Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is "ciki" a...

Szerintetek is "ciki" a kislányom viselkedése? Nem helyén való, amit tesz? Nem anyukák válasza is érdekel!

Figyelt kérdés

Kislányom 3,5 éves. Budapesten élünk, tömegközlekedünk. Pár napja egy munkatársammal mentünk valahová, hazafelé metróztunk. A lányom elfáradt, ezért odament egy fiatal fiúhoz hogy ő elfáradt és szeretne leülni, megengedi-e.

Csinált már ilyet máskor is, én tanítottam neki. Nem kell nyafogni, hisztizni, ha fáradt és nincs hely, akkor kérjen. Más kisgyerektől ne, idős nénitől/bácsitól ne, terhes nőtől ne. Ha valaki nemet mond, az nem gond, nem haragszunk rá, kibírjuk hazáig.


Munkatársam szerint ez nagyon gáz.


Ti mit gondoltok? Tényleg nem lenne szabad ilyet tanítanom a gyereknek?


2015. jan. 27. 12:03
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
22%

Jaj, de cinikus vagy. De azt azért megkérdezném, hogy Bp-en miért is kell fél órája utazni az oviba? Gondolom nem viszed be magaddal a munkahelyedre, hogy ennyi utazs legyen. De nem értem, miért nem vagy képes megérteni, hogy nekem ez a ciki kategória.


Olvasd el figyelnesebben amit írtam. HA nem kell reggel menni, ott volt a ha szócska.

2015. jan. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem meg ez nagyon édes dolog :) én egyet értek veled! Amúgyis illene átadni a helyet, ha felszáll egy 3éves, mert az első fékezésnél végig nyalja a padlót... Az meg, hogy illedelmesen odamegy és helyet kér magának normális dolog. Szerintem nagyon jól teszed, hogy erre tanítod, magabiztos, öntudatos felnőtt lesz! Nem egy nyámnyila... Nekem fiam van, remélem Ő is ilyen talpraesett 3 éves gyerek lesz.
2015. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:

Azért ennyi idő, mert az 50 méterre lévő oviba nem vették fel. Sőt, a 2 megállóra lévőbe se.

Ez a mostani valóban közel van a munkahelyemhez - itt már okosak voltunk, vittünk borítékot a vezetőnek és jé, lett hely. 2015, Magyarország.

2015. jan. 27. 13:44
 34/48 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Szerintem a kislányod ezáltal kellemetlen helyzetbe hozza az idegen embereket. Tegyük fel, hulla fáradtan buszozok hazafelé, otthon vár 2 gyerek, szóval még nincs vége a napnak, örülök hogy fél órát tudok nyugiba ülni a buszon. Erre odajön egy tök cuki kislány aki elkéri a helyemet. Ha odaadom neki a helyem akkor ennyi volt az én pihenésem, ha nem adom oda neki a helyet akkor égek mindenki előtt hogy milyen szívtelen vagyok...

Nem mondom, hogy gáz amit csinál, de szerintem kellemetlen az embereknek...

Mellesleg megjegyezném, bár én nem járok tömegközlekedéssel, de régen sokat jártam míg szakközepes voltam, mindig átadtam a helyet az időseknek, kismamáknak, pici gyerekeknek. (mert ők még nagyon nehezen tudnak kapaszkodni, nincs is nekik kialakított kapaszkodó...) Szóval valószínüleg megelőzném a lányodat és én ajánlanám fel a helyemet, de soha nem tudhatjátok hogy más mennyire fáradt, esetleg a kórházból jön hazafelé stb... (Ezért ne taníts inkább neki ilyeneket szerintem)

2015. jan. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
44%
Bár szokatlan dolog, de szerintem egyáltalán nem gáz. az a gáz aki nem adja át magától egy ilyen picinek a helyet. Én azt gondolom, hogy ezzel nem azt éred el, hogy 15 évesen is elvárja majd , hanem épp ellenkezőleg, ő fogja átadni magától a helyet, mert megtanulja, hogy az milyen jó. Egyébként lehet mindenki fáradt, de egy beteg idős embernek, egy nagy pocakos kismamának vagy egy pici gyereknek, aki nem tud rendesen kapaszkodni, sokkal nagyobb az esélye hogy baja esik egy hirtelen fékezésnél. Szerintem ezért "kell" átadni nekik a helyet, nem azért mert ők fáradtabbak.
2015. jan. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nem ciki. Az a ciki, hogyha egy 3,5 éves kislánytól elvárják, hogy úgy viselkedjen, mint egy felnőtt.
2015. jan. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
73%
Nem gàz,bàr én magam kérnék meg valakit,hogy leülhessen a gyerekem. Az a gàz,hogy nem adta àt senki magàtól, de még nagyobb szégyen,hogy itt egyesek szerint inkàbb vàrni kéne a sült galambot, hogy meri kinyitni a szàjàt bàrki is, gàz mikor valaki nem kér csak elvàr, ha màr sok a bunkó legalàbb az legyen belevaló aki leszeretne ülni.
2015. jan. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
52%
Miért baj az, ha valaki nem úgy gondolkodik mint ti, köztük pl.utolsó? Nem érzem azt szégyennek, hogy én nem mondom ezt a lányomnak, mert nem szeretnémsem őt, sem az általa felállítani kivánt embert kényelmetlen helyzetbe hozni. Ahogy a boltba sem megy előre ha hosszú a sor, hogy ebgedjenek be. Ugyanúgy, ahogy amikor terhesen nem adták át a helye, nem kezdtem el körbenézni, hogy kit állítsák fel. Leírtam hogy Számomra et ciki és én nem így nevelem a gyerekeket. Ne ezzel legyetek elfoglalva, hanem a kérdésre válaszoljatok.
2015. jan. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
44%
Ez nem merem, nem merem kinyitni a számat kategória.
2015. jan. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
55%
De igen az a kategória,mint írtam bàr úgy tűnik nehéz felfogni, szülőként kérnék meg valakit, bàr sosem kellett, mert még terhesen is volt mindig hely vagy àtadtàk a helyet, viszont igen ha nincs hely megkértem volna valakit had üljek le mert folyton szédelegtem pl. Ebben semmi rossz nincs. A bolt màs helyzet, nem arról van szó,hogy ne vàrjon a gyerek, hanem a biztonsàgàról.
2015. jan. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!