. Budapesten élünk, tömegközlekedünk. Pár napja egy munkatársammal mentünk valahová, hazafelé metróztunk. A lányom elfáradt, ezért odament egy fiatal fiúhoz hogy ő elfáradt és szeretne leülni, megengedi-e.

Csinált már ilyet máskor is, én tanítottam neki. Nem kell nyafogni, hisztizni, ha fáradt és nincs hely, akkor kérjen. Más kisgyerektől ne, idős nénitől/bácsitól ne, terhes nőtől ne. Ha valaki nemet mond, az nem gond, nem haragszunk rá, kibírjuk hazáig.


Munkatársam szerint ez nagyon gáz.


Ti mit gondoltok? Tényleg nem lenne szabad ilyet tanítanom a gyereknek?


2015. jan. 27. 12:03
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
Pl.: Ne haragudjon nem lenne probléma ha a kislànyom leülne, sokàig megyünk és nem bír még erősen kapaszkodni, biztonsàgosabbnak tartanàm ha ülne, ez nem éppen követelés, csupàn egy kérdés,kérés...
2015. jan. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
Az feltűnt, hogy nem az anyuka kéri meg, hanem a kislányt erre tanította meg?
2015. jan. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
0%
Gondolod, ha attól lesz belevaló az ember, hogy szól, akkor Szerinted ha én úgy érzem, hogy fáradt vagyok, bárkit felállíthatok? Akkor belevaló leszek?
2015. jan. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
Képzeld igen, és neked az, hogy màr kétszer leírtam a kérdezőnek hogy inkàbb én mint az anyuka kérnék azt tartom jobbnak?
2015. jan. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
Neked súlyos problémàid vannak kisgyerekről és terhes nőről volt szó, akik ugyanúgy mint az öreg emberek kevésbé tudnak âllni biztonsàgosan mozgó jàrművön. Arra írtam hogy sokan hisztiznek hogy nem tudnak leülni,ahelyett hogy kérnének.
2015. jan. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
Mégis leírod hogy szégyen aki nem így tesz. Neked mmeg leesik az, hogy én nem tartom ezt jó ötletnek? Nem azt, hogyha fáradt a gyerek - de nem minden alkalomnal - helyet kérjek, hanem amire a Kérdező rákérdezett?
2015. jan. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
De Ő csak azt tanítja, hogy kérjen, kérdezzen, ettől nem lesz egy önző,egoista majom, csupàn megtanulja nem hisztizni morogni kell ahogy sok néni teszi ha nem tud leülni. de hagyjuk sztem a témàt mindenki màsképpen neveli a gyerekét, manapsàg lassan nem szabad idegenhez szólni semmiért nehogy kényelmetlen szituàció legyen. Holott sztem legalàbb odafigyelnek hogy jé lehet felàllhattam volna hiszen tudok àllni.
2015. jan. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

Nagyon elgondolkodtató helyzet.

Ebben a pillanatban nem ciki a gyerek viselkedése;de -idősebbek előnyben - sajnos soha nem tudjuk előre,hogy 20-30-50 év múlva milyen emlékei lesznek a gyereknek ezekről az esetekről.Akár arról,amikor átadták a helyet,akár azokról,amikor különböző indokkal nem.És ezt nem tudjuk kivédeni sehogyan.

Kis faluban,zárt közösségben egészen más lenne a helyzet.

Magam ezt úgy oldottam meg,hogy a gyerekek a lábaimat ölelték át,és terpeszben álltak;így igazából 4-6-8 lábon egyensúlyoztunk.

Ha véletlenül ültem vagy ültünk,az ölembe vettem idegen gyerekeket is,vagy álló ember szatyrát.

Meg kell,hogy valljam,hogy számított az is,hogy milyen környéken utaztunk,és sajnos a saját fajtám viselkedett a legönzőbben,és cigányok ugrottak föl,hogy ide tessék ülni.Az öregek,meg tették a megjegyzéseket.


Szerintem a buszosokat kellene rávenni,hogy képezzék ki a buszvezetőket,hogy ha a megállóban olyanokat látnak,akinek ülőhelyre lenne,vagy lehet szüksége,akkor kérjenek helyet.És addig ne induljanak el,amíg az utasok nincsenek biztonságban.

2015. febr. 16. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!