Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is "ciki" a...

Szerintetek is "ciki" a kislányom viselkedése? Nem helyén való, amit tesz? Nem anyukák válasza is érdekel!

Figyelt kérdés

Kislányom 3,5 éves. Budapesten élünk, tömegközlekedünk. Pár napja egy munkatársammal mentünk valahová, hazafelé metróztunk. A lányom elfáradt, ezért odament egy fiatal fiúhoz hogy ő elfáradt és szeretne leülni, megengedi-e.

Csinált már ilyet máskor is, én tanítottam neki. Nem kell nyafogni, hisztizni, ha fáradt és nincs hely, akkor kérjen. Más kisgyerektől ne, idős nénitől/bácsitól ne, terhes nőtől ne. Ha valaki nemet mond, az nem gond, nem haragszunk rá, kibírjuk hazáig.


Munkatársam szerint ez nagyon gáz.


Ti mit gondoltok? Tényleg nem lenne szabad ilyet tanítanom a gyereknek?


2015. jan. 27. 12:03
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
76%

bocsi de kiakadtam pár válaszon...

egy 3.5 éves gyereknek jobb ha elül a mozgó járművőn !

pláne ha fáradt !

ha anya felveszi az még veszélyesebb hiszen akkor már ö sem tud rendesen kapaszkodni gyerekkel a kezében


am meg nevelés nekem a nagyok már kistinik !

és eszükben sincsen félrelökni bárkit is h leüljenek !

ha van hely akkor igen ha nincs akkor szépen állnak

ha úgy adódik átadják a helyet !

szal csak ne általánosítsunk h minden tini ugyan olyan !

sőt saját tapasztalat h sok esetben egy 13-15 éves adja át a helyet a kicsinek amíg a 20-30 éves nem !

2015. jan. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
46%

Bocs hogy szerintem meg ciki és a mai tinikre nem igazán az a jellemző, hogy készségesen felugranak ha úgy adódik.


Persze hogy az lenne a jó, ga felállnábak. De nem úgy, hogy 3 évesen azt mondom a gyereknek, hogy ha fáradt vagy, nyugodtan keress valakit és állítsd fel.

2015. jan. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
22: akkor hogy? Mint az öreg nénik, mi? Puffognak, szidják az egész világot, de hogy megkérjenek valakit - na azt aztán nem.
2015. jan. 27. 13:00
 24/48 anonim ***** válasza:
55%
Tévedsz. Engem állított fel öreg néni is puffogás nélkül. Nem fogunk egyetérteni mert én nem tanítok ilyet a gyerekemnek és én ezt cikinek érzem. Ennyi.
2015. jan. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagyok túl naiv, de most meglepődtem. Az én fiam 6 éves, igaz kis pici vékonyka, így kisebbnek nézik sokszor, de még egyszer sem fordult elő, hogy ne adta volna át valaki a helyét neki, ha úgy volt éppen. Pedig ő már megtud állni biztonságosan, tud kapaszkodni és meglepő, de szeret állni a buszon (még). Szerintem teljesen természetesnek kellene lenni, hogy az időseket, piciket és kismamákat előnyben részesítjük a tömegközlekedési eszközökön. Én is átadom és át is adtam mindig (kamaszként is) a helyemet, annak, aki rászorult jobban. De ennek ellenére, ha nem adnák oda a fiamnak a helyet, akkor sem lenne merszem odaküldeni, hogy kérd meg az a bácsit/nénit, hogy adja már át a helyét.
2015. jan. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:
Nem kell, hogy egyetértsünk, de te ilyenkor mit csinálsz? Még 20-25 perc míg hazaértek, a gyerek mondja hogy fáradt és tényleg az, látod rajta.
2015. jan. 27. 13:20
 27/48 anonim ***** válasza:
21%
Megpróbálom lefoglalni és szóval tartani. Neked is ezt tanították kicsiként? Ha nem muszáj reggel menni hosszú útra, akkor olyan időpontba indulok, hogy ne legyen tömeg és legyen hely. Nem arra tanítani, hogy menjen oda egy idegen emberhez, közölje vele, hogy fáradt és adja át a helyet.
2015. jan. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
71%
3. vagyok (asszem), szóval szerintem nem ciki. De én biztos nem mondtam volna a gyerekeimnek, hogy menjenek oda, hanem én kértem volna, de szerintem ettől még nem lesz se gáz, se furcsa, csak meglepődtem, hogy ilyen kis önálló, hogy odamegy. Szerintem semmi baj azzal, hogy megtanul inkább kérni, mint nyafogni.
2015. jan. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:

Persze, majd mondom a munkahelyemen hogy inkább várok olyan trollit, amin van üres hely. Vagy megyek 10re, mert akkor nem fáradt a gyerek.

Tavasztól pedig megkérem az óvónőt, hogy ne vigye ki az udvarra, nehogy hazafelé fáradt legyen.


Ezentúl nem engedek neki ilyet, nem akarom, hogy gondja legyen belőle.

2015. jan. 27. 13:29
 30/48 anonim ***** válasza:
65%
Eléggé megoszlanak a válaszok. Érdekes, hogy nekem nagyon jó tapasztalataim vannak a tömegközlekedésbe. Mind amikor terhes voltam, mind amíg babakocsis volt a gyerek, mind most, hogy már nagyobbacska. (5 éves). De tudom, ez mázli, sok barátnőm is panaszkodik. Én azt, ha nem is cikinek, de nem tartom jónak, hogy Ő megy oda. Azt viszont, hogy ha nagyon fáradt, akkor te esetleg megkérsz valakit, hogy ne haragudjon, de nem-e engedné leülni, az inkább elfogadható.
2015. jan. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!